TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Audi Q8 сега е plug-in хибрид (ФОТО)

24auto - 17.10.2020

Компанијата Audi ги откри првите детали за најновиот додаток во модификациската понуда на моделот Q8- plug-in хибрид Q8 TFSIe quattro. Audi Q8 TFSIe quattro, e седмата plug-in хибридна пазарна понуда на брендот, а ќе биде достапна во две верзии, со ...

Кој е побрз? Porsche 911 Turbo S или Audi RS3? / ВИДЕО

Додај Гас - 17.10.2020

Нова битка во режија на Carwow Porsche новиот 911 Turbo S го претстави на почетокот на март, а кога некоја компанија произведува ваков автомобил, тогаш сака да ги покаже своите технолошки достигнувања.

Maserati – MC 20

Авто Магазин - 17.10.2020

Maserati по подолго најавување ја објави официјалната цена за новиот MC 20. Со средишно поставен мотор со 630 коњи, архитектура на исто ниво како Audi R8 и Porsche 911 Turbo ќе се продава за 210.000 евра што е скоро на исто ниво како споменатите ...

Премиера: Audi TT RS 40 Years of Quattro / ФОТО

Додај Гас - 17.10.2020

Audi претстави специјална верзија на Audi TT за германскиот пазар по повод 40-годишнината од постоењето на легендарниот модел Ur-Quattro На Саемот за автомобили во Женева во 1980 година, Audi претстави модел кој се здоби со статус на легенда во ...

Фото: Ауди претстави специјална верзија од моделот „TT“

Канал5 - 16.10.2020

Ауди за германскиот пазар претстави специјална верзија од Ауди „TT“ по повод 40 години од постоењето на легендарниот модел „Ur-Quattro“. На Саемот за автомобили во Женева во 1980 година Ауди го претставува моделот кој во светот на рели ...

Претставен Audi TT RS 40 Years of Quattro

Авто Плус - 16.10.2020

Audi за германскиот пазар претстави специјална верзија на Audi TT по повод 40-годишнината од постоењето на легендарниот модел Ur-Quattro На Салонот за автомобили во Женева 1980 година Audi го претстави моделот кој стекна статус на легенда во рели ...