TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како правилно да ги стерилизирате теглите за зимница?

Попара - 25.09.2023

Септември е време кога многу домаќинки се трудат да подготват зимница во која ќе уживаат во студените месеци. За да можете да уживате во одредени видови овошје и зеленчук во текот на зимата, подгответе зимница во вид на разни сосови од зеленчук во ...

ОВОШЈЕ ВО ТЕГЛА – бабински рецепт за СИЛЕН ИМУНИТЕТ во текот на зимата!

Во Центар - 24.09.2023

Сите ние сме љубители на овошје, дури и да е зима и да не го најдеме, најдовме решение да ги јадеме и кога е навистина ладно и не ни е баш да излеземе да ги купиме. Неопходно е: Подготовка: Измијте ги праските, извадете го каменот и исечете ги на ...

Кисела зелка во тегла: Лесна за подготовка, вкусна и полна со витамини

4NEWS - 24.09.2023

Сечканата кисела зелка во тегла е заборавена зимска храна на Балканот, а порано беше задолжително да се подготви Состојки: -2-3 грста зелка за една тегла или 2 средни глави за 12-13 тегли -2 лажици хималајска сол на литар вода Подготовка: Главите од ...

Како правилно да ги стерилизирате теглите за зимница?

Вистина.мк - 25.09.2023

Септември е време кога многу домаќинки се трудат да подготват зимница во која ќе уживаат во студените месеци. За да можете да уживате во одредени видови овошје и зеленчук во текот на зимата, подгответе зимница во вид на разни сосови од зеленчук во ...