TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голеада на „Сент Џејмс Парк“: Сити го победи Њукасл, Торес даде гол за паметење! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.05.2021

Новиот англиски шампион Манчестер сити ја запиша и 26-та сезонска победа во вечерашната голеада на „Сент Џејмс Парк“ против Њукасл, после триумфот со 4-3 во кој шпанската ѕвезда Феран Торес блескаше со хет-трик од кои еден погодок за – паметење.

ВИДЕО: Мајсторија на Торес за „Пушкаш“, Сити го потврди шампионското славје!

Слободен Печат - 14.05.2021

Фудбалерите на Манчестер сити вечерва го совладаа Њукасл како гости со 3:4 (2:2) во натпреварот од 37 коло во Премиер лигата. Иако меч без резултатско значење истиот заврши со дури седум голови, на крајот „граѓаните“ ги освоија сите бодови.

Ова го може само тим на Гвардиола, Сити за пет минути имаше 96 проценти посед на топката!

Спортманија - 15.05.2021

Граѓаните дадоа четири гола, па му ја сокрија топката на Њукасл со бескрајни додавања. Манчестер сити славеше со 4-3 на гостувањето кај Њукасл во меч кој мнина во знакот на Феран Торес и Скот Карсон.

ВИДЕО: Атoмски фудбал на „Сент Џејмс Парк“, Торес со хет-трик му пресуди на Њукасл

Gol.mk - 14.05.2021

Новиот шампион во Премиер лигата, Манчестер Сити, успеа да слави во ефикасниот дуел против Њукасл (3-4) во 36. коло од тековната сезона. Човек на одлука беше Феран Торес кој максимално ја искористи минутажата од Пеп Гвардиола.

Сити победи во супер натпреварот со седум голови на „Сент Џејмс Парк“ (Видео)

Дерби - 14.05.2021

Екипата на Манчестер Сити славеше нова победа во Премиер лигата, овојпат совладувајќи го тимот на Њукасл во одличен натпревар кој на крајот заврши со конечен резултат 4:3. На „Сент Џејмс“ парк во текот на сите 90 минути видовме еден активен фудбал ...

Во натпревар со пресврти и седум голови, Манчестер Сити го победи Њукасл (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.05.2021

Манчестер Сити со 4-3 победи на гостувањето кај Њукасл во меч кој не им значеше многу и на двата тима, херој на шампионот беше Феран Торес кој постигна хет-трик. Манчестер Сити како шампион отпатува во Њукасл кој веќе имаше обезбедено опстанок, па ...

Шампионот ја доби голеадата против Њукасл

Екипа - 14.05.2021

Њукасл и Манчестер Сити приредија вистинска голеада во првиот натпревар од Премиерлигата за престојниот викенд на кој до нови три бода стигна шампионот на Англија откако славеше со 3-4. Богатото прво полувреме во кое видовме четири гола го отвори ...

ВИДЕО: Чудесна реакција на Торес – Шпанецот ги собра аплаузите од фудбалска Европа

Gol.mk - 14.05.2021

Феран Торес е човекот кој го постигна најубавиот погодок во гол-шоуто меѓу Њукасл Јунајтед и Манчестер Сити на „Сент Џејмс Парк“. Шпанскиот напаѓач мајсторски искористи еден центаршут и со пета ја смести топката во противничката мрежа.

ВИДЕО: Сити и со резервистите го совлада Њукасл

Дриблинг - 14.05.2021

Екипата на Манчестер Сити успеа да слави во рамките на 36.коло од Англиската Премиер лига. Во меч без големо резултатско значење, шампионот со два пресврти успеа на крајот да дојде до победа од 3:4.

Резервистите на Пеп со два пресврти до победа над Њукасл (ВИДЕО)

SportMedia - 14.05.2021

Вистинска голеада ни понудија фудбалерите на Њукасл и Манчестер Сити во вечерашниот меч од 36. коло на англиската Премиер лига. Во меч без големо резултатско значење, шампионот со два пресврти успеа на крајот да дојде до победа од 3:4.

Феноменален гол на Феран Торес во стилот на Златан Ибрахимовиќ (Видео)

Спортманија - 14.05.2021

Њукасл и Манчестер сити си дадоа по два гола во првото полувреме, а со атрактивноста отскокнува погодокот на Торес. Њукасл и Манчестер сити играат натпревар од Премиерлигата кој не им значи многу освен за престиж, и им понудија уживање на ...

ВИДЕО: Сити е шампион, но и со променет состав бележи победи – Торес хет-трик мајстор

Спортклуб - 14.05.2021

Феран Торес одигра фантастичен натпревар за Манчестер Сити вечерва на „Сент Џејмс Парк“. Во натпреварот полн со голови, Феран Торес постигна хет-трик за „граѓаните“ во победата кај Њукасл со 3:4.

Три пресврти, седум гола и победа на Манчестер Сити над Њукасл (ВИДЕО)

МКД - 14.05.2021

Манчестер Сити со 4-3 победи на гостувањето кај Њукасл во меч кој не им значеше многу и на двата тима, херој на шампионот беше Феран Торес кој постигна хет-трик. Манчестер Сити како шампион отпатува во Њукасл кој веќе имаше обезбедено опстанок, па ...