TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александар Вучиќ денеска ќе оствари средба со Владимир Путин во Сочи

Во Центар - 25.11.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Сочи ќе оствари средба со претседателот на Русија, Владимир Путин, соопшти прес-службата на претседателот на соседна Србија. Вучиќ претходно истакна дека неговата средба со Путин е многу важна за ...

Вучиќ и Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

24Инфо - 25.11.2021

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, а клучна тема на средбата ќе биде цената на гасот. Путин и Вучиќ ќе разговараат и за „решавањето на косовското прашање, ситуацијата во ...

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Р.С.Европа - 25.11.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“.

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Алсат-М - 25.11.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“.

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

24Инфо - 25.11.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“.

Вучиќ ќе се сретне со Путин во Сочи

Република - 25.11.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“.

Вучиќ и Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

MTM - 25.11.2021

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, а клучна тема на средбата ќе биде цената на гасот. Путин и Вучиќ ќе разговараат и за „решавањето на косовското прашање, ситуацијата во ...

Вучиќ и Путин ќе разговараат за цената на гасот, косовското прашање и состојбата со коронавирусот

Точка - 25.11.2021

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, а клучна тема на средбата ќе биде цената на гасот. Путин и Вучиќ ќе разговараат и за „решавањето на косовското прашање, ситуацијата во ...

Вучиќ утре се сретнува со Путин: Имаме четири нешта кои мора да ги решиме

МКД - 24.11.2021

Српскиот претседател Владимир Путин не откри денес детали од разговорот со претставникот на Европската Унија за дијалогот на Белград и Приштина Мирослав Лајчак, воден ден претходно во Белград, истакнувајќи дека за регионалните прашања ќе разговара ...