TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Енрике: ПСЖ ќе има подобар тим кога Мбапе ќе си замине

Спортманија - 01.03.2024

Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, не е загрижен поради податокот дека налето ќе остане без најголемата ѕвезда Килијан Мбапе, кој ќе се пресели во Реал Мадрид. Според Енрике, следната сезона ПСЖ ќе биде подобар тим без Мбапе.

Во трансферот на Мбапе во Реал помага и – Серхио Рамос!

Спортски - 01.03.2024

Францускиот „Л’Eкип“ тврди Серхио Рамос работи и му помага на Реал Мадрид во трансферот на Килијан Мбапе. Рамос и Мбапе беа заедно во Пари Сен Жермен и добро се познаваат, а од следната сезона ако не се случи некој трансфер Мбапе ќе го облече дресот ...

Рамос помага во реализирање на трансферот на Мбапе

СуперСпорт - 01.03.2024

Францускиот медиум „Л’Екип“ објави дека шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос му помага на Реал Мадрид да потпише договор со Килијан Мбапе. Рамос и Мбапе беа заедно во ПСЖ и се познаваат многу добро, а шпанскиот фудбалер наводно го убедувал помладиот ...

Луис Енрике: ПСЖ ќе има подобар тим кога ќе си замине Мбапе

МакФудбал - 01.03.2024

Ова лето дефинитивно е време Пари Сен Жермен и Килијан Мбапе да се разделат. Првата ѕвезда на тимот оди во Реал Мадрид како слободен играч. Сепак, тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, не е загрижен поради фактот што неговиот најдобар играч го напушта тимот.

Рамос како уште да е во Реал - му помага на Мбапе при трансферот!

Sport 1 - 01.03.2024

„Л'Екип“ тврди дека Серхио Рамос му помага на Килијан Мбапе при трансферот на Французинот во Реал Мадрид. Двајцата фудбалери беа заедно во ПСЖ, па добро се познаваат. Од следната сезона Мбапе ќе игра за Реал Мадрид, па постојано е во контакт со ...

Луис Енрике: ПСЖ ќе има подобар тим кога Мбапе ќе замине

TopSport - 01.03.2024

ПСЖ дефинитивно ќе остане без најголемата ѕвезда, Килијан Мбапе. Младиот Французин по завршувањето на сезоната ќе се пресели во Реал Мадрид. „Светците“ се доминантни во Франција, речиси и да немаат сериозна конкуренција.

Ова е најдобриот доказ за трансферот на Мбапе во Реал!

Локално - 01.03.2024

Пред околу една година се појави информација дека сопругата на Хари Кејн отпатувала за Минхен и барала куќа, a сè подоцна се потврди со трансферот на овој одличен напаѓач во Баерн. Сега слична приказна, Килијан Мбапе бара куќа во Мадрид, причината е ...

Енрике: ПСЖ ќе има подобар тим кога Мбапе ќе си замине на лето

Локално - 01.03.2024

Пари Сен Жермен дефинитивно останува без првата ѕвезда на тимот, Килијан Мбапе. Младиот Французин сигурно ќе го засили Реал Мадрид, клубот во кој за малку ќе се преселeше минатото лето. Светците се доминантни во Франција, речиси без конкуренција.

Енрике: Следната сезона ПСЖ ќе биде уште посилен

Екипа - 29.02.2024

Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике вели дека тимот ќе биде посилен следната сезона, и покрај тоа што веројатно ќе остане без Килијан Мбапе кој на крајот на сезоната заминува во Реал Мадрид. Енрике кажа дека проектот на ПСЖ секојдневно се развива, и дека ...

Нејмар го исмева својот наследник во ПСЖ (Фото)

Дерби - 29.02.2024

Нејмар ги одработи подготовките со ПСЖ и во прв момент се чинеше дека ќе биде важен дел од системот на Луис Енрике, но при завршницата од преодниот рок, Бразилецот направи трансфер во Саудиска Арабија и стави крај на својот престој во Франција.

Макрон индиректно призна дека Мбапе ќе си замине од ПСЖ (ВИДЕО)

МакФудбал - 29.02.2024

Францускиот претседател Емануел Макрон ги потврди информациите дека овојпат не се обидел да го убеди Килијан Мбапе да остане во Пари Сен Жермен. Пред две години, кога напаѓачот беше на слична позиција со истечен договор, шефот на државата ...

