TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вработен во Градски паркинг се сомнева дека останал без работа бидејќи се здобил со инвалидитет

Сител - 18.03.2023

Со скршен колк и отворени рани на истата нога заради шеќер, 55 годишниот Божидар Павловски на почеток од месецов го изгубил и работното место во ЈП Градски паркинг. Во пајак-службата почнал во април лани со договор на определено време, но два месеца ...

Вработен во Градски паркинг се сомнева дека останал без работа бидејќи се здобил со инвалидитет

Курир

Вработен во Градски паркинг се сомнева дека останал без работа затоа што се здобил со инвалидитет

Нетпрес

Вработен во Градски паркинг се сомнева дека останал без работа бидејќи се здобил со инвалидитет

Република

Вработен во Градски паркинг се сомнева дека останал без работа бидејќи се здобил со инвалидитет

Lider

Видео: Вработен во Градски паркинг се сомнева дека останал без работа бидејќи се здобил со инвалидитет

Скопје инфо

Велешанката со инвалидитет која плати казна за паркирање на место за инвалиди: Добив извинување, ама ќе се жалам

А1 On - 18.03.2023

Велешанката со инвалидитет, Билјана Гаврилова-Станковска која доби казна од 3.000 денари од ЈП Градски паркинг Скопје затоа што паркирала на место обележано за инвалиди, доби извинување од директорот на јавното претпријатие, Крсте Петревски и и беа ...

Жена со инвалидитет паркирала и платила на место за инвалиди, добила казна, не била од Скопје

Канал5

Велешанка со инвалидност казнета на паркинг во Скопје

Сител

Срамно: Ако немаш скопска регистрација не можеш да паркираш на место за хендикепирани лица, иако имаш таква налепница

Алфа

(Фото) Велешанка со инвалидитет паркирала и платила на место за инвалиди, платила казна оти не била од Скопје

еМагазин

ФОТО|Жена со инвалидитет казнета со 3.000 денари од Градски паркинг оти паркирала на место за инвалиди и уредно пратила порака, ама не била од Скопје?!

Нетпрес

ЈП Градски паркинг Скопје ѝ се извини на велешанката со попреченост која доби казна иако коректно се паркирала

Слободен Печат - 18.03.2023

Последниве неколку дена на социјалните мрежи е актуелен случајот со велешанката со попреченост, Билјана Гаврилова-Станковска, која доби казна од 3.000 денари од ЈП Градски паркинг Скопје затоа што паркирала на место обележано за лица со попреченост.

Советничката група од ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи иницијатива за повластено паркирање на лица со попреченост од цела држава

Макфакс

Советничката група во Советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе предложат иницијатива за можност за повластено паркирање на лица со попреченост во целата држава

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Советничката група ќе предложи повластено паркирање на лица со попреченост

Канал5

ГЛАВНИОТ ГРАД СЕ БУДИ Лицата со попреченост од другите градови ќе ги паркираат возилата под исти услови како и скопјани

+инфо

Советничката група од ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи иницијатива за повластено паркирање на лица со попреченост од цела држава

Press24

На градските советници им текна дека лицата со попреченост од внатрешноста нема каде да паркираат

Фокус

Нетпрес Република Lider Скопје инфо Вечер Прес

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и колацијата во Советот на Скопје ќе предложи иницијатива за повластено паркирање на ...

Опсервер - 17.03.2023

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и колацијата во Советот на Град Скопје на следната седница ќе предложат иницијатива за можност за повластено паркирање на лица со попреченост. Од партијата соопштуваат дека иницијативата доаѓа по вчерашното случување ...

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и колацијата во Советот на Скопје ќе предложи иницијатива за повластено паркирање на лицата со попреченост

ТВ21

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и колацијата во Советот на Скопје ќе предложи иницијатива за повластено паркирање на лицата со попреченост

4NEWS

Дискриминацијата од „Градски паркинг“ повод за иницијатива за повластено паркирање на лицата со попреченост

МКД

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и колацијата во Советот на Скопје ќе предложи иницијатива за повластено паркирање на лицата со попреченост

Zoom

По инцидентот на скопскиот паркинг, Иницијатица за повластено паркирање на лица со попреченост на ВМРО-ДПМНЕ

Република

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје ќе предложи иницијатива за повластено паркирање на лицата со попреченост

MakPress