TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei ја претстави 5G мрежата со вештачка интелигенција за компаниите и школите

Телефони.мк - 25.02.2020

Huawei најави целосна комерцијализација на своето технолошко решение специјализирано за образовни институции и големите деловни објекти, под името HiCampus. Тоа овозможува целосна безжична напредна поддршка за дислоцирано работење, видео-конференции ...

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација – HUAWEI Mate Xs

Опсервер - 25.02.2020

Новиот уред со преклопување се базира на HUAWEI Mate X со помоќна хардверска платформа и софистицирани материјали и систем на преклопување За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група ...

(ВИДЕО) Јапонски „Sony“ го претстави својот прв смартфон со поддшка на 5G

Нетпрес - 25.02.2020

Јапонската електроничка корпорација „Sony“ го презентираше во понеделникот моделот „Xperia 1 II“, кој е нејзиниот прв паметен телефон кој ги поддржува стандардите на најновата генерација мобилни мрежи 5G. „Xperia 1 II е создаден за брзина.

Лансирани евтините Honor Magic Earbuds слушалки

Телефони.мк - 25.02.2020

Honor како суб-бренд на Huawei се вклучи во пазарот на безжични слушалки со новите Honor Magic Earbuds кои се компатибилни со голем број на смартфони. Honor Magic Earbuds имаат батерија која може да обезбеди 3,5 часа слушање музика, безжично се ...

Објавени глобалните верзии на Honor 9X Pro и View 30 Pro телефоните

USB - 25.02.2020

Honor како и својата мајка компанија Huawei, исто така се труди да се прилагоди на актуелната ситуација, која доведе до забрана на користење на Google Mobile сервисот. Компанијата доста напори вложува во креирање на алтернативни решенија, а сега ги ...

Huawei го претстави новиот Mate Xs на преклоп

Кајгана - 25.02.2020

Светскиот технолошки саем е откажан заради корона вирусот па големите компании мораа да најдат начин како да ги претстават новите уреди. Технолошкиот гигант ги претстави своите нови уреди преку live stream.

Nokia и Sony ќе имаат ZEISS камери

Телефони.мк - 25.02.2020

Sony постигна ново партнерство со брендот за оптика ZEISS за примена на технологии во мобилните камери на смартфоните покрај дигиталните камери и апарати. Исто така и HMD истакна дека му посакува добредојде на Sony во ова друштво со оглед на тоа што ...

Huawei ги претстави своите нови уреди

Иновативност - 25.02.2020

Светскиот мобилен конгрес беше откажан поради корона вирусот, па големите компании мора да најдат други начини за да ги претстават своите најнови уреди. Така направи и Huawei, а еве што претстави.

Sony Xperia 1 II излезе на виделина со 4K OLED дисплеј

Телефони.мк - 25.02.2020

Sony го претстави првиот 5G смартфон со 6,5-инчен 4K OLED HDR дисплеј и 5G модем. Xperia 1 II (Xperia One Mark Two) со новата HDR технологија овозможува поголемо чувство на реалност на сликата на екранот.

Huawei во Барселона го претстави новиот Mate XS

Телефони.мк - 25.02.2020

Huawei во Барселона го презентираше Huawei Mate XS, кој ја поседува најнапредната технологија на Huawei и моментално е најсовремен уред со Kirin 990 процесор и подобрен Falcon Wing дизајн со шарки.

Sony го лансира Xperia 1 II (ВИДЕО)

Локално - 24.02.2020

Јапонската компанија Sony го лансира својот прв 5G паметен телефон. Се работи за Xperia 1 II („Xperia One Mark Two“). Уредот има 6,5-инчен 4K OLED HDR дисплеј и 5G модем, пренесува CNBC. HDR е технологијата која дава поголемо чувство за реализам на ...

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, дел од стратегијата „Seamless AI Life“

Фактор - 24.02.2020

Одделот на потрошувачи на Huawei -Consumer Business Group (CBG) организираше виртуелен настан во Барселона на кој претстави серија нови 5G производи и ги демонстрираше модерните можности на неговиот екосистем, опфаќајќи ги сите сценарија за ...

Xperia 1 II е првиот 5G смартфон на Sony

Кајгана - 24.02.2020

Sony го претстави својот прв смартфон кој поддржува 5G мрежа, а тоа е Xperia 1 II. Најважен на листата на спецификации на новиот уред е 5G модемот. Sony е познат по производство на ТВ уреди, камери и звучници, така што е лесно да се претпостави на ...

Sony претстави два нови телефони со одлични камери и одлични OLED екрани

Smartportal - 24.02.2020

Sony Xperia 1 II и Xperia 10 II се телефони од високата и од средната класа кои требаше да бидат претставени на откажаниот MWC 2020 MWC 2020 саемот за мобилни и технологија требаше да започне денес, а како и секоја година на овој саем ќе ги видевме ...

Xperia 10 II e ТВ и играчка конзола за во џеб

USB - 24.02.2020

Sony го претстави Xperia 10 II кој е дизајниран да биде ТВ и играчка конзола за џебот на корисникот. Смартфонот има 6-инчен OLED Triluminos екран со формат 21:9. Се работи за уред од средниот сегмент, чиј дипслеј прикажува „подлабоки црни и ...

Google објасни зошто го нема на смартфоните на Huawei

USB - 24.02.2020

Забраната која ја воведе САД во голема мерка ги спречува американските компании да работат со Huawei и ZTE. И покрај трговските преговори помеѓу двете земји, забраната и натаму е на сила, а за Google тоа значи дека, иако постојат уште ажурирања и ...

