TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанушев: Знаеме како да постигнеме зголемување на платите за 25 отсто и на пензиите за 20 отсто

Макфакс - 04.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител за изборната единица три, Игор Јанушев заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја посетија општина Петровец. Јанушев на собирот порача дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ е реална и вистинита.

Заев за новообјавените “бомби”: Цела деценија се боревме против режим за кој и ден денеска слушаме како функционирал – ...

Centar - 04.07.2020

– Сите знаеме кој снимаше, цели 11 години режимот ги прислушуваше своите граѓани, но очекувам да се утврди од каде се и кој ги објавува. СДСМ се што имаше го предаде а доказите ги објавуваше јавно, на говорница, ги доставуваше до институциите, вели ...

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 ...

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја посетија општина Петровец.

Јанушев: Обновата носи 20.000 евра грант за млад земјоделец

MakPress - 04.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборната единица 3 Игор Јанушев денеска е во посета на општина Лозово каде што оствари голем број на средби со граѓаните. Јанушев истакна дека влада на ВМРО-ДПМНЕ и проектот Обновата на ...

Нови снимки на каналот „Обнова на режимот“, за Јанушев и за списоци од Телеком

ТВ21 - 04.07.2020

Два нови раговори се објавени на каналот „Обнова на режимот“. Разговорите се именувани како „Јанушев ќе ги убијам“ и „Партиски списоци на ДПМНЕ за Телеком“. Во првиот разговор, наводно се слуша како генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ...

Одберете Обнова- боксовите се загарантирани

Нова ТВ - 04.07.2020

Каква е таа наивност од Мила Царовска? Нејзиното тврдење само е одраз на надежта, но не и на фактичката состојба- дека бомбата за Игор Јанушев ги вознемирила сите жени во државата. Неговите закани кои се слушаат на аудио-снимка се онаа стара, добро ...

Јанушев од Лозово: Преку своите советници ќе бараме од Општината организирање на референдум каде што граѓаните ќе се ...

Курир - 04.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во општина Лозово каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара од општината организирање на референдум каде што граѓаните ќе се изјаснат по однос на ова ...

Нови „бомби“ за Јанушев и за списоци од Телеком

Р.С.Европа - 04.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени два нови разговори кои се именувани како „Јанушев ќе ги убијам“ и „Партиски списоци на ДПМНЕ за Телеком“. Во првиот разговор наводно се слуша како генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и ...

(АУДИО) Два нови разговора на Јанушев и Јанакиески – од ден на гласање и за списоци од Телеком

360 степени - 04.07.2020

Две нови снимки утрото се појавија на Јутјуб каналот „Обнова на РЕЖИМОТ“, каде вчера, исто така, беа објавени две „бомби“. И денешние се телефонски разговори на актуелниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во третата ...

Јанушев од Лозово: Организирање референдум за граѓаните да се изјаснат за изградба на кафилерија

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска ја посети општина Лозово, каде посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара ...

Објавени нови „бомби“ за Јанушев и за Јанакиески

+инфо - 04.07.2020

Нови две аудио снимки утрото се појавија на Јутјуб каналот „Обнова на РЕЖИМОТ“. Како и вчера, станува збор за телефонски разговори на актуелниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во третата изборна единица, Игор ...

Јанушев до Јанакиески во нова аудио „бомба“: Нека мине денов, утре ќе ги убијам

Нова ТВ - 04.07.2020

По вчерашната снимка објавена на „Јутјуб“, денеска се појави нова снимка од разговор меѓу Игор Јанушев и Миле Јанакиески од ВМРО ДПМНЕ. Во неа се слуша како Јанушев револтирано раскажува како извесна Даниела и Ратко го нервираат затоа што не биле ...

Партиски списоци во Телеком и закани од Јанушев: Tаа Даниела и тој Ратко, жими се, утре ќе ги убијам

А1 On - 04.07.2020

На каналот „Обнова на режимот“ каде вчера за првпат беа објавени снимки со разговори меѓу носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица три, Игор Јанушев и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска се објавени нови ...

