TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нојер и Баерн Минхен не се договорија за продолжување на соработката

Gol.mk - 26.03.2020

Мануел Нојер не успеа да пронајде заеднички јазик во првите преговори со челните лица на Баерн Минхен , за продолжување на меѓусебната соработка. Како што пренесува „Билд“, искусниот голман од Гелзенкирхен не сакал да прифати договор до 2022 година, ...

Бурно во Минхен: Состанокот помеѓу агентот на Ноер и Баерн траел четири минути

Спортски - 25.03.2020

Германскиот голман Мануел Ноер на крајот на наредната сезона би можел да го напушти Баерн како слободен играч. Ноер со Баерн има договор до летото 2021 година, но преговорите за новиот договор траат веќе подолго време.

Нојер: Ние сме привилегирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

МКД - 25.03.2020

За разлика од некои други фудбалери, голманот на Баерн Минхен се согласува со иницијативата за намалување на платата со цел да им се помогне на оние со помали примања кои можат и да останат без работа.

Пукна работата во Минхен: По само 4 минути, агентот на Нојер го напуштил состанокот

Спортклуб - 25.03.2020

Мануел Нојер на крајот од оваа сезона, би можел да го напушти Баерн Минхен, барем така зборуваат податоците кои доаѓаат од Бундеслигата. Нојер со Баерн Минхен е договор на верност до 2021 година, а во тек биле преговори за нов долготраен договор на ...

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

SportMedia - 25.03.2020

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот ...

Робен бил блиску да игра во Јунајтед, не ја сакал миризбата на тренинг центарот?

Gol.mk - 25.03.2020

Пред да се пресели во Челзи, брзоногиот Арјен Робен имал шанса да потпише договор со Манчестер Јунајтед. Сепак, на крај одлучил да му даде предност на тимот од Лондон, а причината за неговата одлука е повеќе од бизарна.

Баерн скрати од платите на фудбалските ѕвезди за да ги заштити останатите вработени, Нојер веднаш се огласи

Дерби - 25.03.2020

Баерн Минхен донесе мерка за намалување на платите на фудбалерите од првиот тим и на директорите на клубот во период на експанзија на коронавирусот во Германија, сето тоа со јасна цел платите на останатите вработени во клубот да останат недопрени и ...

„Баварците“ и „милионерите“ се согласија за намалување на платите

OhridNews - 25.03.2020

Играчите, стручниот штаб и директорите во Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, одлучиле да прифатат намалување на платите додека трае паузата во Бундес лигата поради пандемијата на коронавирусот.

Киелини ќе продолжи со Јувентус

MakPress - 25.03.2020

Новиот договор на дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Килини е само прашање на формалности, велат од „Газета дело Спорт“. Клубот, исто така, е во преговори со Џанлуиџи Буфон и Леонардо Бонучи.

Буфон одлучи – Останува во Јувентус и следната сезона

Екипа - 25.03.2020

Легендарниот голман Џанлуиџи Буфон одлучи да го продолжи договорот со Јувентус на уште една година, пренесуваат италијанските медиуми. Искусниот чувар на мрежата нема намера да замине во пензија, па во текот на летото ќе потпише нов договор со ...

Јуве ќе му го продолжат договорот на Кјелини

TopSport - 25.03.2020

Јувентус се многу блиску до договарање на продолжување на престојот на капитенот Џорџо Кјелини на „Алијанц“ стадионот, тврди весникот „Ла газета дело спорт“. Според нив, „ББЦ“ на Јувентус – Џанлуиџи Буфон, Леонардо Бонучи и Кјелини уште се сметаат ...

Како Манчестер Јунајтед го загуби Арјен Робен…

Спортклуб - 25.03.2020

Холандскиот репрезентативец Арјен Робен беше еден од најатрактивните европски фудбалери во периодот од 2005 до 2015 година, освои речиси се што можеше, а за малку му избега титулата од Светското првенство во Јужна Африка.

