TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Охрид ќе има втор круг за градоначалник, води Георгиески од СДСМ

Сакам да кажам - 21.04.2019

Во Охрид ќе има и втор круг за избор на градоначалник. Според првичните неофицијални резултати, д-р Константин Георгиески од СДСМ освои 12.409 гласови, д-р Митре Милошески од ВМРО-ДПМНЕ 9.606 гласови, Стевче Стевоски од партијата Демократи 971, ...

СДСМ: Кандидатот за градоначалник Константин Георгиески е во водство, ќе има втор круг (обновено)

OhridNews - 21.04.2019

Според првичните резултати на општинската СДСМ, од обработените гласови на нивниот аналитички центар, во Охрид во значително водство е кандидатот на владејачката партија Константин Георгиески.

СДСМ во убедливо водство во Охрид на градоначалничките избори

Centar - 21.04.2019

Според првичните податоци од ДИК, во Охрид кандидатот за градоначалник предложен од СДСМ, Константин Георгиевски е во водство пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Митре Милошевски. Според податоците од досега преброените гласови, Георгиевски има 46,30 ...

Во Охрид за градоначалник гласале 44,74 отсто избирачи

+инфо - 21.04.2019

Покрај претседателските избори, во три општини во Македонија се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалник. Според податоците на ДИК, до 17 часот во Охрид гласале 44,74 отсто од граѓаните, во Ново Село 41,93, а во Дебар 36,31 ...

Кандидатите за градоначалник задоволни од изборниот ден

OhridNews - 21.04.2019

Кандидатите за градоначалник на општина Охрид, уште во претпладневните часови го исполнаа своето право на глас. По гласањето изразија надеж дека гласањето ќе помине во најдобар ред и дека изборот на прв човек на општината ќе се изврши во фер и ...

Уредени училишта, подобра инфраструктура, нови градинки-очекуваат охриѓани од новиот градоначалник

OhridNews - 21.04.2019

Охриѓани денес гласаат за нов татко на градот. Уште од раните утрински часови, голем број граѓани се упатија кон гласачките места за да го остварат своето граѓанско право и го дадат својот глас за кандидатот кој сметаат дека треба да го води градот ...

Граѓаните на Охрид, Ново Село и Дебар гласаат за градоначалници, ова е излезноста до 13 часот

Курир - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. До 13 часот, излезноста во Охрид е 26,27%. Гласале 13.708 охриѓани.

Локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село

Алсат-М - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Во трите општини избирачот, покрај ливчето за претседател, добива и едно ливче само за избор на градоначалник.

Се гласа за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, ова е излезноста до 10 часот

Курир - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Градоначалници избираат Охрид, Дебар и Ново Село

+инфо - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Локални избори за градоначалник во Охрид, Дебар и Ново Село

Локално - 21.04.2019

Предвремени локални избори за градоначалници денеска се оддржуваат во Охрид, Ново Село и Дебар. Во трите општини избирачот, покрај ливчето за претседател, добива и едно ливче само за избор на градоначалник.

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Вечер - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

еМагазин - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село

Макфакс - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според Избирачкиот список на ДИК, за предвремените локални избори во Охрид право на глас имаат 52.303 граѓани, во ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

1tv - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Предвремени локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село

Скопје1 - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални избори во Охрид право на ...

Локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село

Точка - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според Избирачкиот список на ДИК, за предвремените локални избори во Охрид право на глас имаат 52.303 граѓани, во ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

MakPress - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Н.Македонија - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Заедно со претседателските, избори за градоначалници во Охрид, Дебар и Ново Село

Вечер - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според Избирачкиот список на ДИК, за предвремените локални избори во Охрид право на глас имаат 52.303 граѓани, во ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Телма - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село

Centar - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според Избирачкиот список на ДИК, за предвремените локални избори во Охрид право на глас имаат 52.303 граѓани, во ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Канал5 - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

ММС - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Фокус - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Денеска се избираат и градоначалници на Охрид, Дебар и Ново Село

МКД - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници заедно со претседател

Press24 - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Либертас - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

До 13 часот во Охрид гласале 3.966 граѓани, односно 7,60%

Скопје1 - 21.04.2019

До 13 часот, во Охрид гласале 13.708, односно 26,27% од избирачите, во Ново Село 21,27% од избирачите, а во Дебар 17,57%. Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

А1 On - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Локални избори во Охрид, Дебар и Ново Село, се гласа за нови градоначалници

Алфа - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Нова ТВ - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Сител - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

24Инфо - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Се гласа за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, ова е излезноста до 10 часот

Република - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Опсервер - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Независен - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Излезност на локалните избори за градоначалници на Охрид, Дебар и Ново Село

Нетпрес - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...

Се гласа за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар

Магазин - 21.04.2019

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната изборна комисија, за предвремените локални извори во Охрид право на ...