TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор од 48 часа за едно лице инволвирано во пукањето во Ѓорче Петров

360 степени - 03.03.2021

На барање на Основното јавно обивнителство од Скопје, Кривичниот суд одобри 48 часа притвор за лице, инволвирано во вооружениот инцидент што се случи на 1 март во скопската населба „Ѓорче Петров“.

ОЈО Скопје постапува за расчистување на пукањето во Ѓорче Петров

ТВ21 - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило Голф 5 без ...

48 – часa притвор за косовски државјанин за пукањето завчера во Ѓорче

Скопско Ехо - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје побара, а судот му определи краткотраен притвор од 48 часа на едно лице, косовски државјанин кое е осомничено дека пред два дена учествувало во инцидентот кога од автомобил беше пукано кон друг автомобил во ...

Обвинителството побарало краткотраен притвор за еден косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Фактор - 03.03.2021

Обвинителството побарало краткотраен притвор за едно лице, косовски државјанин, кое учествувало во пукањето во кое беше повреден синот на поранешниот поглавар на ИВЗ, Сулејман Реџепи, кој е полицаец.

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Независен - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Алсат-М - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Опсервер - 03.03.2021

– Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Сител - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

ОЈО Скопје постапува за расчистување на пукањето во Ѓорче Петров

24Инфо - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило Голф 5 без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Frontline - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Телма - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Фокус - 03.03.2021

Одреден е 48 часовен притвор на еден косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров. -Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 ...

Детали за пукањето во Ѓорче: Одреден притвор за двајцата косовски државјани

Press24 - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Косовец доби притвор за пукањето на кружниот во Ѓорче Петров

Република - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Канал5 - 03.03.2021

Надлежниот јавен обвинител денеска издал повеќе наредби за вештачење на биолошки траги, на чаури од испукани куршуми и други наредби за обезбедување докази. Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено ...

Косовски државјанин во 48-часовен притвор за пукњето во Ѓорче Петров

МКД - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе писмено известување за настанот што се случи пред 2 дена околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило голф 5 без регистарски ...

ОЈО го расчистува пукањето во Ѓорче Петров

Скопје1 - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило Голф 5 без ...

Притворен косовски државјанин во врска со престрелката во Ѓорче Петров

Курир - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Н.Македонија - 03.03.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, постапувајќи по поднесеното писмено известување, до судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за определување краткораен притвор од 48 часа против ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

iPortal - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Либертас - 03.03.2021

– Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

ММС - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов” во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5″ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Граѓански збор - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Косовскиот државјанин кој пукаше во синот на Сулејман Реџепи доби притвор од 48 часа

MakPress - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукање во полицаец во Ѓорче Петров

еМагазин - 03.03.2021

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје поднело писмено известување за настанот што се случи на 01.03.2021 година, околу 16 часот, на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, кога од патничко моторно возило „голф 5“ без ...