TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германската полиција во лов на пијан ракун среде Божикен саем (ВИДЕО)

Канал5 - 13.12.2019

Несреќниот ракун, поведен од празничната атмосфера на германските Божикни саеми , беше пронајден пијан како скита меѓу колибите и пие остатоци од вино, објавија медиумите од градот Ерфурт.

(видео) ПИЈАНЧЕЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Ракун се начукал со греано вино

Денешен - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија. Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било ...

ВИДЕО: Пијан ракун ги забавуваше посетителите на Божиќен базар во Германија

А1 On - 12.12.2019

Граѓаните на Ерфурт во Германија присуствуваа на несекојдневен настан во кој пијан ракун залута низ улиците обидувајќи се да најде место за да се скрие и да го излечи мамурлакот. Ракунот кој испи малку повеќе вино на божиќниот саем излезе на улиците ...

Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија ВИДЕО

+инфо - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија. Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било ...

Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија

Вечер - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија. Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било ...

Пијанчење во Германија: Ракун се начукал со греано вино (ВИДЕО)

Курир - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија. Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било ...

(ВИДЕО) Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија

Бриф - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија. Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било ...

Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија (видео)

Опсервер - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија. Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било ...

ВИДЕО: Ракун се опил со греено вино во Ерфурт, Германија

Либертас - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Тоа се случило во Ерфурт, Германија. Според полицијата, животното „претерало со виното“, оти било ...

Ракун се опил со греено вино на божикен панаѓур во Ерфурт

Кајгана - 13.12.2019

Ракун, понесен од празничната атмосфера по германските панаѓури, бил забележан како се прикрадува меѓу куќичките за закуска и го допива грееното вино. Според полицијата, животното претерало со виното, оти било очигледно дека се тетерави и чудно се ...