TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Студен туш за Ливерпул: Алонсо си заминува од Леверкузен, ама ќе остане во Германија!

Sport 1 - 01.03.2024

Предводниците и навивачите на Ливерпул се соочуваат со студен туш, откако веќе е јасно дека местото на Јирген Клоп на клупата нема да биде пополнето од нивната најголема желба – Чаби Алонсо.

Ладен туш за Ливерпул, Чаби Алонсо веќе го одбрал наредниот клуб и ја прифатил понудата?

Спортманија

Екс – тренерот на Шкендија со порака до Чаби Алонсо: Остани во Леверкузен, а потоа атакувај на пехарот во ЛШ!

SportSport

Ливерпул со прва понуда за Чаби Алонсо

Локално

Ливерпул го сака Алонсо за тренер по секоја цена!

СуперСпорт

Ливерпул по секоја цена го сака Алонсо за тренер, и официјално започна преговори со бундеслигашот

Спортманија

Ливерпул превзема конкретни мерки за ангажирање на Алонсо

Спортклуб

SportSport Спортски Спортски Спортманија МакФудбал SportSport MakPress Курир

Баерн почнува преговори за ангажман на Алонсо

Канал5 - 01.03.2024

Германскиот фудбалски гигант Баерн Минхен тргна во акција да го ангажира шпанскиот стратег Чаби Алонсо за свој тренер од следната сезона. Според информациите на новинарот Флоријан Плетенбург, доколку Алонсо одлучи да го преземе Баерн ова лето, ...

Чаби Алонсо го одбра новиот клуб, за Баер отштета од 20 милиони евра!?

Екипа

Се чини дека Чаби Алонсо го одбра новиот клуб, неговата слобода ќе чини до 25 милиони евра!

SportSport

Инсајдер откри колку Баерн треба да плати за Чаби Алонсо

Спортски

Баерн Минхен и Ливерпул го сакаат Чаби Алонсо за тренер, но ќе мора да платат 25 милиони евра отштета

МакФудбал

Познато е колку Баерн треба да плати за Чаби Алонсо

TopSport

Познато е колку Баерн треба да плати за Чаби Алонсо

Макфакс

Опсервер MTM Кајгана Точка Спортски Gol.mk Алсат-М Република