TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свечено отворен 4-тиот ИДТФ Битолино

Тера - 06.08.2014

Во Центарот за култура со перформансот „Сакам да сонувам", на децата,членови во театарската школа Бабец под менторство на Јулијана Мирчевска,беше отворен четвртиот ИДТФ „Битолино".

Отворен интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино“

МРТ - 06.08.2014

Театарската игра е магија, но кога на сцената се играат претстави за деца тогаш таа е повозбудлива. Со претставата „Алиса во земјата на чудата“ од синоќа во Битола пулсираат дестките доживувања што ...

Театри од Тел Авив и Букурешт гости на фестивалот „Битолино“

Cooltura - 06.08.2014

Денеска (6 август, среда) во 13:00 и во 18:00 часот на Малата сцена во центарот за култура во Битола гостува театарот „Клуч“ од Тел Авив, Израел со претставата „Кога се’ беше зелено“ .

Дури шест настани на „Битфест“

Дневник - 05.08.2014

Две претстави денеска ќе гостуваат на детскиот фестивал „Битолино“. Израелскиот мјузикл „Kога с` беше зелено“ на театарот „Kлуч“ од Тел Авив ќе биде изведен двапати (13 ч. и 18.30 ч.

Започнува 4-от по ред фестивал „Битолино“

Тера - 05.08.2014

Од денес па се до 7 август во Битола, во рамките на Битфест ќе се одржи 4. издание на Интернационалниот детски театарски фестивал „Битолино", на кој годинава ќе настапат пет театри, и тоа од Србија, ...

Започнува четвртото издание на Битолино

Тера - 05.08.2014

Од денес до 7-ми август по четвртти пат по ред,ќе се одржува интернационалниот детски театарски фестивал Битолино. Годинава истиот ќе го отвори претстава на децата,членови во театарската школа Бабец ...

„Алиса во земјата на чудата“ за старт на „Битолино“

Орбис - 05.08.2014

Вечерва во 20 часот во центарот за култура ќе буде изведена првата претстава од годинешното 4-то по ред издание на фестивалот Битолино, посветен на детскиот театар.

Почнува детскиот театарски фестивал „Битолино“

Радио МОФ - 05.08.2014

Денеска (5 август, вторник) во 20:00 часот во Големата сала на Центарот за култура во Битола започнува четвртиот интернационален детски театарски фестивал „ Битолино “.

Започнува детскиот театарски фестивал „Битолино“

Cooltura - 05.08.2014

Денеска (5 август, вторник) во 20:00 часот во Големата сала на Центарот за култура во Битола започнува четвртиот интернационален детски театарски фестивал „Битолино“.