Google не препорачува инсталирање на нивните апликации на уредите од Huawei

Smartportal - 24.02.2020

На уредите од Huawei кои немаат пристап до сервисите од Google, не се препорачува инсталирање на апликациите поради можни проблеми Како што е веќе познато за повеќето, а посебно фановите на Huawei, оваа компанија од минатата година е ставена на ...

Американците попусто се закануваа: Huawei има најмногу 5G договори во Европа

Точка - 24.02.2020

Иако притисокот на САД врз европските партнери беше без преседан и трае и натаму, Huawei токму на Стариот континент склучи најмногу 5G договори. Huawei Technologies ја обезбеди својата позиција на најбаран снабдувач со 5G телекомуникациска опрема и ...

HTC планира камбек со 5G смартфон

Телефони.мк - 24.02.2020

HTC веќе со години не е релевантен бренд во мобилната индустрија откако падна интересот со One серијата. Сега компанијата планира да направи камбек со лансирање на квалитетен 5G смартфон. Од HTC не откриваат повеќе детали каков ќе биде новиот 5G ...

Sony лансира нови смартфони, ќе има и стриминг

Телефони.мк - 24.02.2020

Sony денес ќе одржи промотивен настан од 20:30 часот независно од откажувањето на Светскиот мобилен конгрес во Барселона поради корона вирусот. Се очекува да биде претставено или најавени неколку нови уреди меѓу кои нов премиум смартфон Sony Xperia ...

Првиот 5G смартфон на Sony е моделот Xperia 1 II (ВИДЕО)

USB - 24.02.2020

Sony го претстави својот прв смартфон кој поддржува 5G мрежа, а тоа е Xperia 1 II. Најважен на листата на спецификации на новиот уред е 5G модемот. Sony е познат по производство на ТВ уреди, камери и звучници, така што е лесно да се претпостави на ...

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, дел од стратегијата „Seamless AI Life“

Локално - 24.02.2020

Одделот на потрошувачи на Huawei – Consumer Business Group (CBG) организираше виртуелен настан во Барселона на кој претстави серија нови 5G производи и ги демонстрираше модерните можности на неговиот екосистем, опфаќајќи ги сите сценарија за ...

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, дел од стратегијата „Seamless AI Life“

Опсервер - 24.02.2020

– Одделот на потрошувачи на Huawei – Consumer Business Group (CBG) организираше виртуелен настан во Барселона на кој претстави серија нови 5G производи и ги демонстрираше модерните можности на неговиот екосистем, опфаќајќи ги сите сценарија за ...

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, дел од стратегијата „Seamless AI Life“

Smartportal - 24.02.2020

Клучните нови производи вклучуваат: HUAWEI Mate Xs, еволуција на преклопен уред со врвен хардвер и софтвер; HUAWEI MatePad Pro 5G, таблет предводник кој нуди врвно искуство во сите сценарија; HUAWEI WiFi AX3 и HUAWEI 5G CPE Pro 2, две Wi-Fi 6+ ...

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, меѓу кои и флексибилниот Mate Xs

USB - 24.02.2020

Клучните нови производи вклучуваат: Huawei Mate Xs, еволуција на преклопен уред со врвен хардвер и софтвер; MatePad Pro 5G, таблет предводник кој нуди врвно искуство во сите сценарија; Huawei WiFi AX3 и 5G CPE Pro 2, две Wi-Fi 6+ овозможени решенија ...

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, дел од стратегијата „Seamless AI Life“

Телефони.мк - 24.02.2020

Одделот на потрошувачи на Huawei - Consumer Business Group (CBG) организираше виртуелен настан во Барселона на кој претстави серија нови 5G производи и ги демонстрираше модерните можности на неговиот екосистем, опфаќајќи ги сите сценарија за ...

Sony го лансира првиот 5G паметен телефон

ЗаЗабава - 25.02.2020

Јапонската компанија Sony го лансира својот прв 5G паметен телефон. Се работи за Xperia 1 II („Xperia One Mark Two“). Уредот има 6,5-инчен 4K OLED HDR дисплеј и 5G модем. HDR е технологијата која дава поголемо чувство за реализам на сликата што ја ...

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација

Локално - 25.02.2020

За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група на потрошувачи на Huawei официјално го претстави HUAWEI Mate Xs, следната еволуција на револуционерниот преклопен смартфон HUAWEI Mate X.

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација – HUAWEI Mate Xs

Smartportal - 25.02.2020

Новиот уред со преклопување се базира на HUAWEI Mate X со помоќна хардверска платформа и софистицирани материјали и систем на преклопување За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група ...

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација - HUAWEI Mate Xs

MakPress - 25.02.2020

За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група на потрошувачи на Huawei официјално го претстави HUAWEI Mate Xs, следната еволуција на револуционерниот преклопен смартфон HUAWEI Mate X.

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација - HUAWEI Mate Xs

Телефони.мк - 25.02.2020

За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група на потрошувачи на Huawei официјално го претстави HUAWEI Mate Xs, следната еволуција на револуционерниот преклопен смартфон HUAWEI Mate X.

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација – Huawei Mate Xs

USB - 25.02.2020

Новиот уред со преклопување се базира на Huawei Mate X со помоќна хардверска платформа и софистицирани материјали и систем на преклопување За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група ...