TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

+инфо - 17.04.2018

Она што, според „Катимерини“, веќе ја загрижува Атина е започнување на „blame game“, односно меѓусебно префрлање на вината, доколку не успеат преговорите. Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Фокус - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Реакции во Грција за ставовите на Заев за името

Алсат-М - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев се причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во главната опозициска Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, побара одговори – ...

Лидерска средба кога ќе има сериозен напредок, најавува Заев

Сител - 16.04.2018

Нема нешто толку значајно за да има лидерска средба. Премиерот Заев вели дека на преговорите во Охрид не е постигнат некој значаен напредок Опозицискиот лидер Мицкоски и натаму ја обвинува власта дека не го информира за текот на преговорите.

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Алсат-М - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Катимерини: Заглавија преговорите за името

Република - 16.04.2018

И покрај оптимизмот од почетокот на годинава дека договорот со Поранешната југословенска Република Македонија беше на дофат, импулсот по неодамнешните разговори меѓу министрите за надворешни работи Никос Коѕијас и Никола Димитров во Охрид, се чини, ...

Заев ја уверува македонската јавност, Кумуцакос му „скока“ на Коѕијас

Фактор - 16.04.2018

Ако македонската влада сега има потешкотии за решавање на деценискиот спор за името со левичарската влада предводена од Сириза, може само да замислиме како ќе биде доколку преговорите ги водат Кумуцакос како министер за надворешни работи и Кирјакос ...

Коѕиас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Стандард - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕиас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Алсат-М - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција . Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Локално - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

А1 On - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Локално - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција. Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Либертас - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Кајгана - 16.04.2018

Атина, 16 април 2018 (МИА) - Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

еМагазин - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција . Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Орбис - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Слободен Печат - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Кaтимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Н.Македонија - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција. Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕиас и Кумуцакос

Стандард - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас го искара Заев: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

+инфо - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Сител - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција . Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

А1 On - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Независен - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Курир - 17.04.2018

Она што, според „Катимерини“, веќе ја загрижува Атина е започнување на „blame game“, односно меѓусебно префрлање на вината, доколку не успеат преговорите. Токму затоа Грција „работи на создавање на услови за продолжување на разговорите“.

Заев ги „скара“ власта и опозицијата во Грција

МКД - 16.04.2018

Прашањето за името и преговорите се повод за внатрешно-политички превидрања во Грција и за нови препукувања меѓу власта и опозицијата. По последните изјави на премиерот Зоран Заев грчката опозиција побара одговори од владата за што точно се ...

Коѕијас го искара Заев: Соседите да покажат сериозност, преговори не се водат преку интервјуа и јавни изјави

еМагазин - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

КАТИМЕРИНИ: Се чувствува замор за спорот со СКОПСКОТО прашање

Фактор - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција.Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

Слободен Печат - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Курир - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Стандард - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција. Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев ги „скараа“ власта и опозицијата во Грција

Република - 16.04.2018

Прашањето за името и преговорите се повод за внатрешно-политички превидрања во Грција и за нови препукувања меѓу власта и опозицијата. По последните изјави на премиерот Зоран Заев грчката опозиција побара одговори од владата за што точно се ...

Коѕијас: Соседите да не преговараат преку интервјуа и јавни изјави

Н.Македонија - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, порача шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург, по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

А1 On - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција. Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

CivilMedia - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас го искара Заев да не преговара преку изјави

Фокус - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Кајгана - 17.04.2018

Атина, 17 април 2018 (МИА) - Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција.

Ставовите на Заев причина за препукувања меѓу Коѕијас и Кумуцакос

24 Вести - 16.04.2018

Последните јавно изнесени ставови на македонскиот премиер Зоран Заев, беа причина за нови препукувања меѓу власта и опозицијата во Грција. Одговорниот за надворешна политика во Нова демократија Јоргос Кумуцакос, побара одговори од владата за што ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Сител - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Канал5 - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција. Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Канал5 - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

CivilMedia - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Република - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Телма - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција . Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Коѕијас: Властите во Скопје да не преговараат преку интервјуа

Р.С.Европа - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, изјави шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: За неуспехот на преговорите за името можно е да почне меѓусебно префрлање на вината

МКД - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање" грчкиот весник „Катимерини" ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција. Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Коѕијас ги искара македонските министри: Да не се преговара преку интервјуа, да се покаже сериозност

МКД - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, изјави шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

Либертас - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција . Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Коѕијас: Соседите да покажат сериозност и да не преговараат преку интервјуа

Либертас - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.

Катимерини: „Замор во спринтот за скопското прашање“

ТВ21 - 17.04.2018

Под наслов „Замор во спринтот за скопското прашање“ грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира последните случувања во разговорите за името меѓу Македонија и Грција . Новинарот пишува дека иако двете страни се договорени речиси за сите регионални ...

Коѕијас: Властите во Скопје да не преговараат преку интервјуа

Алсат-М - 16.04.2018

Лидерите на соседната земја да сфатат дека не може да се преговара преку интервјуа и јавни изјави, изјави шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас од Луксембург по Советот за надворешни работи на ЕУ.