TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серена елиминирана на Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Независен - 29.06.2022

Англија– Американската тенисерка и поранешен прв светски рекет Серена Вилијамс ја објави својата намера да игра на УС опен оваа година. Вилијамс ноќта меѓу 28 и 29 јуни, загуби од Французинката Армони Тан во првото коло на Вимблдон (5:7, 6:1, 6:7 ...

Ѓоковиќ: Како може на УС Опен да игра Сандгрен, а не можам јас, се надевам дека не е вмешана политиката

Слободен Печат

Серена по елиминацијата од Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Опсервер

Серена по елиминацијата од Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Курир

Серена по елиминацијата од Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Нетпрес

Серена по елиминацијата од Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

OhridNews

Серена по елиминацијата од Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Бриф

MakPress

Мареј искрено: Многу ме одбија, но само еден прифати да ми биде тренер

Спортклуб - 27.06.2022

Британскиот тенисер Енди Мареј призна дека многу тренери одбиле да соработуваат со него, но истакна дека само Иван Лендл се согласил, пренесува британски Би-Би-Си. Мареј во изминатите неколку години имаше многу проблеми со повредите, особено со ...