TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилма Русковска пред разрешување

Алсат-М - 30.03.2023

По покренувањето постапка против тројца јавни обвинители за можни дисциплински прекршоци и Законот за јавни обвинители, денеска и официјално беше побарано разрешување на поранешната шефица на обвинителството за гонење организиран криминал и ...

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција

Макфакс

Разрешување на Вилма Русковска, бара дисциплинската комисија на обвинителството поради пропусти во истрагата за злоупотребите во финансиска полиција

Телма

Наполнив батерии, психички и физички сум подготвена да се вратам, вели Рускоска по предлогот на Комисијата за разрешување

ММС

Дисциплинската комисија бара разрешување на Русковска од обвинителската функција

24Инфо

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција

Lider

Разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција побара дисциплинската Комисија при ЈОРМ

Телма

ТВ21 Точка 360 степени Press24 Слободен Печат Мета MTM Сакам да кажам

Обвинителката Трајчева за казната: Не знам како е донесена таква одлука, јас во предметот немам постапувано

Макфакс - 30.03.2023

Обвинителката Ивана Трајчева не ја добила одлуката со која е казнета од Комисијата за утврдување дисциплинска одговорност, а поради претресот во Финансиската полиција за кој претставка поднесе ексдиректорот Арафат Муареми.

Обвинителката Трајчева за казната: Не знам како е донесена таква одлука, јас во предметот немам постапувано

MTM

Обвинителката Трајчева за казната: Не знам како е донесена таква одлука, јас во предметот немам постапувано

Точка

Утврдени неправилности! Се бара разрешување на обвинителката Вилма Русковска

4NEWS - 30.03.2023

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност на јавен обвинител во вршење на јавнообвинителската функција при Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, по спроведената дисциплинска постапка против три јавни обвинителки и ...

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност поднесе предлог за рарешување на Русковска

Frontline

ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОСКА ПРЕД РАЗРЕШУВАЊЕ - Комисијата утврди повреда на Законот

Фактор

Комисијата при ОЈО предлага разрешување на Русковска

Локално

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска

А1 On

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност бара разрешување на Вилма Русковска

Курир

Дисциплинската комисија бара разрешување на Рускоска, другата обвинителка ја казни на плата, а третата ја ослободи

ММС

Lider Република Нова ТВ CivilMedia Академик МКД

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност при ЈОРСМ предлага разрешување на Вилма Русковска

Либертас - 30.03.2023

Kомисијата за утврдување на дисциплинска одговорност при Јавното обвинителство на Република Северна Македонија утврди дека поранешната основна јавна обвинителка на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма ...

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност предлага разрешување на Вилма Русковска

Канал5

Комисијата за утврдување на дисциплинска одговорност при ЈОРСМ предлага разрешување на Вилма Русковска

Алсат-М

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција

Н.Македонија

Дисциплинска комисија бара Вилма Русковска да биде разрешена како обвинителка

Фокус

Дисциплинската комисија бара разрешување на обвинителката Русковска

Р.С.Европа

Дисциплинската комисија бара разрешување на Вилма Русковска од обвинителската функција

Вечер Прес

+инфо Нетпрес Независен МКД еМагазин MakPress Кајгана Денешен