Јанушев: Се обврзуваме на 0% персонален данок за млади лица, повисоки пензии и субвенции

Курир - 04.07.2020

Се обврзуваме на 0% персонален данок за млади лица, Младите мора да ги вратиме во родните огништа, пишува носителот на изборната листа во ИЕ 3 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. Се обврзуваме на 20% повисоки пензии во еден мандат.

ЈАНУШЕВ ви нуди ОБНОВА на ЛИЧНИОТ ОПИС

iPortal - 04.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ веднаш да се фрли на снимање на нов спот. Веднаш! Материјали имаат на претек… Па, нели сите вчера слушнавме дека ликот кој се бави со исправање ‘рбети, не бил всушност Мицкоски, туку Јанушев.

(Аудио) „Таа Даниела и тој Ратко утре ќе ги убијам“: И денеска „пукаат“ бомби за Јанушев и Јанакиески

еМагазин - 04.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ објавени се две нови „бомби“, а станува збор за телефонски разговори на актуелниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во третата изборна единица, Игор Јанушев, и поранешниот ...

И денеска бомби: Јанушев со закани

Фактор - 04.07.2020

Две нови бомби во кои се слуша телефонски разговор меѓу Игор Јанушев и Миле Јанакиески од ВМРО-ДПМНЕ се објавени денеска на јутјуб. Со оглед на тоа дека секој ден се ставаат од нов канал, денеска се поставени на канал со име Обнова на режимот.

Јанушев: Граѓаните ни даваат поддршка затоа што преку глава им е од понижувањето на македонскиот народ

Канал5 - 03.07.2020

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3 одговараше на прашања при денешната посета на Делчев, се наведува во партиското соопштение. Она што е важно за ИЕ 3 би го поделил во три сегменти каде во прв сет на ...

Јанушев: Младите се водечка сила во Македонија

Курир - 03.07.2020

Младите се водечка сила во Македонија. Останете онакви какви што сте, борбени за идејата и борбени за Македонија. Од вас зависи иднината на татковината! УМС ...

(ФОТО) Граѓаните на Делчево со транспарент против насилство врз жените го пречекаа Јанушев

Граѓански збор - 03.07.2020

Граѓаните на Делчево денеска јасно го изразија својот став по однос на она што го слушнаа во аудио снимките утринава, односно заканите за насилство врз жена од страна на носителот на ИЕ 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Нови снимки: Миле Јанакиески и Игор Јанушев разговараат за списоци со гласачи

Фокус - 03.07.2020

На Јутјуб се појави нова аудио снимка на која се слушаат гласовите на Миле Јанакиески и Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ. Во снимениот телефонски разговор тие координираат за списоци со гласачи.

Нови бомби Јанушев-Јанакиески: Ако ја видам наредниот пат, ќе и дадам бокс во фаца

24Инфо - 03.07.2020

Нови телефонски разговори се објавени денеска на јутјуб. Во нив се слуша гласот на Игор Јанушев, носителот на третата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорите тој зборува со поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

(АУДИО) Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

iPortal - 03.07.2020

На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, и некогашниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Јанушев главна ѕвезда во новите “бомби”: Се заканува на колешка со “бокс”во фаца

Centar - 03.07.2020

На Јутјуб се појави нова аудио снимка на која се слушаат гласовите на Миле Јанакиески и Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ. Во снимениот телефонски разговор тие координираат за списоци со гласачи.

Јанушев: Заев држи митинг на слепа улица, сами нека го продолжат патот кон провалијата

+инфо - 03.07.2020

Со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат животот на граѓаните, порача носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев од Македонска Каменица.

Јанушев: Со обновата ќе почне реалното зголемување на платите и пензиите

Макфакс - 03.07.2020

Носителот на изборната единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија, а со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Јанушев од Македонска Каменица: Со обнова ќе започне реалното зголемување на платите и пензиите

Нетпрес - 03.07.2020

Денес носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Јанушев од Македонска Каменица: Со обнова ќе започне реалното зголемување на платите и пензиите

Канал5 - 03.07.2020

Денес носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Јанушев од Македонска Каменица: Со обнова ќе започне реалното зголемување на платите и пензиите

24Инфо - 03.07.2020

Денес носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Јанушев: Со обновата ќе почне реалното зголемување на платите и пензиите

Вечер - 03.07.2020

Носителот на изборната единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија, а со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Јанушев од Македонска Каменица: Со победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победа на негопвата партија „ќе дојде обновата на ...

