TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски го претстави планот на ВМРО- ДПМНЕ за енергетската криза: Комуналните претпријатија, училиштата и здравството ...

Слободен Печат - 28.09.2022

Ги нудиме сите свои контакти за да се обезбедат суровини за домашна струја, порача Мицкоски по средбата со стопанските комори Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбите со стопанствениците од Стопанската комора на Северна Македонија ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски презентираше план за справување со енергетската криза

Канал5 - 28.09.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ги нуди сите контакти со кои располага за да се набават енергенси за потребите на стопанството. Од каде и по која цена не откри, но посочи дека ќе бидат доволни за да се стават сите домашни капацитети во ...

БОЛНИЦИТЕ, УЧИЛИШТАТА, ПРЕТПРИЈАТИЈАТА ДА СЕ ВРАТАТ НА РЕГУЛИРАНИОТ ПАЗАР Мицкоски предлага измени во Законот за ...

+инфо - 28.09.2022

Со предлог закон ќе побараме сите претпријатија кои што вршат јавна дејност во делот на комуналните услуги, водостопанството, но и објектите во образованието, објектите во јавното здравство да бидат вратени онаму каде што им е местото, на регулиран ...

ВМРО-ДПМНЕ со предлог за законски измени: Комуналните претпријатија, училиштата и болниците не смеат да плаќаат струја ...

Фактор - 28.09.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска по средбата со Сојузот на стопански комори, рече дека неговата партија до крајот на оваа или на почетокот на другата недела ќе поднесе во Собранието измени за Законот за енергетика Според ...

Во Прилеп поскапуваат водата, јавниот градски превоз и услугите за комуналии

Н.Македонија - 28.09.2022

Од октомври прилепчани ќе плаќаат повисоки суми за водата, јавниот градски превоз и комуналните услуги. Ваква одлука беше донесена на 15-та седница на Советот на општина Прилеп. Од јавните препријатија велат дека се принудени да пристапат кон ...

Поевтина струја преку општински енергетски компании

Н.Македонија - 28.09.2022

Засега, од општините и од претставниците од енергетскиот сектор со кои контактиравме се воздржани во давањето оцени за тоа колку овој предлог ќе придонесе во иднина за поголема енергетска независност, бидејќи не ги направиле калкулациите за да дадат ...

Лицемерие на СДС, не дозволува поставување на фотоволтаици на ЈП во Прилеп и затоа е директно одговорна за новите цени ...

24Инфо - 28.09.2022

Клептоманската СДС е најодговорна за катастрофалната состојба во државата. Ја покачија струјата за 50 % за домаќинствата, а од 500 до 700% за компаниите. Во исто време стапката на инфлација достигна рекордни 16%, што е двојно повисока стапка од ...

Општина Центар ќе произведува струја, изгласана иницијатива за формирање јавно претпријатие

А1 On - 27.09.2022

Општина Центар може да почне подготовки за формирање на јавно претпријатие за производство и трговија на електрична енергија со поставување фотоволтаици. Советот на Општината на денешната седница со 16 гласа „за“ донесе одлука да ја прифати ...

Изгласана иницијативата Општина Центар да произведува струја

Скопје инфо - 27.09.2022

Со 16 гласа „за“ е изгласана иницијативата за формирање јавно претпријатие за производство и трговија со електрична енергија, со поставување фотоволтаици во Општина Центар. Оваа одлука беше изгласана на 14-та седница на Советот на Општината.

Герасимовски: Разгледуваме опции за формирање општинско претрпијатие за производство наструја

Пулс24 - 27.09.2022

Општина Центар отпочна со наоѓање решенија за високите цени за електрична енергија. Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, вечерва во Топ Тема на Телма телевизија изјави дека општината разгледува можности за формирање на сопствено ...

Герасимовски: Разгледуваме опции за формирање општинско претпријатие за производство на струја

Скопје инфо - 27.09.2022

Општина Центар отпочна со наоѓање решенија за високите цени за електрична енергија. Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, гостување во Топ Тема на Телма телевизија изјави дека општината разгледува можности за формирање на сопствено ...

Општина Центар ќе формира јавно претпријатие за производство на струја

Макфакс - 27.09.2022

Општина Центар може да почне подготовки за формирање на јавно претпријатие за производство и трговија на електрична енергија со поставување фотоволтаици. Советот на Општината на денешната седница со 16 гласа „за“ донесе одлука да ја прифати ...

Лицемерие на СДС, не дозволува поставување на фотоволтаици на ЈП во Прилеп и затоа е директно одговорна за новите цени ...

Скопје1 - 28.09.2022

„Клептоманската СДС е најодговорна за катастрофалната состојба во државата. Ја покачија струјата за 50 % за домаќинствата, а од 500 до 700% за компаниите. Во исто време стапката на инфлација достигна рекордни 16%, што е двојно повисока стапка од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерие на СДС, не дозволува поставување на фотоволтаици на ЈП во Прилеп и затоа е директно одговорна за ...

А1 On - 28.09.2022

„Клептоманската СДС е најодговорна за катастрофалната состојба во државата. Ја покачија струјата за 50 % за домаќинствата, а од 500 до 700% за компаниите. Во исто време стапката на инфлација достигна рекордни 16%, што е двојно повисока стапка од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не дозволува јавните претпријатија да постават фотоволтаици

Канал5 - 28.09.2022

Клептоманската СДС е најодговорна за катастрофалната состојба во државата. Ја покачија струјата за 50 % за домаќинствата, а од 500 до 700% за компаниите. Во исто време стапката на инфлација достигна рекордни 16%, што е двојно повисока стапка од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерие на СДС, не дозволува поставување на фотоволтаици на ЈП во Прилеп и затоа е директно одговорна за ...

MakPress - 28.09.2022

Клептоманската СДС е најодговорна за катастрофалната состојба во државата. Ја покачија струјата за 50 % за домаќинствата, а од 500 до 700% за компаниите. Во исто време стапката на инфлација достигна рекордни 16%, што е двојно повисока стапка од ...