TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селена Гомез во психијатриска установа

Попара - 12.10.2018

Пејачката е во болница поради “емоционален стрес“. Пејачката Селена Гомез е во психијатриска установа на лекување, откако минатата недела два пати ја посети болницата, пишува TMZ. Младата пејачка првиот пат отишла во болницата поради лошите ...

Како реагираше Џастин Бибер откако Селена Гомез беше хоспитализирана?

Црнобело - 12.10.2018

Откако Селена Гомез беше хоспитализирана излезе фотографија од Џастин Бибер како плаче во автомобилот пред неговата свршеница Хејли , но во јавноста излегоа уште слики каде што тој изгледа тажно и потресено.

Селена Гомез сосила однесена во психјатриска болница

Репортер - 12.10.2018

Светската ѕвезда Селена Гомез е однесена во психијатриска установа оти е емоционално нестабилна, пишува американскиот таблоид „Tи-ем-зи“. Тие пишуваат дека нејзината емоционална нестабилност е поврзана со венчавката на нејзиното поранешно момче ...

Селена Гомез доживеала нервен слом

Канал5 - 12.10.2018

Мегапопуларната пејачка Селена Гомез е примена во психијатриска болница поради „емоционален стрес“ . Младата пејачка Селена Гомез се наоѓа во психијатриска установа на лекување, откако минатата недела двапати посетила болница, пренесува ТМЗ.

(ФОТО) Џастин Бибер плаче за состојбата на Селена Гомез

Женски магазин - 12.10.2018

Џастин Бибер беше забележан како плаче во автомобил со сопругата Хајли Болдвин во четвртокот, кога го напуштија пастирскиот дом - и обожавателите се прашуваат дали неодамнешната хоспитализација на Селена Гомез можеби одигра улога во неговите солзи.

Селена Гомез повторно во болница

Локално - 12.10.2018

Дизни ѕвездата се врати во болница. Повеќе од една година, актерката мораше да се рехабилитира по тешка депресија поврзана со нејзината болест. Исто така таа претрпе и трансплантација. Нејзиниот поранешен дечко Џастин Бибер се ожени за Хејли ...

Селена Гомез се пријави во клиника за психолошки нарушувања и доби голема поддршка

Црнобело - 12.10.2018

Пејачката во последниот месец била двапати хоспитализирана, поради ниско ниво на бели крвни клетки, една од најчестите појави по трансплантација на бубрег. Но, ваквата ситуација предизвикала панични напади кај Селена, а по некое време решила да се ...

Тежок период за Селена Гомез

Стандард - 11.10.2018

Селена Гомез секогаш зборувала отворено за своите проблеми, обидувајќи се да се избори со нив со љубовта и поддршката на своите обожаватели и блиски. Таа храбро го сподели тешкиот факт дека боледува од лупус, а минатата година се подложи на ...

Селена Гомез заврши во психјатарска установа

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Се шпекулира дека причина за ова е венчавката на нејзиното поранешно момче Џастин Бибер Пејачката Селена Гомез , вчера била хоспитализирана поради емоционална нестабилност, пренесува таблоидот ...

Селена Гомез хоспитализирана во ментална болница, се бори со емоционална криза и напади на паника

МакМода - 11.10.2018

Од трансплантацијата на бубрег во 2017 година, Селена Гомез страда од емоционална криза и напади на паника: таа сега е хоспитализирана и добива терапија за подобрување на расположението и корегирање на однесувањето, денес пишува италијанскиот портал ...

Селена Гомез е хоспитализирана поради нејзиното ментално здравје и депресија

Точка - 11.10.2018

Пејачката Селена Гомез, вчера била хоспитализирана поради емоционална нестабилност, пренесува таблоидот „TMZ“. Во болница завршила и пред околу две недели, поради алармантно низок број на бели крвни зрнца, после трансплантацијата на бубрег и пуштена ...

По трансплантацијата на бубрег, Селена Гомез повторно во болница

Слободен Печат - 11.10.2018

Заради загрозено психичко здравје, 26-годишната пејачка Селена Гомез принудена е да се лекува на клиника. Американката била хоспитализирана двапати во последните неколку недели заради ниско ниво на бели крвни клетки, што често се јавува како несакан ...

Нервно попушти: Селена Гомез заврши на психијатрија

Таратур - 12.10.2018

Славната пејачка Селена Гомез самоа се пријавила во психијатриска болница поради „емоционален стрес“, каде ќе биде подложена на медицински третман и лекување Селена Гомез се наоѓа во психијатриска установа на лекување, откако минатата недела двапати ...

(ФОТО) Младата пејачка и глумица повторно хоспитализирана поради емоционален слом

Екран - 11.10.2018

Иако како главна причина за повлекувањето од социјалните мрежи го навела нејзиното ментално здравје кое сака да остане нормално, многумина нејзината емоционална нестабилност ја поврзале со венчањето на нејзиното поранешно момче Џастин Бибер со ...

По трансплантацијата на бубрег, Селена Гомез заврши во психијатриска болница

+инфо - 11.10.2018

Заради загрозено психичко здравје, 26-годишната пејачка Селена Гомез принудена е да се лекува на клиника. Американката била хоспитализирана двапати во последните неколку недели заради ниско ниво на бели крвни клетки, што често се јавува како несакан ...