TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото: Ерос Рамацоти заљубен во својата убава сопруга Мариса

Канал5 - 15.03.2019

Светската музичка ѕвезда, 56 годишниот Италијанец Ерос Рамацоти по подолг период е „фатен“ на семејна прошетка со својата убава сопруга манекенката Мариса Пелегрини. Популарниот пејач за време на прошетката цеело време разменувал нежности со својата ...

Ерос Рамацоти навали среде улица: Неговата 25 години помлада сопруга мораше да се предаде (фото)

Вистина.мк - 15.03.2019

Италијанскиот музичар Ерос Рамацоти (55) со својата сопруга Марица Пелегрини (30) и синот Габриј Тулиј (3) е фотографиран на улиците низ Милано. Облечен во спортска облека, италијанскиот пејач се шеташе низ градот, но страстите кај него се ...

Eрос Рамацоти по подолго време се појави семејно во јавноста

Макфакс - 15.03.2019

Италијанскиот пејач Ерос Рамацоти (56) беше фатен по долго време во семејна прошетка со неговата сопруга, моделката Мариса Пелегрини (30) и нивниот син Габрио Тули. За време на прошетката пејачот разменуваше нежности со својата 26 години помлада ...

Ерос Рамацоти по подолго време се појави во јавност, а сите ја коментираат неговата сопруга

Бриф - 15.03.2019

Италијанскиот пејач Ерос Рамазоти (56) по долго време е „фатен“ во семејна прошетка со неговата сопруга, манекенката Мариса Пелегринели (30) и нивниот син. За време на прошетката, пејачот разменуваше бакнежи со неговата 26-годишна помлада сопруга, а ...

Ерос Рамацоти на сред улица ја зграпчи сопругата и ја бакна

Убавина и Здравје - 15.03.2019

Италијанскиот музичар Ерос Рамацоти (55) со својата сопруга Марица Пелегрини (30) и синот Габриј Тулиј (3) е фотографиран на улиците низ Милано. Облечен во спортска облека, италијанскиот пејач се шеташе низ градот, но страстите кај него се ...