TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гладни поларни мечки окупираа цело гратче во Русија

Сакам да кажам - 12.02.2019

Руските власти испратија тим од специјалисти во оддалечен арктички регион за да успијат и отстранат педесетина гладни поларни мечки, кои окупираа цело гратче. Ова уследи откако властите на архипелагот Новаја Землја, кадешто живеат околу 3.000 луѓе, ...

Поларни мечки нападнаа руско гратче (фото+видео)

Црнобело - 12.02.2019

Жителите се исплашени и велат дека периодов е како поларните мечки да го поседуваат нивниот град и нивните домови. Најмалку 52 поларни мечки се обидоа да влезат во домовите и канцелариите во оддалечено руско гратче, кое се наоѓа во Арктичкиот круг, ...

Поларни мечки на гости кај руски домаќини (ФОТО + ВИДЕО)

+инфо - 12.02.2019

Поларни мечки се обиделе да влезат во домови на жители на руски град, кој се наоѓа на Арктичкиот круг, поради топењето на мразот. Тие дури ги бркале луѓето по улици, а луѓето исплашени велат оти се чини дека поларните мечки го поседуваат нивниот ...

Страшно! Очи во очи со ѕверовите: Еве како изгледа инвазијата на поларните мечки одблиску

Точка - 12.02.2019

Архипелагот Нова Земја во Архангелската област во Русија станал светска вест кога на него се случила инвазија од бели мечки. Сега се појавуваат првите снимки од мечки како шетаат низ ходниците на зграда во местото Белушја губа.

Како изгледа инвазијата на белите мечки одблизу? (ВИДЕО)

Кумановски м. - 12.02.2019

Архипелагот Нова Земја во Архангелската област во Русија стана светски познат кога во него се случи инвазија на бели мечки. Сега се појавуваат и првите снимки од мечките како одат низ ходниците на згради во местото Белушја губа.

Поларни мечки ,,окупираа” град во Русија (ВИДЕО)

Канал5 - 11.02.2019

Повеќе од 50 големи поларни мечки слободно се шетаат низ град на северот на Русија. Најмалку 52 поларни мечки се забележани како се шетаат слободно по улиците , поради што во гратчето Белусиа Губа е прогласена вонредна состојба.

Вонредна состојба во Русија поради инвазија на поларни мечки, можеби ќе мораат да ги застрелаат

365 - 11.02.2019

Вонредна состојба е прогласена во далечниот регион Новаја Земја во Русија откако повеќе од 50 поларни мечки ги „нападнале“ домовите и канцелариите на тамошните жители. Дел од мечките, приморани кон копното поради намалување на површината на мразот ...

Инвазија од поларни мечки на руски остров: Напаѓаат луѓе и влегуваат во домови

Кајгана - 11.02.2019

На северот од Русија се случува инвазија на поларни мечки поради кое е воведена вонредна состојба на архипелагот Нова Земја во Архангелската област во Русија. Мечките нема да бидат убиени, туку ќе бидат изнесени надвор од границите на населбите во ...

(ВИДЕО) Инвазија на поларни мечки на руски остров

Независен - 11.02.2019

Руските власти за животна средина распоредија тим од специјалисти во оддалечен арктички регион да успијат и да префрлат десетици гладни поларни мечки кои ги опседнаа луѓето што живеат таму.

Откриена причината за инвазијата на поларни мечки на северот на Русија: Агресивните животни напаѓаат луѓе и влегуваат ...

Сител - 11.02.2019

Белите мечки, поради кои е воведена вонредна состојба на архипелагот Нова Земја во Архангелската област во Русија, нема да бидат убивани, туку ќе бидат изведени надвор од гранците на човечките населби.

ВИДЕО: Вака изгледа инвазија на поларни мечки одблизу - очи во очи со ѕверовите

Press24 - 12.02.2019

Архипелагот Нова Земја во Архангелската област во Русија станал светска вест кога на него се случила инвазија од бели мечки. Сега се појавуваат првите снимки од мечки како шетаат низ ходниците на зграда во местото Белушја губа.

Инвазија од прегладнети поларни мечки во Новаја Земја – Русија

Слободен Печат - 11.02.2019

„Никогаш немало таква масовна инвазија на поларните мечки“, изјави Жиганша Мусин, шеф на локалната администрација. „Тие буквално ги бркаат луѓето“. Дестетици гладни поларни мечки ги опседнаа жителите на арктичкиот регион.

Откриена причината за инвазијата на поларни мечки: Агресивните животни напаѓаат луѓе и влегуваат во куќите

Press24 - 11.02.2019

Белите мечки, поради кои е воведена вонредна состојба на архипелагот Нова Земја во Архангелската област во Русија, нема да бидат убивани, туку ќе бидат изведени надвор од гранците на човечките населби.