TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири нови „бомби“ објавени на руската социјална мрежа ВКонтакте

Тера - 19.04.2019

Четири нови „бомби“, односно прислушувани телефонски разговори беа објавени на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ од корисник со псевдонимот „Илија Громовник“. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ, а разговараат ...

,,Илија Громовник“ потсети и на Јово ,,превара“, Емил Стојменов и груевизмот(аудио)

AKO - 19.04.2019

Деновиве анонимен со псевдоним ,,Илија Громовник“, почна да објавува аудио снимки од прислушувани разговори. Вчера вниманието го предизвикаа неколку во кои се слушаат гласовите на Фрчкоски, Црвенковски, Спасовски, Јанкуловска, но речиси незабележено ...

Ќе има ли нови „бомби„?

еМагазин - 19.04.2019

Не е прв пат да излезат нови прислушувани разговори, или т.н. бомби, откако фајловите со прислушуваните разговори поранешната опозиција ги предаде на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Молк околу новите „бомби“: Кој ги „тресе“ партиите пред избори?

Фактор - 19.04.2019

Само неклку дена пред претседателските избори во Северна Македонија, на руската социјална мрежа „Вконтакти“, се објавени прислушувани разговори на поранешни и сегашни функционери, аналитичари и претставници на јавни фирми.

Некои чудни „бомби“ на два дена пред избори: Кој е Илија Громовник?

еМагазин - 19.04.2019

Не стивнуваат реакциите во македонската јавноста по вчерашната објава на новите „бомби“ , поставени на руската социјална мрежа vk.com, (ВКонтакте), а зад чија објава беше потпишан извесен „Илија громовник“.

„Бомбите“ кои се појавија на интернет не излегле од СЈО, разговорите се чуваат во сеф со посебна заштита

МКД - 18.04.2019

„Бомбите" кои на Специјалното јавно обвинителство му ги предаде СДСМ се на безбедно и не постои можност, ниту шанса некој да ги изнесе од објектот на СЈО, а уште помалку од нив да се направи копија.

Дали Фрчко и Алберт Муслиу лажирале лустрација?!

Магазин - 18.04.2019

На социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слуша како Фрчковски се договара со Алберт Муслиу за замачкување на лустрација на Фрчковски. Фрчкоски: Тебе Даут Даути другар ти е? Муслиу: Не, ама можам да прашам, треба нешто кај него! ...

Објавени нови “бомби”: Спасовски и Јанкулоска се договараат како да се постават пред медиумите?

Фокус - 18.04.2019

Пред неколку часа на интернет се појавија четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. Во еден од разговорите наводно се гласовите на Оливер Спасовски и ...

Нови „бомби“ осамнаа на интернет за Фрчковски, Црвенковски, Јанкуловска, Спасовски

Алфа - 18.04.2019

Нови „Бомби“ се објавени на интернет пред неколку часа. Првично, на руската социјална мрежа VK.com, од корисник под псевдоним „Илија Громовник“. Станува збор за четири телефонски разговори насловени како: „Оливер и Гордана координација пред ...

Нови „политички бомби“ осамнаа на интернет и на фејсбук

24 Вести - 18.04.2019

Нови бомби осамнаа на интернет. На анонимниот профил под псевдоним „Илија Громовник” на социјалната мрежа „ВИ-контакт” се пуштени четири прислушувани разговори. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ.

Нови бомби ја тресат македонската јавност, на мета и актуелни министри

Магазин - 18.04.2019

Пред неколку часа на интернет се појавија четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. Во објавените бомби актуелни министри како Оливер Спасовски ...

Нови четири „бомби“ објавени на руска социјална мрежа

Нетпрес - 18.04.2019

На само два дена пред почетокот на изборниот молк, на руската социјална мрежа ВКонта́кте од анонимен профил, именуван како Илија Громовник се објавени прислушувани телефонски разговори на функционери од власта, но и опозицијата, како поранешната ...

„Бомбите“ повторно одекнуваат во јавноста!

Слободен Печат - 18.04.2019

На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата Vk.com под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“.

