TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полната месечина во Овен безмилоснa: Овие два знака се на удар, ќе направат радикални потези и ќе стават крај на ...

Женски магазин - 29.09.2023

Полната Месечина во знакот Овен носи драстични промени Полната месечина отсекогаш била многу интересна појава. Така е и овој пат. На 29 септември, на 6 ° Овен, има кулминација на Полната Месечина во Овен под влијание на Марс во знакот на Вага.

Денеска има полна Месечина во Овен: На 3 хороскопски знаци ќе им донесе среќа со парите

Кајгана - 29.09.2023

Полната Месечина во Овен на 29 септември на три хороскопски знаци ќе им донесе големи промени на финансиско поле. Оваа полна Месечина ќе биде таканаречена Супермесечина, односно ќе биде поголема и посветла од просечната, а се случува три до четири ...

Викенд хороскоп: 29 септември – 1 октомври

Скопје инфо - 29.09.2023

Што ни носи последниот викенд од септември? Photo by Tamara Bellis on Unsplash Овен Денеска, небото ни ја носи полната Месечина во вашиот знак која ќе ви помогне лесно да ги решавате проблемите.

Ѕвездениот портал се отвори: Подгответе се за промени и тензии, а еве што треба да направите за да ги остварите вашите ...

Женски магазин - 28.09.2023

Се верува дека ѕвездениот портал за влегување во нова димензија на свеста се отвора три дена пред и три дена по денот на полната месечина. Месечината традиционално го претставува женскиот аспект кој е поврзан со плодноста, оплодувањето, растот и ...

Полна Месечина на 29 октомври: Што ги очекува хороскопските знаци?

Скопје инфо - 28.09.2023

Полната Месечина ќе го осветли небото утре, во знакот Овен. Photo by Ganapathy Kumar on Unsplash Овенот нè учи дека сите имаме некаква цел на овој свет. Можеби се потребни години за да го најдеме тоа, но со енергијата на Месечината, успеваме да го ...

Во петок пристигнува ПОСЛЕДНАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА ВО ГОДИНАТА и тоа во ОВЕН, а за ОВИЕ 4 ЗНАЦИ следува ОГРОМЕН ПРЕСВРТ НА ...

Во Центар - 28.09.2023

Во петок, 29 септември, небото ќе осветли со полна Месечина во Овен , што ќе донесе излив на нова енергија, зовриена страст и амбиција. Додека сезоната на Вага носи одредена бавност во реакциите, енергијата на Овенот е за активно туркање на вашите ...

Полната Месечина на 29 септември најмногу ќе му влијае на овој хороскопски знак!

Кафе пауза - 28.09.2023

Полната Месечина во знакот Овен која ќе настапи на 29 септември 2023 година, ќе биде особено значајна за луѓето родени во знакот Стрелец. Стрелците се познати по својата авантуристичка природа, страста за истражување, стремежот кон длабоко разбирање ...

Доаѓа ретроградниот Марс, кој со себе носи хаос – Кои 4 хороскопски знаци ќе ја завршат годината неславно?

Црнобело - 28.09.2023

Овен - Можни се бурни расправии кои нема да донесат решение за ништо. Кои други хороскопски знаци треба да бидат особено внимателни? Ретроградниот Марс се јавува на секои 26 месеци и трае околу 72 дена и меѓу астролозите важи дека станува збор за ...

Се наближува Полната Месечина во Овен – што значи тоа за секој хороскопски знак?

Вечер Прес - 28.09.2023

Полна Месечина во астрологијата го означува времето кога чувствата стануваат поинтензивни, а уникатната енергија на секоја Полна Месечина излегува на површина. Кога ќе се појави полна месечина во огнениот знак Овен, тоа ни носи дополнителна ...

Полната Месечина на 29 септември ќе биде пресвртница за овој хороскопски знак

Слободен Печат - 28.09.2023

Полната Месечина во знакот Овен, која ќе се случи на 29 септември, ќе биде особено значајна за луѓето родени во хороскопскиот знак Стрелец, пишува „Сенса“ . Стрелците се познати по својата авантуристичка природа, страста за истражување, стремежот ...

Во петок e последната Супермесечина во годината: За 4 знаци од хороскопот следува судбински пресврт

Женски магазин - 28.09.2023

Оваа полна месечина ќе биде таканаречена Супермесечина, односно ќе биде поголема и посветла од просечната и се случува три до четири пати годишно. Во петок, на 29 септември, небото ќе биде осветлено од полната месечина во Овен, што ќе донесе наплив ...

Се наближува Полна Месечина во Овен – што му носи на секој хороскопски знак?

Попара - 28.09.2023

Полна Месечина во астрологијата го означува времето кога чувствата стануваат поинтензивни, а уникатната енергија на секоја Полна Месечина излегува на површина. Кога ќе се појави полна месечина во огнениот знак Овен, тоа ни носи дополнителна ...