TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковид пациенти од денес ќе прима и Клиниката за уво, нос и грло, во болниците низ земјава лежат 1.314 болни, има уште ...

Сакам да кажам - 26.11.2020

Од денес со ковид пациенти ќе почне да се полни и Клиниката за уво, нос и грло, каде во Ковид-центарот ќе може да се сместат 50 болни, вели Министерството за здравство и додава дека по потреба во наредните денови ќе се отворат и Ковид-центрите на ...

Од денеска, ковид-центар и на Клиниката за уво, нос и грло

360 степени - 26.11.2020

Остануваат на располагање и капацитетите во делот од хируршките клиники кои по потреба ќе бидат отворени во наредните неколку дена Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид – центарот на Клиниката за уво, нос и грло каде ќе можат да се сместат ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

ТВ21 - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

За 24 часа во болниците во Скопје примени се 43 нови пациенти со компликации од ковид

360 степени - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Со ова, вкупниот број на сомнителни и потврдени за ковид -19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град е 478 ...

КОВИД-19: Бугарија е на прво место по смртност по глава на жител во Европа

Во Центар - 26.11.2020

Според лекарите, причината за ова е „болниот“ здравствен систем. Земјата постави нов, црн рекорд! Во последните 24 часа, 189 пациенти со коронавирус починале во Бугарија. Ова ги рангира на прво место по смртност по глава на жител во Европа на дневна ...

Кумановска болница објави телефони за контакт на блиските со пациентите заболени од Ковид-19

ТВ21 - 25.11.2020

Општата болница Куманово, денеска објави телефонски броеви на кои членовите на семејствата на заболените од Ковид-19 можат да се јават и да добијат дополнителни информации. Вчера во болницата беше адаптирано уште едно одделение, постоечкото за уво, ...

Во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти, дома се пуштени 27 оздравени пациенти

Frontline - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информираат од ...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20-ина места

Макфакс - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени на Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство за ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни, сомнителни и ...

ТВ21 - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

486 пациенти се лекуваат во скопските инфективни оддели

МКД - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се уште 39 пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Опсервер - 25.11.2020

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти

Република - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во Ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Сител - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Кумановски м. - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Ковид центри во Скопје: За 24 часа примени 39 пациенти, се лекуваат вкупно 486

Денешен - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Скопје: Хоспитализирани 39 пациенти поради компликации од коронавирус за 24 часа

Курир - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

МЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, а вкупно се лекуваат 486 лица

Press24 - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, инфомираат од ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

А1 On - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид–центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

Кајгана - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти

24 Вести - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

За 24 часа хоспитализирани 39 пациенти во ковид – центрите во Скопје

Фокус - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20-на места

Точка - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство ...

Детален преглед на состојбата со Ковид-19 по болниците во Скопје

еМагазин - 12.12.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 38 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 491 лице сомнително и потврдено за Ковид-19 се лекува на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20-на места

MTM - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 39 пациенти, слободни уште 20 места

Скопје инфо - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерство ...

486 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели

Локално - 25.11.2020

Министерсвото за здравство информира дека вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации ...

На инфективно во Скопје 486 пациенти, голем дел се на кислородна поддршка

Нетпрес - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 39 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира ...

Инфекцијата се шири, во моментов има над 20 000 активни случаи на ковид

Локално - 25.11.2020

Вчера во земјава повторно беше забележан висок број на позитивни случаи со ковид. Од денеска војниците ќе ги придружуваат полицајците. Ќе бидат распоредени во Клиничкиот центар односно таму каде што има голема раздвиженост на граѓани, но војска нема ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

MakPress - 25.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Кумановска болница објави телефони за контакт на блиските со пациентите заболени од Ковид-19

Вечер - 25.11.2020

Општата болница Куманово денеска објави телефонски броеви на кои членовите на семејствата на заболените од Ковид-19 можат да се јават и да добијат дополнителни информации. Вчера во болницата беше адаптирано уште едно одделение, постоечкото за уво, ...

Кумановска болница објави телефони за контакт на блиските со пациентите заболени од Ковид-19

Вечер Прес - 25.11.2020

Општата болница Куманово, денеска објави телефонски броеви на кои членовите на семејствата на заболените од Ковид-19 можат да се јават и да добијат дополнителни информации. Вчера во болницата беше адаптирано уште едно одделение, постоечкото за уво, ...

Кумановска болница објави телефони за контакт на блиските со пациентите заболени од Ковид-19

Либертас - 25.11.2020

Општата болница Куманово, денеска објави телефонски броеви на кои членовите на семејствата на заболените од Ковид-19 можат да се јават и да добијат дополнителни информации. Вчера во болницата беше адаптирано уште едно одделение, постоечкото за уво, ...

Кумановска болница објави телефони за контакт на блиските со пациентите заболени од Ковид-19

Кумановски м. - 25.11.2020

Општата болница Куманово, денеска објави телефонски броеви на кои членовите на семејствата на заболените од Ковид 19 можат да се јават и да добијат дополнителни информации. Вчера во болницата беше адаптирано уште едно одделение, постоечкото за уво, ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни

Сител - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во болниците се лекуваат вкупно 1.314 пациенти со ковид-19, има 130 празни кревети

+инфо - 26.11.2020

Во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 43 пациенти, а вкупно се лекуваат 478 болни, сомнителни и ...

Press24 - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Фокус - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

24Инфо - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

А1 On - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Слободен Печат - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Кумановски м. - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Бриф - 26.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Frontline - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Press24 - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Се отвора ковид центар на Клиниката за уво, нос и грло со капацитет за 50 болни

+инфо - 26.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Скопје инфо - 26.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со пополнетоста на капацитетите на клиниките и динаминиката на отворање на нови ...

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Канал5 - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден ќе се отвори и ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло каде ќе можат да се сместат дополнително 50 болни. Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники ...