TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Недвед: Роналдо се враќа од одмор и останува во редовите на Јувентус

Слободен Печат - 24.07.2021

Павел Недвед, потпретседателот на Јуве, порача дека Кристијано Роналдо ќе остане и следната сезона во составот на „Старата дама“. Имаше многу недоумици за тоа кој ќе биде следниот потег во кариерата на Португалецот, но за Недвед нема дилеми: – ...

Недвед се огласи и испрати порака за иднината на Роналдо и Дибала во Јувентус

Дерби - 24.07.2021

Потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед даде одговор на две важни прашања околу состовот на тимот за наредната сезона-тоа е иднината на Кристијано Роналдо и Пауло Дибала. Тие се под договор со „бјанконерите“, меѓутоа има информации дека можат да ...

Сега веќе се е готово: Од Јувентус се огласија за Кристијано Роналдо

Дриблинг - 24.07.2021

Кристијано Роналдо останува во Јувентус, потврди денеска клупскиот директор Павел Недвед. Роналдо во понеделник ќе се приклучи на тренинзите на првиот тим, кој од оваа сезона повторно ќе го води Масимилијано Алегри.

Недвед со коментар за иднината на Роналдо и Дибала

24Фудбал - 24.07.2021

Потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед вели дека Критијано Роналдо во понеделник ќе се приклучи на подготовките за новата сезона и ќе остане во Торино, а наскоро ќе бидат отворени и преговори со агентот на Пауло Дибала.

Ултрасите на Јувентус со порака го пречекаа Алегри (ФОТО)

Sport 1 - 24.07.2021

Јувентус славеше против Чезена со 3-1, а навивачите ја искористија шансата пред натпреварот да му испратат порака на тренерот Масимилијано Алегри. Алегри летово се врати на клупата на Јувентус, каде што во минатото имаше многу успеси и сега главна ...

Од Јувентус се огласија за Кристијано Роналдо, сега сè е познато

Точка - 24.07.2021

Потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед, денеска потврди дека напаѓачот Кристијано Роналдо останува во клубот. Португалскиот репрезентативец сè уште е на одмор, а се очекува наскоро да им се приклучи на подготовките на „Старата дама“.

Разјаснети дилемите, од Јуве се огласија за ситуацијата со Роналдо

Спортклуб - 24.07.2021

Кристијано Роналдо веќе некое време се поврзува со заминување од Јувентус. Португалецот не успеа да помогне во она за што беше доведен во Торино, а тоа е трофеј во Лигата на шампионите, каде со него во тимот „Старата дама“ најдалеку успеа да стигне ...

Јувентус реагираше за ситуацијата со Роналдо, сега сѐ е познато!

СуперСпорт - 24.07.2021

Кристијано Роналдо долго време се поврзува со трансфер во ПСЖ, но денеска реагираше клупскиот директор на Јувентус, Павел Недвед, кој кажа дека Португалецот останува во тимот. Роналдо во понеделник ќе се приклучи на подготовките на тимот кој од оваа ...

ВИДЕО: Макс Алегри со победа се врати на чело на Јувентус

Gol.mk - 24.07.2021

Екипата на Јувентус успешно ги стартува подготовките и славеше над Чезена (3-1) во натпревар во кој фаворитот играше со комбинирана екипа. Тренерот Масимилиано Алегри имаше успешно враќање во Јувентус.

Јувентус по втор пат одбива вртоглава сума за Федерико Киеза

Спортклуб - 24.07.2021

Се знаеше дека Федерико Киеза е играч за големи натпревари и големи дела. Европското првенство само и помогна на целокупната фудбалска јавност да се насочи во можностите на италијанскиот репрезентативец, а откако „Азурите“ го подигнаа торфејот, ...

Проблем за Јувентус: Киелини бара нов договор на две години и повисока плата

Дриблинг - 24.07.2021

Џорџо Киелини по одличното европско првенство е без договор, откако истиот му истече со Јувентус. Тој размислуваше да замине во пензија по ЕУРО 2020, но по освојувањето на европската титула и одличните партии се премисли и наскоро ќе започне ...

Подмладената Стара дама откри потенцијална ѕвезда (Видео)

Спортманија - 24.07.2021

Многу потсетува на Дибала, 18-годишен Аргентинец од Јуве, блесна попладнево против Чезена. На тренинг центарот на Јувентус во Торино, најтрофејниот италијански фудбалски клуб ја победи Чезена со 3-1, а најголема полза за тренерот Масимилијано Алегри ...

Недвед: Роналдо останува во Јувентус, наскоро ќе отвориме преговори со Дибала

МКД - 24.07.2021

Потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед вели дека Критијано Роналдо во понеделник ќе се приклучи на подготовките за новата сезона и ќе остане во Торино, а наскоро ќе бидат отворени и преговори со агентот на Пауло Дибала.

„Ла Република“: Јувентус одби 100 милиони евра од Ливерпул за Кјеза

Sport 1 - 24.07.2021

Најтрофејниот италијански клуб Јувентус одбил нова понуда за италијанскиот репрезентативец Федерико Кјеза и тоа од 100 милиони евра, која ја испратил Ливерпул објави весникот „Ла Република“.

Ливерпул испратил понуда од 100 милиони евра за Киеза, Јувентус имал експресен одговор

Спортски - 24.07.2021

Италијанската „Ла Република“ пренесува дека Јувентус одбил пондуда од 100 милиони евра за Федерико Киеза. Киеза минатата година пристигна во Јувентус како позајмен играч од Фиорентина, а клубот од Торино има можност да го откупи неговиот договор за ...

Јувентус одбил 100 милиони од Ливерпул за Киеза

Дриблинг - 24.07.2021

Јувентус ја одби понудата на Ливерпул од 100 милиони евра за Федерико Киеза, објави италијанската Ла Република. Киеза пристигна во Јувентус од Фиорентина минатата година како позајмен играч на две сезони, а торинскиот клуб има опција да го откупи ...

Киелини има големи барања од Јувентус за новиот договор

Спортски - 24.07.2021

Новиот европски шампион со репрезентацијата на Италија, Џорџо Киелини започна преговори со Јувентус за потпис на нов договор. Според медиумите во Италија барањата на Киелини се прилично високи.

Јуве одбил 100 милиони од Челзи за Киеза

SportMedia - 24.07.2021

Во моментов еден од најдобрите млади напаѓачи во светот, членот на Јувентус, Федерико Киеза, барем уште извесен период ќе биде во Торино, затоа што клубот ја одби понудата за откуп на играчот испратена од страна на Челзи.