На интернет објавени телефонски разговори на Црвенковски, Спасовски и Јанкулоска

Фактор - 18.04.2019

На профилот на извесен „Илија Громовник“ на мрежата Vk.com под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“ се објавени четири прислушкувани разговори од познати политичари и функционери за македонската јавност.

Нови бомби на руска социјална мрежа

CivilMedia - 18.04.2019

На само два дена пред почетокот на изборниот молк, на руската социјална мрежа ВКонта́кте од анонимен профил, именуван како Илија Громовник се објавени прислушувани телефонски разговори на функционери од власта и личности кои се поврзуваат како ...

Нови прислушувани „бомби“ објавени на интернет? Црвенковски, Фрчкоски, Манчевски, Оливер, Јанкулоска… (АУДИО)

365 - 18.04.2019

На руската друштвена мрежа VK.com, денеска, пред околу 4 часа, од корисник под псевдоним „Илија Громовник“, со профилна фотографија на која пишува „#Чичо“ и „#Македонија“, објавени се, до моментов, четири аудио снимки од се чини прислушувани ...

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

еМагазин - 18.04.2019

На интернет осамнаа нови „бомби“, поставени на мрежата vk.com, а зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“. Во четирите разговори се насловени со имињата на личностите за кои се тврди дека се на аудио снимките.

(АУДИО) Нова бомба 4: Спасовски и Јанкуловска се договараат што да зборат пред медиумите

Скопје1 - 18.04.2019

На веб-страница „вк.ком“ од страна на профил „Илија громовник“ се објавени четири нови прислушкувани разговори. Во третиот разговор објавен на веб-страницата се слушаат гласовите на Оливер Спасовски и Гордана Јанкуловска.

(АУДИО) НОВА БОМБА 2: Фрчкоски и Муслиу разговараат за лустрацијата и мнозинството во комисијата

Скопје1 - 18.04.2019

На веб-страница „вк.ком“ од страна на профил „Илија громовник“ се објавени четири нови прислушкувани разговори. Во вториот разговор професорот Фрчковски и Алберт Муслиу разговараат за лустрацијата.

Кој ги пушти вчера „бомбите“ од прислушуваните разговори?!

Бизнис Вести - 18.04.2019

Вчера на интернет се објавија аудио снимки од прислушувани телефонски разговори. Снимките беа постаевни на руската друштвена мрежа VK.com, од корисник под псевдоним „Илија Громовник“. Четирите снимки ги носат следниве наслови: 1.

(АУДИО) НОВА БОМБА 3: Злоупотреби на ЕЛЕМ?

Скопје1 - 18.04.2019

На веб-страница „вк.ком“ од страна на профил „Илија громовник“ се објавени четири нови прислушкувани разговори. Во третиот разговор темата е ЕЛЕМ. Едната страна моли да не се злоупотребува ЕЛЕМ и бара регулаторна комисија да го реши тоа.

Објавени прислушувани разговори на Црвенковски, Јанкуловска, Спасовски, Фрчкоски...

MakPress - 18.04.2019

Под псевдонимот „Илија громовник“ на друштвена мрежа „вк.ком“ која важи за руска верзија на facebook, пред неколку часа се објавени четири бомби, односно прислушувани разговори кои не беа пласирани на јавноста од страна на премиерот Зоран Заев кој ...

(АУДИО) НОВА БОМБА 1: Црвенковски објаснува за грчките фирми на Манчевски

Скопје1 - 18.04.2019

На веб-страница „вк.ком“ од страна на профил „Илија громовник“ се објавени пет нови прислушкувани разговори. Првиот разговор се тврди дека е помеѓу Бранко Црвенковски и непознато лице, а се објаснува за фирма „Мегатрон“ и кошаркарски клубови.

Четири нови прислушувани разговори се појавија на интернет

Канал5 - 18.04.2019

На само еден ден пред изборниот четири нови таканаречени „бомби“, односно прислушувани телефонски разговори беа денеска објавени. Според некои од инфомрациите кои ги пренесоа медиумите тие се појавиле на руската социјална мрежа „Вконтакте“ од ...

Објавени нови “бомби”: Спасовски и Јанкулоска се договараат како да се постават пред медиумите?

