TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Што би одговорил Бил Гејтс на интервју за работа

Независен - 18.10.2020

Бил Гејтс е милијардер и технолошка икона, така што тешко дека на вториот најбогат човек во светот наскоро ќе му треба интервју за работа. Сепак, благодарение на ѕвездата на НБА, Стеф Кари, можеме да откриеме како Гејтс би одговорил на неколку ...

Како изгледа кога Бил Гејтс ќе дојде на интервју за работа кај позната НБА ѕвезда?

Точка - 17.10.2020

Бил Гејтс е милијардер и технолошка икона, така што мали се шансите дека на вториот најбогат човек на светот наскоро ќе му биде потребно интервју за работа. Сепак, благодарение на НБА ѕвездата Стеф Кари, можеме да дознаеме како Гејтс би одговорил на ...

Што би одговорил Бил Гејтс на интервју за работа

Пулс24 - 18.10.2020

Бил Гејтс е милијардер и технолошка икона, така што тешко дека на вториот најбогат човек во светот наскоро ќе му треба интервју за работа. Сепак, благодарение на ѕвездата на НБА, Стеф Кари, можеме да откриеме како Гејтс би одговорил на неколку ...

Бил Гејтс повторно го шокираше светот: Неговите нови предвидувања за пандемијата со корона вирусот нема да ви се ...

Во Центар - 17.10.2020

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс предвидува дека оваа есен ќе биде полоша за Америка отколку летото во однос на последиците од епидемијата на вирусот корона. Бројките растат, рече Гејтс. Тој изјави дека е можно да има зголемен пренос на вирусот, ...

За Бил Гејтс зимата ќе биде полоша од летото, милијардерот со песимистични прогнози за коронавирусот

Репортер - 17.10.2020

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс предвидува дека оваа есен за Америка ќе биде полоша од летото, што се однесува на последиците од пандемијата со коронавирусот. „Броевите се во пораст“, вели Гејтс во интервју за „Политико“ и најави дека е можно да ...