TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев, Димитров и Грабар-Китаровиќ: Честито Хрватска!

24 Вести - 12.07.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров синоќа и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ победата на Хрватска против Англија на Мундијалот во Русија.

Заев и ја честиташе лично на Колинда победата на Хрватска

Фокус - 12.07.2018

Премиерот Зоран Заев и министерот Никола Димитров лично и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ победата на Хрватска на вчерашното полуфинале на Светското првенство со што хрватската репрезентација ќе се бори со Франција ...

(Фото) Честитки до Хрватска од Заев и Димитров

еМагазин - 12.07.2018

Хрватска вчера ја совлада репрезентацијата на Англија со 2:1 и влезе во финалето на Светско првенство во фудбал. Една од најверните навививачки е претседателката Колинда Грабар Китаровиќ која на ова првенство, не го симна хрватскиот дрес од себе.

Хрватска славеше цела ноќ за историската победа

Точка - 12.07.2018

Откако Хрватска се пласираше во финалето на Светското првенство во Русија, луѓето ширум Хрватска масовно излегле на улиците за да прослават. Десетици илјади луѓе ширум Хрватска го следеа драматичниот полуфинален натпревар на улици, во кафе барови.

Колинда и во Брисел навиваше и славеше за Хрватска

Локално - 12.07.2018

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ облечена во дрес како хрватското знаме дојде во хотелот во Брисел каде што ја пречека делегацијата распеана по победата на нивната земја во фудбалскиот натпревар против Англија.

Заев и Димитров се сликаа со Грабар-Китаровиќ и ѝ ја честитаа победата на Хрватска

AKO - 12.07.2018

На маргините на Самитот на НАТО во Брисел, дел од присутните заедно го гледаа натпреварот меѓу Хрватска и Англија на Светското првенство, а потоа и ја прославија победата на хрватската репрезентација.

Колинда навиваше и од Брисел – Трамп беше поддршка, Заев и Димитров ѝ честитаа

Таратур - 12.07.2018

Дека фудбалот најважна споредна работа (а веќе станува мејнстрим шема да биде и политичко-популистичко средство со кое политичарите ги освојуваат симпатиите кај своите гласачи) уште еднаш се докажа синоќа, а доказот доаѓа од Брисел.

Колинда ја славеше фудбалската победа во Брисел

Независен - 12.07.2018

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ облечена во дрес како хрватското знаме дојде во хотелот во Брисел каде што ја пречека делегацијата распеана по победата на нивната земја во фудбалскиот натпревар против Англија.

Колинда во навивачка комбинација на НАТО самитот во Брисел (ФОТО)

Кумановски м. - 12.07.2018

loading... Хрватска е во финале на Светското првенство во фудбал, а претседателката Колинда Грабар Китаровиќ пред светските лидери покажа и како ја бодри својата репрезентација. Најголемо внимание, очекувано, предизвика претседателката Китаровиќ ...

Трамп навива за Колинда вечерва (ФОТО)

Република - 11.07.2018

Медиумите денеска објавија фотографија од претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, и претседателот на САД, Доналд Трамп, на која Грабар Китаровиќ му го подарува дресот на Хрватска со неговото име.

Колинда заедно со Трамп навива за своите репрезентативци

Канал5 - 11.07.2018

Претседателката на Хрватска , Колинда Грабар Китаровиќ прв пат не е на трибините во Русија додека играат хрватските фудбалери. Таа сега навива од Брисел , заедно со претседателот на САД Доналд Трамп , кој денеска ги поддржа хрватските фудбалери.

Колинда на Трамп му подари дрес на хрватската репрезентација

+инфо - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, на претседателот на САД, Доналд Трамп му подари дресот на хрватската репрезентација. Грабар Китаровиќ која денеска е спречена од трибините да ги бодри фудбалерите на Хрватска, пред неколку дена на ...

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Макфакс - 11.07.2018

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра ...

Колинда „пикираше“ големо засилување за Хрватска за вечерашното полуфинале

Спортклуб - 11.07.2018

Вчера беше потврдено дека претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, нема да биде присутна на вечерашното полуфинале на својата репрезентација поради самитот на Нато во Брисел.

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

А1 On - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Заев, Димитров и Грабар-Китаровиќ: Честито Хрватска!

Локално - 12.07.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров синоќа и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ победата на Хрватска против Англија на Мундијалот во Русија, пренесува 24 вести.

Цел државен врв на Хрватска денеска не е во земјата

Република - 11.07.2018

Со Хрватска денеска ќе владее потпретседателот на Саборот Жељко Рајнер, со оглед на тоа дека највискиот државен врв не е во земјата. Претседателката Колинда Грабар Китаровиќ учествува на самитот на НАТО во Брисел, а премиерот Андреј Пленковиќ и ...

Заев и ја честиташе лично на Колинда победата на Хрватска

Шеталиште - 12.07.2018

Премиерот Зоран Заев и министерот Никола Димитров лично и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ победата на Хрватска на вчерашното полуфинале на Светското првенство со што хрватската репрезентација ќе се бори со Франција ...

Колинда навиваше и од Брисел – Трамп беше поддршка

МК News - 12.07.2018

Иако самитот на најмоќниот воен пакт НАТО таму е во ек, хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ не ја пропушти можноста, макар и оддалеку, да ги бодри и да навива за „Коцкестите“ кои синоќа во продолженија ја исфрлија Англија од ...

СП 2018: Колинда го пропушта полуфиналето против Англија

Слободен Печат - 10.07.2018

Грабар-Китаровиќ има неодложни службени обврски, кои се совпаѓаат со натпреварот, соопштија од кабинетот на Претседателката. Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ е најпопуларниот фан на националниот тим, но ќе го пропушти ...

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Точка - 11.07.2018

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра ...

Грабар-Китаровиќ: Ги разбирам чувствата на некои Македонци, но Договорот е исклучително добар

+инфо - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Заев и ја честиташе лично на Колинда победата на Хрватска

Тера - 12.07.2018

Премиерот Зоран Заев и министерот Никола Димитров лично и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ победата на Хрватска на вчерашното полуфинале на Светското првенство со што хрватската репрезентација ќе се бори со Франција ...

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Вечер - 11.07.2018

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра ...

Грабар-Китаровиќ: Ги разбирам чувствата на некои Македонци, меѓутоа сметам дека овој Договор е добар

Press24 - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар, се зачувуваат зборовите Македонци и македонски

Вечер - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Сител - 11.07.2018

– Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Локално - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е исклучително добар

Стандард - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Н.Македонија - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева оти Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци и ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Канал5 - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар.

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Либертас - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

24 Вести - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

CivilMedia - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Хрватската претседателка го бендисува договорот со Грција, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци и македонски

еМагазин - 11.07.2018

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека се надева дека Договорот за името ќе помине на референдум и порача дека го оценува како многу добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци ...

Грабар-Китаровиќ: Договорот за името е многу добар

Мета - 11.07.2018

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ за хрватските медиуми пред Самитот на НАТО изјави дека Договорот з е исклучително добар, бидејќи се зачувуваат зборовите Македонци и македонски.