TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СКОКНА БИТКОИНОТ: Во Ел Салвадор со него ќе може да се плаќаат и придонеси

Фактор - 10.06.2021

Зголемена е вредноста на биткоинот. Таа денеска скокна за 13 отсто откако Ел Салвадор усвои закон со кој оваа дигитална валута стана законско средство за плаќање во таа држава. Биткоинот се тргуваше за 37.000 долари, а подоцна попладнево се намали ...

Зголемена вредноста на биткоинот по неговата легализација во Ел Салвадор

Слободен Печат

Скокна вредноста на биткоинот

+инфо

Зголемена вредноста на биткоинот по неговата легализација во Ел Салвадор

Опсервер

Зголемена вредноста на биткоинот- во оваа држава стана законско средство за плаќање

Курир

Зголемена вредноста на биткоинот по неговата легализација во Ел Салвадор

Бизнис Вести

Зголемена вредноста на биткоинот по неговата легализација во Ел Салвадор

iPortal

Zoom Frontline Вечер Прес MakPress Локално