Робен не потпишал за Јунајтед оти му „смрдело“ во тренинг-кампот!

TopSport - 25.03.2020

Многумина сметаа дека требаше да одигра уште некоја сезона, но холандскиот фудбалски интернационалец, Арјен Робен по ангажманот во Баерн Минхен реши да „ги закачи“ копачките. На тој чекор се реши откако помина цела деценија во Баерн, но не смее да ...

Ноер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Курир - 25.03.2020

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Ноер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој ...

Робен не потпишал за Манчестер Јунајтед поради мирисот во тренинг кампот!?

Спортски - 25.03.2020

Иако многумина сметаа дека може да одигра уште некоја сезона, Арјен Робен по завршувањето на минатата сезона одлучи да ја заврши својата богата фудбалска кариера. Робен се пензионираше после поминатата деценија во дресот на Баерн, клуб каде што ...

Фудбалерите на Баерн Минхен се сложија со намалување на платите за 20%

Екипа - 25.03.2020

Фудбалерите на Баерн Минхен се сложија за намалување на платите додека трае пандемијата на коронавирусот, пренесуваат германските медиуми. Раководството на клубот побара од нив да бидат солидарни и да се сложат на намалување од 20%, а со тоа ќе им ...

Ја продолжува соработката: Кјелини добива нов договор од Јувентус!

Дерби - 25.03.2020

Џорџо Кјелини и Јувентус си подадоа рака за продолжување на договорот. Оваа информација денеска ја соопшти „Газета Дело Спорт“, а истата доаѓа по онаа вчерашната дека Џанлуиџи Буфон исто останува во Торино до 2021 година.

Фердинанд: Робен требаше да дојде во Јунајтед, ама избега во Челси затоа што…

Дерби - 25.03.2020

Рио Фердинанд во своето последно медиумско обраќање говореше на многу различни теми, а меѓу другото стана збор и за холандската легенда Арјен Робен. Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед се потсети на крилниот напаѓач кој своевремено имал ...

Ноер: Нормално е фудбалерите да ги намалат платите!

Спортски - 25.03.2020

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Ноер истакна дека во ваква ситуација со која се соочува целиот свет, нормално е фудбалерите да ги намалат своите плати. Кризата го зафати и фудбалот, клубовите бележат огромни загуби, па една од мерките е намалување ...

Ноер: Им понудивме финансиска стабилност

Sport M - 25.03.2020

Со оглед на пандемијата на коронавирус, многу клубови се наоѓаат во разни финансиски кризи. Сепак, играчите во одредени клубови решија да ги намалат платите со цел да им помогнат на своите клубови и другите вработени.

Буфон не знае за доста, нов договор за голманската легенда

OhridNews - 25.03.2020

Искусниот чувар на мрежата Џајнлујџи Буфон нема намера да му каже збогум на фудбалот и најмалку уште една сезона ќе биде фудбалски активен Како што пренесува „Тутоспорт“, Буфон одлучил да ја збогати кариерата со уште една сезона а Јувентус без ...

Што ги кочи преговорите помеѓу Нојер и Баерн?

СуперСпорт - 25.03.2020

Со оглед дека Мануел Нојер е легенда на Баерн, сигурно е дека навивачите на овој клуб очекуваат да го гледаат во клубот и во наредните години. Неговиот договор трае до 2021 година, а преговорите за нов договор се во тек.

Буфон добива нов договор во Јувентус

А1 On - 24.03.2020

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон ќе добие нов договор од Јувентус, клуб во кој ќе остане до летото во 2021 година. Деталите се веќе договорени, останува само формален потпис на продолжената соработка.

Алаба ја одби понудата на Манчестер сити, бидејќи сака да се пресели во Шпанија

Либертас - 24.03.2020

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, планира да го напушти германскиот тим во летниот преоден рок, пренесува „Билд“. Според изворот, Австриец ја одбил понудата на Манчестер сити затоа што сака да се пресели во Реал Мадрид или Барселона, кои се ...

