TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сека доби поддршка од колегите за закажаниот концерт

Репортер - 20.03.2018

Фолк-пејачката Сека Алексиќ има закажан концерт во „Штарк арената“ на 14 април за на спектакуларен начин да ги круниса низата успешни настапи во преполните клубови во Европа секој викенд во изминатата година.

Истрага во Србија за македонската надри-лекарка Слаѓана Велков и за пејачката Јелена Карлеуша

Скопје24 - 20.03.2018

Српското јавно обвинителство започнало истрага против десетици лица кои што се истражуваат за предизвикување паника и ширење дезинформации за ефектот од вакцините. Истрагата започнува откако минатиот месец Основниот суд во Белград добил кривична ...

Со голи гради го стопи снегот!На снимањето на Гранд Карлеуша во летно издание среде зима (фото)

Канал5 - 20.03.2018

Наспроти ниските температури и снежни врнежи кои вчера го зафатија Србија,Јелена Карлеуша на снимањето на Ѕвездите на Гранд се појавила во разголено издание покажувајќи дека временските не прилики за неа едноставно не се препрека.

Германците понудиле 25.000 евра за филмот на Северина

Убавина и Здравје - 20.03.2018

Продуцентите на телевизијата РТЛ сакаат пет дена да ја следат популарната хрватска пејачка Северина Којиќ за да ги снимат случувањата во нејзиниот живот зад сцената, како и она што ја следи нејзината кариера.

Германците даваат 25.000 евра за филм со Северина

Слободен Печат - 20.03.2018

Продуцентите на телевизијата РТЛ сакаат пет дена да ја следат Северина за да ги прикажат случувањата во нејзиниот живот зад сцената, но и сето она што ја следи нејзината кариера, пишува српски „Курир“.

Се за мода: Јелена Карлеуша со голи нозе и гради на -5 степени (фото)

Хитпортал - 20.03.2018

Јелена Карлеуша секогаш е облечена во последна мода, па дури и кога нејзината облека не е соодветна со временската состојба. Пејачката за снимањето на Ѕвездите на Гранд се појави во разголено издание и покрај тоа што во Србија врнеше снег и ...

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на снегот со голи гради

Репортер - 20.03.2018

И покрај ниските температури и снежните врнежи што денoвиве ја зафатија цела Србија, Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави разголена и покажа дека временските услови не ѝ можат ништо.

Германскиот РТЛ и понудил на Северина 25.000 евра за филм

Бриф - 20.03.2018

Популарната балканска пејачка Северина Којиќ неодамна добила неверојатна понуда од германската телевизија РТЛ со која таа ќе заработи неверојатни 25.000 евра за 5 дена. Имено, Германците сакале да направат документарец во кој ќе покажат како изгледа ...

Јелена Карлеуша во летен стајлинг се појави на снег

Убавина и Здравје - 19.03.2018

Поп-пејачката Јелена Карлеуша повторно ги изненади папарацо-фотографите што ја чекаа пред студиото во кое се снима музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“. Имено, во име на убавината и модата, Јелена гожртвуваше своето здравје и се појави во летен ...

За Јелена Карлеуша и трајните последици од вакцинацијата

365 - 19.03.2018

Вашиот син е мртов. Жал ни е. Умре од болест која медицината ја искорени пред 100 години. Не сте го вакцинирале своето дете и многу ни е жал поради вашата загуба. Јелена Карлеуша беше против вакцинација на Фејсбук и вие одбравте своето дете да не го ...

Сека Алексиќ само по долна облека ги распамети мажите

БркајРабота - 19.03.2018

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ наскоро ќе го објави новиот сингл, а судејќи според нејзините објави на нејзиниот Инстаграм, спотот ќе биде доста интересен, а особено ќе им се допадне на припадницеите од посилниот пол.

Сека Алексиќ со своите секси облини, во новиот спот, ќе ги распамети мажите! (Фото)

Сваштарник - 19.03.2018

Познатата пејачка, Сека Алексиќ, наскоро ќе издаде нов сингл, а исто така и видео спот, кој навистина ќе им се допадне на мажите. Сека ги фрли сите мажи во имагинација со нова објава на социјални мрежи, а на истата ја гледаме во едно предизвикувачко ...

Сека Алексиќ падна во несвест

Убавина и Здравје - 19.03.2018

Фолк-пејачката Сека Алексиќ неодамна имаше здравствен проблем за кој не сакаше да зборува во јавноста, но сепак одлучи да им објасни на своите обожаватели за што станува ...

Провакативна: Сека со своите секси облини ги распамети фановите (фото)

Press24 - 19.03.2018

Сека Алаксиќ со својата објава на Инстаграм ја заскокотка машката фантазија, а на истата во прв план доаѓаат раскошните облини на српската пејачка. Пејачката на себе има само боди во беж боја, кое совршено и го истакнува телото и изгледа како да не ...

Ширеле дезинформации за вакцините: Истрага против македонска надри-лекарка и Карлеуша

Курир - 20.03.2018

Пријавата е потпишана од 270 луѓе од цела Србија а на чело на листата е Слаѓана Велков од Владичин Хан, која според властите во Србија се наоѓа на непозната адреса во Скопје. Српското јавно обвинителство започнало истрага против десетици лица кои ...

Фотошоп или вежбање: Јелена Карлеуша ги покажа плочките на стомакот

Хитпортал - 19.03.2018

Не е тајна дека Јелена Карлеуша последниве неколку години се бори со вишокот килограми кои вешто успева да ги скрие. Во тоа некогаш и помагаат модните креации, а некогаш тука е и фотошоп. Јелена последно на Инстаграм објави фотографии од нејзиниот ...

Пчелка ли е, Карлеуша ли е (Фото+Видео)

Exclusive.mk - 19.03.2018

Јелена Карлеуша е жена која важи за секогаш средена и облечена на по најнова мода. Некогаш знае и да претера со нејзиниот стајлинг. А, дали претерала или не со експериментирањето на својот последен настап, оценете и ...

Северина ќе снима реално шоу за 5.000 евра дневница?!

+инфо - 20.03.2018

Како што дознава „Курир“ од опкружувањето на Северина, нејзе ѝ се допаднала понудата и расположена е да ја прифати доколку термините за снимањето на филмот се поклопат со нејзините обврски.

Хит фотографии: Карлеуша боса на снег

Попара - 20.03.2018

Поп-пејачката Јелена Карлеуша повторно ги изненади папарацо-фотографите што ја чекаа пред студиото во кое се снима музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“. Имено, во име на убавината и модата, Јелена го жртвуваше своето здравје и се појави во летен ...

(ФОТО) Северина се двоуми дали за 5.000 евра дневно да ја разоткрие интимата?!И’, треба кога наплаќа многу повеќе!

Екран - 20.03.2018

Иако се шпекулира дека познатата пејачка ќе добие висок износ за снимањето, останува нејасно дали таа ги прифатила условите во кои треба за 5.000 евра дневно да ја разоткрие својата интима… Со оглед на високите стандарди на балканскта ѕвезда тешко ...