TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворена најсовремената градинка „Кочо Рацин“ во општина Центар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 28.10.2015

Денеска напладне во скопската населба Капиштец беше пуштена во употреба реновираната градинка „Кочо Рацин“. Новите простории на градинката се како од бајките: весели шарени масички и столчиња, удобни креветчиња и безброј убави играчки.

ФОТО: Отворена новата градинка „Кочо Рацин“

Утрински - 28.10.2015

Со детска претстава денеска официјално беше отворена новата градинка „Кочо Рацин“ во општина Центар. Градинката е со површина од 2.800 квадратни метри и има капацитет за 250 деца. Објектот е граден според сите стандарди за објект од ваков тип и е ...

Новата градинка во Центар убава како дома (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 28.10.2015

Денеска свечено беше отворена нова градинка „Кочо Рацин“ во Центар. На местото на стариот руиниран објект, никна трипати поголема градинка, која ќе згрижи двапати повеќе деца. Со енергетски ефикасна фасада, подно греење, голема аула со трибини, ...

Пуштена е во употреба новата градинка „Кочо Рацин“ во општина Центар

Канал5 - 28.10.2015

Пуштена е во употреба новата градинка „Кочо Рацин“ во општина Центар со капацитет за 250 до 300 дечиња. Објектот е изграден на местото на старата градинка и се простира на површина од 2800 метри квадратни.

Македонија ја доби најубавата градинка, „Кочо Рацин“ во Центар (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 27.10.2015

Денеска (среда) во 12 часот свечено ќе биде отворен новиот објект на детската градинка „Кочо Рацин“ во скопската оптина Центар. На местото на стариот руиниран објект, никна трипати поголема градинка, која ќе згрижи двапати повеќе деца.

Во Чучер Сандево се гради првата градинка

Дневник - 27.10.2015

На територијата на Општина Чучер Сандево прв пат се гради градинка. Таа ќе има капацитет да прими околу 150 деца. Досега децата од оваа општина биле згрижувани во соседните општини: Бутел, Центар, Ѓорче Петров или во општините каде што работат ...

Во Чучер-Сандево прв пат се гради детска градинка

Сител - 27.10.2015

Општина Чучер-Сандево ќе ја добие првата детска градинка, која ќе има капацитет за 150 деца, а ќе се простира на 1000 метри квадратни. Ова е заедничка инвестиција на Министерството за труд и социјална политика и локалната власт.

ФОТО: Утре, свечено отворање на новата градинка „Кочо Рацин“

А1 On - 27.10.2015

Општина Центар утре свечено ќе ја отвори новата градинка „Кочо Рацин“. На местото на старата руинирана и дотраена градинка, изградена е нова, со димензии три пати поголеми од претходната. „Градинката ќе биде нов дом за децата, топло, убаво, ...

Градинката во Чучер Сандево ќе биде готова во 2016 година

Телеграф - 27.10.2015

Станува збор за градинка што ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца, а се очекува изградбата да заврши во почетокот на првата половина од 2016 година Во општина Чучер Сандево од 2013 година почна да се гради првата градинка што ќе има капацитет ...

Во Чучер-Сандево прв пат се гради детска градинка

Канал5 - 27.10.2015

Во тек е изградбата на прва градинка во општина Чучер Сандево, која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Увид во градежните работи на објектот кој ќе се простира на површина од околу 1000 метри квадратни извршија министерот за труд и социјална ...

Во Чучер-Сандево прв пат се гради детска градинка

Денешен - 27.10.2015

Во општина Чучер Сандево во изградба е прва градинка која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Досега децата од општината биле згрижувани во соседните општини или во општините каде работат нивните родители.

Утре свечено отворање на новата градинка „Кочо Рацин“ (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 27.10.2015

Општина Центар утре свечено ја отвора новата градинка „Кочо Рацин“. На местото на старата руинирана и дотраена градинка, изградена е нова, со димензии три пати поголеми од претходната. Со убав мебел, оптимални услови за престој и забава, градинката ...

Во Чучер-Сандево прв пат се гради детска градинка

Lider - 27.10.2015

Во општина Чучер Сандево во изградба е прва градинка која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Досега децата од општината биле згрижувани во соседните општини или во општините каде работат нивните родители.

Oтворена новатa градинка „Кочо Рацин“ во Центар

Порта 3 - 28.10.2015

Општина Центар денес свечено ја отвора новата градинка “Кочо Рацин“. На местото на старата руинирана и дотраена градинка, изградена е нова, со димензии три пати поголеми од претходната. Градинката ќе биде нов дом за децата, топло, убаво, ...

Чучер Сандево за прв пат ќе добие градинка

Press24 - 27.10.2015

Во општина Чучер Сандево во изградба е прва градинка која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Досега децата од општината биле згрижувани во соседните општини или во општините каде работат нивните родители.

ФОТО: Во Чучер-Сандево првпат се гради детска градинка, ќе згрижи 150 деца

Курир - 27.10.2015

Во општина Чучер Сандево во изградба е прва градинка која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Досега децата од општината биле згрижувани во соседните општини или во општините каде работат нивните родители.

Чучер-Сандево ќе добие детска градинка

Нетпрес - 27.10.2015

Во општина Чучер Сандево во изградба е прва градинка која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Досега децата од општината биле згрижувани во соседните општини или во општините каде работат нивните родители.

Чучер-Сандево за првпат ќе добие детска градинка

Скопје инфо - 27.10.2015

Во општина Чучер Сандево во изградба е прва градинка која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Досега децата од општината биле згрижувани во соседните општини или во општините каде работат нивните родители.

Чучер-Сандево ќе добие детска градинка

Точка - 27.10.2015

Во општина Чучер Сандево во изградба е прва градинка која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца. Досега децата од општината биле згрижувани во соседните општини или во општините каде работат нивните родители.

Чучер-Сандево за прв пат ќе добие детска градинка

Вечер Прес - 27.10.2015

Детската градинка која почна да се гради во 2013 година во Чучер Сандево, се очекува да заврши во првата половина од 2016 година. Ова е прва градинка во општината која ќе има капацитет да згрижи околу 150 деца.