TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Организаторите не ѝ дозволија на шпанска пливачка да патува со нејзиното бебе во Токио

Слободен Печат - 21.07.2021

Капитенот на шпанскиот олимписки тим во синхронизирано пливање, Она Карбонел, денеска се пожали на „драстичните мерки“ на организаторите, кои ѝ оневозможија да патува со своето бебе на Игрите во Токио.

Имавме секс во „четворка“, ги потрошивме сите кондоми

Вечер Прес

„Не сакав да живеам, кога со Шпанија го загубивме олимпиското полуфинале“

24 Ракомет

Голем удар за Олимписките игри, една земја го повлече целиот свој тим

Спортклуб

Експресно го вратија од Токио – Норвешка остана без клучен ракометар

24 Ракомет

Предупредување од шефот на СЗО: „Над 100.000 луѓе ќе починат од коронавирус ширум светот до крајот на Олимписките игри“

Точка

„Не играме за пари или поради спонзори, играме затоа што ја сакаме нашата земја“

24 Ракомет

Нова ТВ Кајгана Екипа Слободен Печат Спортманија Gol.mk Курир Локално

Шведска убедлива против САД, составот на Андоновски започна со пораз во Токио (Видео)

Дерби - 21.07.2021

Женската американска фудбалска репрезентација доживеа убедлив пораз од Шведска (3:0) на стартот на својот настап на олимпискиот турнир во Токио. Селекцијата предводена од македонскиот стручњак Влатко Андоновски, како актуелен светски шампион важи за ...

Швеѓанките ја декласираа репрезентацијата на САД предводена од Андоновски🎥

Спортски

Дебакл на фудбалерките на Андоновски на стартот на ОИ

Sport 1

Убедлив пораз за Андоновски и САД на стартот на ЛОИ во Токио (ВИДЕО)

Екипа

ВИДЕО: Убедлив пораз на Андоновски на Олимписките игри, крај на серијата од 44 меча без пораз на САД

Sport M

ВИДЕО: Шведска со лекција за САД предводен од Андоновски на ЛОИ во Токио

Дриблинг

Тежок пораз за САД и Андоновски на стартот од Олимписките игри (ВИДЕО)

24Фудбал

МКД Курир Точка

На отворањето на игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Екипа - 21.07.2021

Лидери на 15 земји во светот и различни меѓународни организации ќе бидат на церемонијата на отворањето на Летните олимписки игри во Токио. Тоа е значително помал број во однос на игрите во 2016 година во Рио де Жанеиро.

На свеченото отворање на Игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Слободен Печат

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

Точка

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

MTM

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на ЛОИ

Н.Македонија

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Курир

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Lider

Република Независен Опсервер Либертас MakPress

Данските ракометари во Токио се чувствуваат измамени: Овие Игри немаат смисла

Слободен Печат - 21.07.2021

Актуелните светски и олимписки ракометни шампиони Данците се револтирани од ограничувањата поради ситуацијата со ковид-19 по нивното пристигнување во Јапонија. Селекторот на Данска, Николај Јакобсен вели дека не гледа смисла во одржување на Летните ...

Данските ракометари огорчени: Измамени сме, оваа Олимпијада нема никаква смисла

Спортклуб

Јакобсен огорчен: Ваквите Игри се на штета на спортистите, одржувањето нема никаква логика!

SportMedia

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Опсервер - 21.07.2021

Европскиот првак во дисциплината 400 метри мешано, рускиот пливач Иља Бородин (18), ќе ги пропушти Олимписките игри (ОИ) во Токио поради позитивен тест на коронавирус. Европскиот првак бил позитивен на тестирањето во тренинг кампот во Владивосток ...

Позитивен на ковид-19: Европскиот првак на 400 м. мешано ги пропушта ОИ

Нова ТВ

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Либертас

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Курир

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

MakPress

Нов спорт од ЗОИ во 2026 година

Екипа - 21.07.2021

Извршниот одбор на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) едногласно го вметна скијашкото планинарење во програмата на Зимските олимписки игри од 2026 година кои ќе се одржат во Милано и Кортина Д’ампецо.

Нов спорт влегува во програмата на ЗОИ 2026

Вечер Прес

Нов спорт на ЗОИ 2026 – скијачко планинарење

Sport 1

Спортистка од Чиле е првата суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

24 Вести - 21.07.2021

Фернада Агире од Чиле е првата натпреварувачка која ќе ги пропушти Олимписките игри во Токио поради коронавирус. Таеквондистката доби позитивен тест и е изолирана. Чилеанскиот олимписки комитет известува дека Агире добро се снаоѓа, но таа нема да ...

Чилеанка и Холанѓанка се првите спортисти суспендирани од Олимпијадата поради корона вирус

Република

Две спортистки суспендирани од Олимпијадата поради коронавирус

Lider

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Опсервер

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Либертас

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Сител

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

OhridNews

MakPress

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Опсервер - 21.07.2021

Членот на американската безбол репрезентација Еди Алварез и кошарката Сју Бирд ќе го носат американското знаме на отворањето на Олимписките игри во Токио, објави денеска Американскиот олимписки и параолиписки комитет.

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

MakPress

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Либертас

Ѓоковиќ е вистински шампион – Прво на тренинг, а потоа на мала дружба и со македонските спортисти (ФОТО)

Екипа - 21.07.2021

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив. По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи ...

Осумте наши спортисти распослани во седум од 16. денови во кои траат олимписките игри

Алфа - 21.07.2021

Зголемениот број на спортисти и членови на делегации заболени од коронавирус во олимпиското село и во другите места каде што се сместени гостите создава хаос и страв во Токио. Директорот на организацискиот одбор Тошира Муто предупредува до слепо ...

Стартот на Олимписките игри во Токио неизвесен до последен момент

Мета

Организаторот не ја отфрла можноста за откажување на Олимпијадата во последен момент

МКД

Хаос на повидок: Јапонците ќе ги откажат Олимписките Игри „во пет до дванаесет“?!

Екипа

Извршниот директор на ОИ во Токио не отфрла радикална одлука во последен час

Дерби

Олимписките игри во Токио може да бидат откажани во последен момент!?

Спортски

„Олимписките игри би можеле да бидат откажани во последен момент“

Спортклуб

Курир Република Опсервер

ВИДЕО: Андоновски тргна со пораз, Шведска ја декласира репрезентацијата на САД

Gol.mk - 21.07.2021

Американската репрезентација, предводена од Влатко Андоновски, запиша висок пораз на отворањето на олимпискиот турнир во Токио. Шведска застана на патот на САД и ги запиша првите бодови со убедливо издание на стартот (3-0).

Прв пораз на Андоновски- женската селекција на САД загуби на отворањето на ОИ!

SportMedia - 21.07.2021

После година и пол на кормилото на женската репрезентација на САД, Влатко Андоновски – Шате, загуби натпревар со неговата селекција. САД доживеа непријатен пораз од Шведска на отворањето на Олимписки игри со 3:0.