Локално - 18.04.2019

Пред неколку часа на интернет се појавија четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. Во еден од разговорите наводно се гласовите на Оливер Спасовски и ...

Нови „бомби“ објавени на интернет

Сител - 18.04.2019

Пред неколку часа нови „бомби“ се објавени на руската социјална мрежа VK.com , од корисник под псевдоним „Илија Громовник“. Станува збор за четири телефонски разговори насловени како: „Оливер и Гордана координација пред медиуми“, „Кочо и Саше го ...

Објавени нови прислушувани разговори на социјалните мрежи од анонимен профил

Либертас - 18.04.2019

Нови бомби осамнаа на интернет. На анонимен профил под псевдоним „Илија Громовник ”на социјалната мрежа „Ви-контакт” се пуштени четири прислушувани разговори. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ.

На интернет објавени четири прислушувани разговори

Макфакс - 18.04.2019

На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“ Во првиот разговор се слуша ...

Нови „бомби“ на интернет: Спасовски и Јанкуловска се договараат што да зборат пред медиумите?

Вечер - 18.04.2019

На веб-страница „вк.ком“, на профилот на извесен „Илија Громовник“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“се објавени четири нови прислушкувани разговори на познати политичари и функционери за македонската јавност.

Објавени нови “бомби” на интернет

ММС - 18.04.2019

Пред неколку часа на интернет се појавија четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. Во еден од разговорите наводно се гласовите на Оливер Спасовски и ...

Фрчкоски не ја негираше автентичноста на неговиот и на гласот од Алберт Муслиу

24 Вести - 18.04.2019

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, за вечерашната „24 Анализа“ во краткиот коментар не ја негираше автентичноста на неговиот разговор со аналитичарот Алберт Муслиу. Интересно е што т.н.

Објавени нови „Бомби“ на интернет

Независен - 18.04.2019

Пред неколку часа нови бомби осамнаа на интернет. На анонимен профил под псевдоним „И лија Громовник ” на социјалната мрежа „В и-контакт ” се пуштени четири прислушувани разговори. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ.

На интернет објавени четири прислушувани разговори

Точка - 18.04.2019

На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата Vk.com под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“.

Фрчковски не ја негираше автентичноста на новата „бомба“

Фокус - 18.04.2019

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, за вечерашната „24 Анализа“ во краткиот коментар не ја негираше автентичноста на денеска објавената бомба со неговиот разговор со аналитичарот Алберт Муслиу. Интересно е што т.н.

На интернет објавени четири прислушувани разговори

24Инфо - 18.04.2019

На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори . Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“ Во првиот разговор се слуша ...

Фрчкоски не ја негираше автентичноста на новата „бомба“

Либертас - 19.04.2019

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, за вечерашната „24 Анализа“ во краткиот коментар не ја негираше автентичноста на денеска објавената бомба со неговиот разговор со аналитичарот Алберт Муслиу. Интересно е што т.н.

ВИДЕО: „Нешто се убедуемо" - Фрчкоски ги искоментира новите бомби

Press24 - 19.04.2019

4 телефонски разговори , синоќа се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“, од извесен корисник „Илија громовник“. Во првиот разговор се слуша гласот за кој што пишува дека е на порнаешниот претседател Бранко Црвенковски како ...

Нови прислушувани разговори се објавени на интернет

Press24 - 18.04.2019

4 телефонски разговори , пред неколку часа се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“, од извесен корисник „Илија громовник“. Во првиот разговор се слуша гласот за кој што пишува дека е на порнаешниот претседател Бранко ...

(ВИДЕО) Фрчковски не ја негираше автентичноста на неговиот разговор со Муслиу

Скопје1 - 19.04.2019

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, за вчерашната „24 Анализа“ во краткиот коментар не ја негираше автентичноста на денеска објавената бомба со неговиот разговор со аналитичарот Алберт Муслиу. Интересно е што т.н.

Фрчкоски не ја негираше автентичноста на новата „бомба“ на рускиот сајт

Локално - 19.04.2019

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, за вечерашната „24 Анализа“ во краткиот коментар не ја негираше автентичноста на објавената бомба со неговиот разговор со аналитичарот Алберт Муслиу, од извесен Громовник преку руски сајт.