Јанушев: Заев држи митинг на слепа улица, сами нека го продолжат патот кон провалијата

Мак. Весник - 03.07.2020

Со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат животот на граѓаните, порача носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев од Македонска Каменица.

Јанушев од Македонска Каменица: Со победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија

Слободен Печат - 03.07.2020

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победа на негопвата партија „ќе дојде обновата на Република Македонија”, а со ...

(ВИДЕО) Јанушев од Македонска Каменица: Со победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија

А1 On - 03.07.2020

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победа на негопвата партија „ќе дојде обновата на Република Македонија“, а со ...

Новa „бомбa“ на Јутјуб, Јанушев и Јанакиески пресметуваат колку гласа ќе добијат

Поглед - 03.07.2020

„Обнова на режимот“ е името на новиот јутјуб канал на кој денеска се објавени нови аудио снимки. На двете снимки разговараат Игор Јанушев и Миле Јанакиески за списоците на гласачите. Тема на разговор е математиката на локално ниво за тоа кој од ...

Нови аудио „бомби“: Јанушев во разговор со Јанакиески се заканува со физички напади

Бриф - 03.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимки. На првата носителот на изборната единица 3 Игор Јанушев во разговор со екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески зборуваат за списоци со гласачи.

Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

Мак. Весник - 03.07.2020

На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, и некогашниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Јанушев во Македонска Каменица: СДСМ се обидува сите да нѐ повлече во слепа улица

Независен - 03.07.2020

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, денеска ја посети Македонска Каменица, од каде што порача дека со победа на неговата партија „ќе дојде обновата на Република Македонија“, а со тоа ќе ...

Јанушев од Македонска Каменица: Со обнова ќе започне реалното зголемување на платите и пензиите

MakPress - 03.07.2020

Денес носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Објавена „бомба“ за Игор Јанушев

Сител - 03.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимки. На првата носителот на изборната единица 3 Игор Јанушев во разговор со екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески зборуваат за списоци со гласачи.

Јанушев во Македонска Каменица: На 15 јули доаѓа нова ера за Македонија

Нетпрес - 03.07.2020

Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес беше во посета на пазарот во Македонска Каменица каде што ја презентирал програмата и разменил мислење со младите и пензионерите во врска со проблемите што ги мачат.

Објавена „бомба“ за Игор Јанушев

4NEWS - 03.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимки. На првата носителот на изборната единица 3 Игор Јанушев во разговор со екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески зборуваат за списоци со гласачи.

Николовски кон Јанушев: Никој не ти ги измисли аферите, ниту боксовите што “им ги даваш” на жени! Се си е тоа твое ...

iPortal - 03.07.2020

Јанушев вели “немало да помогне црна кампања против него”. Каква црна кампања? Сам си правиш кампања Јанушев! Никој не ти ги измисли ниту аферите, ниту боксовите што “им ги даваш” на жени! Се си е тоа твое дело.

(АУДИО) Нови „бомби“ за ВМРО-ДПМНЕ: Јанушев разговара со „шефот Јанакиески“ за списоци со гласачи

Либертас - 03.07.2020

На канал на Јутјуб со име „Обнова на РЕЖИМОТ“ се појавија две нови „бомби“ во кои разговараат поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој е носител на кандидатската листа за ...

Јанушев: Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

24Инфо - 03.07.2020

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на општина Македонска Каменица. Јанушев го посети и пазарот во Македонска Каменица каде што подели промотивен материјал и разговараше за ...

Јанушев: Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

Канал5 - 03.07.2020

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на општина Македонска Каменица. Јанушев го посети и пазарот во Македонска Каменица каде што подели промотивен материјал и разговараше за ...

Јанушев: Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

Макфакс - 03.07.2020

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на општина Македонска Каменица. Јанушев го посети и пазарот во Македонска Каменица каде што подели промотивен материјал и разговараше за ...

ЈАНУШЕВ: СДСМ и Заев ќе останат сами пред провалијата во која сакаат сите да не повлечат

Денешен - 03.07.2020

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победа на негопвата партија „ќе дојде обновата на Република Македонија“, а со ...