Баерн и Борусија се договориле со играчите: Намалување на платите како помош за останатите вработени

Локално - 24.03.2020

Германските тимови се свесни дека не можат да ја издржат финансиската криза. Двата најпопуларни германски клуба решиле да ги намалат платите наместо да отпуштаат работници. Оние што добиваат најмногу биле поканети на состанок на кој им се ...

Алаба ја одби понудата на Манчестер сити, бидејќи сака да се пресели во Шпанија

24 Вести - 24.03.2020

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, планира да го напушти германскиот тим во летниот преоден рок, пренесува „Билд“. Според изворот, Австриец ја одбил понудата на Манчестер сити затоа што сака да се пресели во Реал Мадрид или Барселона, кои се ...

Алаба ја одби понудата на Манчестер сити, бидејќи сака да се пресели во Шпанија

А1 On - 24.03.2020

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, планира да го напушти германскиот тим во летниот преоден рок, пренесува „Билд“. Според изворот, Австриец ја одбил понудата на Манчестер сити затоа што сака да се пресели во Реал Мадрид или Барселона, кои се ...

Алаба ја одби понудата на Манчестер сити, бидејќи сака да се пресели во Шпанија

Локално - 24.03.2020

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, планира да го напушти германскиот тим во летниот преоден рок, пренесува „Билд“. Според изворот, Австриец ја одбил понудата на Манчестер сити затоа што сака да се пресели во Реал Мадрид или Барселона, кои се ...

Алаба ја одби понудата на Манчестер сити, бидејќи сака да се пресели во Шпанија

MakPress - 24.03.2020

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, планира да го напушти германскиот тим во летниот преоден рок, пренесува „Билд“. Според изворот, Австриец ја одбил понудата на Манчестер сити затоа што сака да се пресели во Реал Мадрид или Барселона, кои се ...

Буфон добива нов договор во Јувентус

MakPress - 24.03.2020

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон ќе добие нов договор од Јувентус, клуб во кој ќе остане до летото во 2021 година. Деталите се веќе договорени, останува само формален потпис на продолжената соработка.

Буфон добива нов договор во Јувентус

Нетпрес - 24.03.2020

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон ќе добие нов договор од Јувентус, клуб во кој ќе остане до летото во 2021 година. Деталите се веќе договорени, останува само формален потпис на продолжената соработка.

Ноер и Баерн сè уште се без договор, агентот има нов предлог

Sport M - 25.03.2020

Со оглед дека Мануел Ноер е легенда на Баерн, сигурно е дека навивачите на овој клуб очекуваат тој да остане во овој клуб во наредните години. Неговиот договор трае до 2021 година, а преговорите за нов договор се во тек.

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

А1 On - 25.03.2020

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој ...

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Опсервер - 25.03.2020

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој ...

Робен не потпишал за Јунајтед оти му смрдело во тренинг-кампот!

Макфакс - 25.03.2020

Многумина сметаа дека требаше да одигра уште некоја сезона, но холандскиот фудбалски интернационалец, Арјен Робен по ангажманот во Баерн Минхен реши да „ги закачи“ копачките. На тој чекор се реши откако помина цела деценија во Баерн, но не смее да ...

Нојер: Ние сме привилигирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

24Фудбал - 25.03.2020

За разлика од некои други фудбалери, голманот на Баерн Минхен се согласува со иницијативата за намалување на платата со цел да им се помогне на оние со помали примања кои можат и да останат без работа.

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

MakPress - 25.03.2020

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој ...

Киелини ќе продолжи со Јувентус

Опсервер - 26.03.2020

Новиот договор на дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Килини е само прашање на формалности, велат од „Газета дело Спорт“. Клубот, исто така, е во преговори со Џанлуиџи Буфон и Леонардо Бонучи.