TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие значи покажуваат дека не сте!

Слободен Печат - 12.07.2019

Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас, проверете кои се тие. Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате ...

Мажите споделуваат: Три најчести причини зошто се „оладиле“ кон партнерката

Кајгана - 12.07.2019

Почетоците на врските и браковите се спонтани, забавни, сѐ се одвива глатко, возбудата е на високо ниво, очекувањата уште повисоко. Но, врските, а особено брачните, бараат постојана работа, вложување, компромиси и прифаќање.

Сексуалните терапевти откриваат кои се 5-те најчести стравови во сексот

Кафе пауза - 12.07.2019

Сексот во голема мера сè уште се третира како табу-тема. Сакаме да разговараме за забавните додатоци на сексот како што се прифаќањето, задоволството, сексуалните играчки, секс позите и интимноста.

Мажите споделуваат: Три најчести причини зошто се „оладиле“ кон партнерката

Локално - 12.07.2019

Почетоците на врските и браковите се спонтани, забавни, сѐ се одвива глатко, возбудата е на високо ниво, очекувањата уште повисоко. Но, врските, а особено брачните, бараат постојана работа, вложување, компромиси и прифаќање.

Ако тој ви ги овозможува овие 8 работи во спалната соба, тогаш сте го пронашле вистинскиот за вас

Пулс24 - 10.07.2019

Многу врски и бракови се засноваат на здрав и активен сексуален однос. Сексот е многу важен за модерните односи, а намалување на вредноста на сексот во доживотната романса е голема грешка.

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот?

Пулс24 - 10.07.2019

Запознавте нова личност, добро се согласувате и иднината се чини сјајна. Но, дали и вашиот сексуален живот ќе биде подеднакво кавлитетен и возбудлив и што е уште поважно – дали ќе остане таков? Љубовта не се случува на прв поглед и може да помине ...