TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн Минхен им се приклучи на Манчестер Сити и Јувентус во битката за Иско

24Фудбал - 07.12.2018

Шпанскиот репрезентативец е на излезна врата од редовите на Реал Мадрид, за него интерес има од сите страни, дури пет четири Премиерлигаши се споменуваат како опции за Иско, покрај многуте европски гиганти, во редот застана и Баерн Минхен.

Навас е категоричен, сака да го напушти Реал Мадрид

Слободен Печат - 07.12.2018

Навас се надева дека клубот нема да го блокира и ќе му дозволи да замине во јануари без да биде побарана трансфер сума. Според информациите во Шпанија, тој веќе поднел барање за трансфер, но веројатно нема да биде пуштен без пари.

„Билд“: Иско наскоро заминува од Реал и се сели во друг европски гигант

СуперСпорт - 07.12.2018

Шпанскиот репрезентативец Иско е многу блиску до заминување од Реал Мадрид, пишуваат странските медиуми. Претходно се шпекулираше дека за Иско се заинтересирани Манчестер сити, Манчестер јунајтед, Ливерпул и Челси, но германски „Билд“ пишува дека за ...

Навас сака да го напушти Реал Мадрид без обесштетување

Екипа - 07.12.2018

Кејлор Навас минува низ најлошите денови од своето доаѓање во Реал Мадрид и сака да го напушти клубот уште во јануари. Голманот од Костарика неодамна изјави дека од три Лиги шампиони во низа, дојде до резерва, според него, без никаква причина.

„Билд“: Иско на чекор да го засили Баерн Минхен!

Sport 1 - 07.12.2018

Шпанскиот репрезентативец на европскиот првак Реал Мадрид, Иско е на чекор да замине од „Сантјаго Бернабеу“ и да потпише со германскиот великан Баерн Минхен, најави најтиражниот весник „Билд“.

Фудбалери кои го проколнуваат денот кога потпишаа за Реал Мадрид

Вечер - 07.12.2018

Кралскиот клуб има извадено многу фудбалери кои носејќи го белиот дрес го достигна врвот во својата кариера, но имаше и такви кои веќе како афирмирани ѕвезди стигнаа на „Сантијаго Бернабеу“, каде и не се прославија.

Реал го прекршил ветувањето: Навас сака да си замине без оштета!

Спортски - 07.12.2018

Се беше јасно уште минатото лето иако беше убедуван дека ќе има ист третман. Кејлор Навас неодамна изјави дека за краток период од три титули во Лигата на шампионите стигнал да биде резерва без причина.

Не само Барса, и Реал извади голобради таленти

Оff.net - 07.12.2018

Новиот тренер на Реал, Сантијаго Солари одлично ги познава децата од академијата на клубот затоа што неколку сезони ги водеше во Кастиља. За реваншот од Купот на Шпанија против анонимната Мелиља (6:1), Солари реши да одмори неколку првотимци и да им ...

Модриќ доби прекрасно изненадување пред „Сантијаго бернабеу“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2018

Тренерот Сантијаго Солари реши на дуелот да им даде шанса на младите фудбалери, односно на тие кои во последно време не се во форма или не играат. По дуелот, Модриќ излегуваше од „Бернабеу“ со автомобилот, а на улицата пред стадионот го пречека ...

Бензема најдобар играч во Примера за ноември

Курир - 07.12.2018

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч во месец ноември во шампионатот на Шпанија. Престижниот весник „Марка“ му додели специјална награда на Французинот. Реал Мадрид по смената на тренерот се врати на победите, а ...

Солари: Среќен сум за Иско, Асенсио, Виничиус

Локално - 06.12.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари, изрази задоволство од победата на „белите“ од 6-1 над Мелија во натпревар од Кралскиот Куп. „Мелија не ни подари ништо, моравме да одиграме два добри натпревари.

Солари: Среќен сум за Иско и Асенсио!

Спортски - 06.12.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Сантиаго Солари не го криеше задоволството од победата (6:1) над Мелија во Купот на кралот. Во овој натпревар брилјираа Иско и Асенсио , а Соалри по мечот истакна дека е исклучително среќен поради тој факт.

Реал најде замена за Бејл и спреми 80 милиони!

Спортски - 06.12.2018

Кога замина Кристиано Роналдо се очекуваше токму Бејл да стане лидер на Реал Мадрид, но Велшанецот повторно разочарува и оваа сезона. Од неговото доаѓање во Мадрид, Бејл доживеа многубројни повреди и никогаш не го исполни во целост својот ...

Навас е категоричен, сака да го напушти Реал Мадрид

MTM - 07.12.2018

– Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас, е цврст во одлуката за неговата иднина. Тој сака да го напушти клубот, објавија медиумите во Шпанија. Костариканецот не е фаворизиран од новиот тренер Сантијаго Солари и покажа дека нема да смета на него.

Фудбалери кои го проколнуваат денот кога потпишаа за Реал Мадрид

Sport M - 07.12.2018

Кралскиот клуб има извадено многу фудбалери кои носејќи го белиот дрес го достигна врвот во својата кариера, но имаше и такви кои веќе како афирмирани ѕвезди стигнаа на „Сантијаго Бернабеу“, каде и не се прославија.

Бензема најдобар играч во Примера за ноември

А1 On - 07.12.2018

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч во месец ноември во шампионатот на Шпанија. Престижниот весник „Марка“ му додели специјална награда на Французинот. Реал Мадрид по смената на тренерот се врати на победите, а ...

Навас е категоричен, сака да го напушти Реал Мадрид

Независен - 07.12.2018

Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас, е цврст во одлуката за неговата иднина. Тој сака да го напушти клубот, објавија медиумите во Шпанија. Костариканецот не е фаворизиран од новиот тренер Сантијаго Солари и покажа дека нема да смета на него.

Бензема најдобар играч во Примера за ноември

Sport M - 07.12.2018

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч во месец ноември во шампионатот на Шпанија. Престижниот весник „Марка“ му додели специјална награда на Французинот. Реал Мадрид по смената на тренерот се врати на победите, а ...

Навас е категоричен, сака да го напушти Реал Мадрид

Sport M - 07.12.2018

Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас, е цврст во одлуката за неговата иднина. Тој сака да го напушти клубот, објавија медиумите во Шпанија. Костариканецот не е фаворизиран од новиот тренер Сантијаго Солари и покажа дека нема да смета на него.

Бензема најдобар играч за ноември во шампионатот на Шпанија

+инфо - 07.12.2018

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч во месец ноември во шампионатот на Шпанија. Престижниот весник „Марка“ му додели специјална награда на Французинот. Реал Мадрид по смената на тренерот се врати на победите, а ...

Бензема најдобар играч во Примера за ноември

MTM - 07.12.2018

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч во месец ноември во шампионатот на Шпанија. Престижниот весник „Марка" му додели специјална награда на Французинот. Реал Мадрид по смената на тренерот се врати на победите, а ...