TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД започнаа со повлекување од Сирија

Глас на Америка - 11.01.2019

Коалицијата предводена од САД започна со повлекување на војниците од Сирија. „Започна процесот на нашето повлекување од Сирија“, кажа полковникот Шон Рајан, портпарол на коалицијата предводена од САД која се бори против групата Исламска држава.

Започна повлекувањето на американските трупи од Сирија

Алсат-М - 11.01.2019

Воената коалиција предводена од САД официјално почна да се повлекува од Сирија, потврдија челните лица на армијата на САД, без да прецизицираат кога точно и со кое темпо ќе се одвива повлекувањето, пренесува „Њујорк пост“.

Започна повлекувањето на американските трупи од Сирија

Н.Македонија - 11.01.2019

Воената коалиција предводена од САД официјално го започна процесот на повлекување на трупите од Сирија, потврдија челните лица на армијата на САД, без да прецизицираат кога точно и со кое темпо ќе се одвива повлекувањето, пренесува „Њујорк пост“.

САД почнаа да се повлекуваат од Сирија

Макфакс - 11.01.2019

Коалицијата предводена од САД објави дека започнала процес на повлекување од Сирија, објави портпаролот на коалицијата, потврдувајќи го почетокот на повлекувањето за кое американските власти даваа контрадикторни изјави.

Американските војници го почнаа повлекувањето од Сирија

Р.С.Европа - 11.01.2019

Портпаролот на воената коалиција предводена од САД во Сирија изјави дека почнал процесот на повлекување на војниците од земјата. Полковник Шон Рајан денеска соопшти дека „процесот на нашето намерно повлекување од Сирија“ почна, но не даде други ...

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

+инфо - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел од опремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија – изјави неименуван претставник на Пентагон.

САД почнаа да ја повлекуваат воената опрема од Сирија

Локално - 11.01.2019

Вашингтон почнува да ја повлекува воената опрема од Сирија, во согласност со плановите за повлекување на американските трупи од таа земја,јави СНН. Според нивните извори, првата група “копнена воена опрема” била транспортирана од Сирија во текот на ...

Повлекувањето на Трамп од Сирија е шанса за мир

Н.Македонија - 10.01.2019

Најавеното повлекување на американските сили од страна на претседателот Доналд Трамп наиде на речиси заедничка осуда од демократите и од републиканците. Ова помалку зборува за Трамп отколку што зборува за ограничената визија на американскиот ...

Американското повлекување ќе го координираат Турција, Русија и Иран?

Н.Македонија - 10.01.2019

Турција ги повика Русија и Иран да го координираат повлекувањето на американските војници од Сирија, за да се спречи терористите да го искористат испразнетиот простор. Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу оцени дека САД се соочуваат со ...

САД почнаа да се повлекуваат од Сирија

24Инфо - 11.01.2019

Коалицијата предводена од САД објави дека започнала процес на повлекување од Сирија, објави портпаролот на коалицијата, потврдувајќи го почетокот на повлекувањето за кое американските власти даваа контрадикторни изјави.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Бриф - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

А1 On - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Локално - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Слободен Печат - 11.01.2019

Според непотврдени извори Централната американска команда (ЦЕНТЦОМ) одредила бродови и авиони кои ќе бидат употребени за акцијата на повлекување на опремата од Сирија. Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел ...

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Опсервер - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Нетпрес - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

MTM - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.