Мајката на Мбапе е во Мадрид, му бара куќа за вселување

SportSport - 29.02.2024

Мајката на Килијан Мбапе допатувала во Мадрид, каде треба да ја „верификува“ преселбата на младиот Францизин во дресот на Реал (М). Според „Релево“, Фаиза Ламари, која ги застапува интересите на Мбапе, последните неколку дена ги поминала во Мадрид ...

Мбапе одби понуда од 700 милиони евра!

Вечер Прес - 29.02.2024

Најпосле е ставен крај на сагата околу Килијан Мбапе. Брзоногиот напаѓач уште неколку месеци ќе игра за ПСЖ, а речиси сигурно како слободен играч ќе се пресели во Реал (М). Шпанскиот гигант нема да може да му ја даде платата што ја имаше во Париз, ...

Мбапе има посебно барање, кое Реал веројатно ќе му го исполни

Gol.mk - 29.02.2024

Француската ѕвезда Килиан Мбапе по сè изгледа ќе се приклучи на Реал Мадрид налето. Тој веќе го извести ПСЖ дека заминува, а иако нема официјална потврда се очекува кариерата да ја продолжи во Мадрид.

Се знае кој ќе биде „жртвеното јагне“ во Реал, Јунајтед нуди 150 милиони за неговиот потпис?

Gol.mk - 28.02.2024

Откако беше потврдено дека Килијан Мбапе по крајот на сезоната ќе стане нов играч на Реал Мадрид, многу се шпекулираше кој ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Обично се споменуваат две имиња. Тоа се Бразилците, Винисиус и Родриго.

Кралевите нема да ризикуваат, ќе му го исполнат последното и неверојатно барање на Мбапе

Спортманија - 28.02.2024

Килијан Мбапе минатиот месец им соопшти на челниците на ПСЖ дека на крајот на сезоната ќе си замине од „Паркот на принцовите“ и повеќе од сигурно е дека ќе потпише за Реал Мадрид, кој пак, ништо не препушта на случајот за повторно да не извиси.

Мбапе двапати во Реал

Sport M - 28.02.2024

Килијан Мбапе нема да биде единствениот Мбапе во тимот на Реал следната година. Заедно со него во Мадрид ќе замине и неговиот помлад брат Итан, кој во моментов е и член на Пари Сен Жермен.

Макрон му порача на Мбапе: „Повторно не доведувате во неволја“

Локално - 28.02.2024

Француските медиуми објавија што точно му рекол Емануел Макрон на Килијан Мбапе за време на вечерата во Елисејската палата. Детали од разговорот меѓу францускиот фудбалер Килијан Мбапе и Емануел Макрон за време на официјалната вечера во Елисејската ...

Килиан Мбапе со посебно барање до Реал, “Лос Бланкос” нема да му прави проблеми

Алсат-М - 29.02.2024

Француската ѕвезда Килиан Мбапе по сè изгледа ќе се приклучи на Реал Мадрид ова лето. Тој веќе го извести ПСЖ дека заминува, а, иако нема официјална потврда за тоа, се очекува кариерата да ја продолжи во Мадрид.

Луис Енрике: ПСЖ ќе има подобар тим кога Мбапе ќе замине

Макфакс - 01.03.2024

ПСЖ дефинитивно ќе остане без најголемата ѕвезда, Килијан Мбапе. Младиот Французин по завршувањето на сезоната ќе се пресели во Реал Мадрид. „Светците“ се доминантни во Франција, речиси и да немаат сериозна конкуренција.

Луис Енрике: ПСЖ ќе има подобар тим кога Мбапе ќе замине

Опсервер - 01.03.2024

ПСЖ дефинитивно ќе остане без најголемата ѕвезда, Килијан Мбапе. Младиот Французин по завршувањето на сезоната ќе се пресели во Реал Мадрид. „Светците“ се доминантни во Франција, речиси и да немаат сериозна конкуренција.

Луис Енрике: ПСЖ ќе биде посилен без Килијан Мбапе

Gol.mk - 01.03.2024

Пари Сен Жермен дефинитивно останува без првата ѕвезда на тимот, Килијан Мбапе. Младиот Французин сигурно ќе го засили Реал Мадрид, клубот во кој за малку ќе се преселеше во минатото лето.

Луис Енрике: ПСЖ ќе има подобар тим кога Мбапе ќе замине

Точка - 01.03.2024

ПСЖ дефинитивно ќе остане без најголемата ѕвезда, Килијан Мбапе. Младиот Французин по завршувањето на сезоната ќе се пресели во Реал Мадрид. „Светците“ се доминантни во Франција, речиси и да немаат сериозна конкуренција.