TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во живо од прес конференцијата на Мицкоски по решението за спорот со името

Фокус - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

ВИДЕО: Заев информира за постигнатиот договор за спорот со името

Фокус - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев на прес конференција даде детали за договорот со грчкиот премиер Алексис Ципрас за деценискиот спор со ...

ВО ЖИВО: Заев информира за постигнатиот договор за спорот со името

Фокус - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на премиерот Зоран Заев на која дава детали за договорот со грчкиот премиер Алексис Ципрас за деценискиот спор со ...

Во живо: Следете ја прес-конференцијата на Мицковски по договорот за името

Press24 - 12.06.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, по пресот на Зоран Заев за договорот за новото име на ...

ВО ЖИВО: Постигнат договор со Грција – обраќање на премиерот Заев

А1 On - 12.06.2018

Македонскиот премиер одржува прес-конференција по телефонскиот разговор со неговиот грчки колега Алексис Ципрас и постигнувањето на договор за решавање на спорот за ...

ВО ЖИВО Обраќање на премиерот Зоран Заев за договорот за името со Грција

+инфо - 12.06.2018

Владата најави прес конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев и владиниот кабинет, по телефонскиот разговор со грчкиот премиер Алексис Ципрас за решение на дводеценискиот спор за името.

Следете во живо: Прес-конференција на Заев за договорот за името

Press24 - 12.06.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на Владата на Република Македонија за договорот со Грција за спорот со името. Премиерот Заев во секој момент ќе ги објасни деталите за телефонскиот разговор и ...

ВО ЖИВО: Прес конференција на Премиерот Заев за името во 18:30

МК News - 12.06.2018

прес конференција со деталите за јавноста и од грчката страна, но и од македонската страна. Премиерот Заев во 18.30 ќе ги соопшти деталите околу договор кој го постигнале со премиерот Ципрас.

Премиерот Заев на прес-конференција за договорот за надминување на спорот

CivilMedia - 12.06.2018

Секој момент се очекува почеток на прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев, на која се очекува тој да соопшти детали од историскиот договор за надминување на спорот со ...

Заев: Да, за македонската иднина!

CivilMedia - 12.06.2018

Да, за македонската иднина! – рече премиерот Зоран Заев на почетокот на прес конференцијата за историскиот договор за надминување на деценискиот спор со името. Решението е: Република Северна ...

Прес-конференција на премиерот Заев за договорот за спорот со името (во живо)

Локално - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев во Владата на Република Македонија одржува прес-конференција во врска со договорот за спорот со името. Прес-конференцијата следува по денешниот телефонски разговор на Заев со грчкиот премиер Алексис Ципрас за прашањето за ...

ВО ЖИВО: Заев соопштува за договорот за спорот за името

Стандард - 12.06.2018

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев на прес-конференција од Владата ќе информира во врска со договорот постигнат за спорот за името со ...

Заев ќе се обрати на јавноста во врска со догоговорот со Грција за името

Република - 12.06.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска, во 18:30 часот во Медиа центар, заедно со членовите на Владата на Република Македонија ќе одржи прес конференција во врска со договорот за спорот кој Република Грција го има со ...

(ВО ЖИВО) Пресконференција на премиерот Зоран Заев

iPortal - 12.06.2018

Погледнете ја во живо пресконференцијата на Влада на РМ, каде ќе се обрати премиерот Зоран Заев за која сме во очекување да започне во секое ...

ВО ЖИВО: Заев ќе соопшти детали што е договорено со Грција

Фактор - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев ќе се обрати до јавноста и ќе соопшти што е договорено со грчкиот премиер, Алексис Ципрас за постигнување договор за името. Денеска тие имаа телефонски разговор, при што детали ќе бидат соопштени на јавноста во двете земји.

Заев во 18.30 ќе објави што договорил со Ципрас

Независен - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев, заедно со сите членови на неговиот кабинет, ќе ѝ се обрати на јавноста во 18.30 за да информира за договорот околу надминување на спорот со името. Прес-конференцијата во Владата е закажана по денешниот телефонски разговор Заев ...

Заев во 18:30 часот ќе информира за договорот за спорот со името

Стандард - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...

(ВО ЖИВО) Прес конференција на премиерот Заев за договорот со Грција

еМагазин - 12.06.2018

Проследете ја во живо прес конференцијата на премиерот Зоран Заев, на која ќе ги соопшти деталите од договорот со Грција. Прес конференцијата започнува во 18:30 часот, а на истата ќе присуствуваат и министрите.

ВО ЖИВО ОД ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Шефот на опозицијата ќе го презентира ставот на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Маркукуле - 12.06.2018

Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција која треба да започне во секој ...

Вонредна вест: Важна прес конференција на Заев во Влада

Sky - 12.06.2018

Прес конференција на премиерот Зоран Заев во 18:30 часот во Влада! Според сознанија на Скај, на прес конференцијата ќе бидат споделени најнови вести во врска со спорот за името. Скај ќе се вклучи во ...

Во живо од прес конференцијата на Мицкоски по решението на името

Слободен Печат - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

(Во живо) Постигнат договор за името, обраќање на премиерот Заев

Макфакс - 12.06.2018

Обраќање на премиерот Зоран Заев, заедно со членовите на Владата, во врска со договорот за спорот кој Република Грција го има со уставното име на Република ...

Заврши разговорот со Ципрас, Заев во 18:30 на прес конференција ќе информира за договорот за името

Либертас - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...

ВО ЖИВО: Прес конференција на Мицкоски по решението за спорот со името

Либертас - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

(Во живо) Постигнат договор за името, обраќање на премиерот Заев

Точка - 12.06.2018

Обраќање на премиерот Зоран Заев, заедно со членовите на Владата, во врска со договорот за спорот кој Република Грција го има со уставното име на Република Македонија. Зоран Заев Обраќање уставно име ...

Премиерот Заев ќе информира за договорот за спорот со името

Локално - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...

ВО ЖИВО: Mицкоски ќе се обрати за договорот за името

Фактор - 12.06.2018

Во живо прес конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

Живо: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Алсат-М - 12.06.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со постигнатиот договор за спорот со името помеѓу премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис ...

Премиерот Заев на прес-конференција ќе го открие договорот со Грција

Press24 - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...

Премиерот Заев ќе информира за договорот за спорот со името

МКД - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...

Премиерот Заев ќе информира за договорот за спорот со името во 18.30 часот

еМагазин - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...

Премиерот Заев ќе информира за договорот за спорот со името

Сител - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...

ВИДЕО: Прес конференција на Заев за договорот за името

Либертас - 12.06.2018

Владата на Република Македонија соопшти дека во 18:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе се обрати премиерот Зоран Заев во врска со договорот за спорот со името со Грција. Како што се наведува во информацијата од Владата, на ...