TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре нова средба на работните групи за законот за Jавното обвинителство

Алсат-М - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство. Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по лидерската средба на претседателите на двете најголеми политички партии, Зоран Заев и ...

Утре во 14 часот средба на работните групи за ЈО

Канал5 - 22.09.2019

По низа најавени, па одложени средби, утре преговарачките тимови на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ ќе се обидат да ги поместат од мртва точка преговорите за Законот за јавно обвинителство. Иако според најавите, ниту од власта, ниту од опозицијата не даваат ...

Утре нова средба на работните групи за законот за јавно обвинителство

Р.С.Европа - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

Утре нова средба на работните групи за законот за јавното обвинителство

Макфакс - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство. Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по лидерската средба на претседателите на двете најголеми политички партии, Зоран Заев и ...

Законот за Јавно обвинителство не е услов за ЕУ, ама би било идеално ако се донесе

Вечер - 22.09.2019

Според најавите на средбата ќе се разговара и за судбината на предистражните постапки и на предметите кои се покренати по рокот од 18 месеци предвиден за поднесување на обвиненија од страна на СЈО.

Утре нова средба на работните групи за законот за јавното обвинителство

Точка - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство. Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по лидерската средба на претседателите на двете најголеми политички партии, Зоран Заев и ...

Утре нова средба на работните групи за законот за јавно обвинителство

Опсервер - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

Утре повторно средба на работните групи за законот за јавно обвинителство

Независен - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

Потврдено: Утре во Собрание средба на работните групи за законот за ЈО

PressingTV - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

Утре нова средба на работните групи за Законот за јавно обвинителство

CivilMedia - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

НОВА СРЕДБА: Утре повторно обид власта и опозицијата да се усогласат за законот за ЈО

Денешен - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

Утре нова средба на работните групи за законот за Јавно обвинителство

4NEWS - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

Работните групи согласни да продолжат со дијалог, лидерите чекаат знак

PressingTV - 22.09.2019

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ утре најверојатно ќе ги продложат преговорите за Законот за јавно обвинителство. Доколку има напредок, не се исклучува можност на нова лидерска средба меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Работните групи ќе продолжат со дијалог, можна е и нова лидерска

Република - 22.09.2019

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ утре најверојатно ќе ги продложат преговорите за Законот за јавно обвинителство. Доколку има напредок, не се исклучува можност на нова лидерска средба меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Утре нова средба на работните групи за законот за јавно обвинителство

Курир - 22.09.2019

Работните групи на власта и опозицијата утре во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не му одговара да ...

Мицкоски: Не сме разгледувале имиња за јавен обвинител

МКД - 21.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство и дека СДСМ сака да го закочи целиот процес затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

Канал5 - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство. Потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси", додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

МКД - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси", додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

Сител - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

Застој во преговорите за ЈО

Телма - 21.09.2019

Уште еден ден на најавени или очекувани, но неодржани преговори за идниот Закон за обвинителство. Од Министерството за правда велат дека постојано има некакви контакти, а средба ќе биде закажана веднаш штом ќе се усогласат термините.

Мицкоски: Не сме разгледувале имиња за јавен обвинител

Р.С.Европа - 21.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МИА посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство и дека СДСМ сака да го закочи целиот процес затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во ...

Заев: Договорот за законот за ЈО е близу

24 Вести - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“.

Лидерска средба за законот за обвинителство ќе има кога ќе се создаде напредок во разговорите на групите

24 Вести - 21.09.2019

Нова лидерска средба е можна ако работните групи ги приближат ставовите или постигнат договор за Законот за јавно обвинителство, велат и од власта и од опозицијата. Од опозициската ВМРО ДПМНЕ велат дека на власта не и одговара да се донесе Законот ...

Мицкоски: Ако добиеме датум, тоа ќе биде некоја кованица, а не како што е вообичаено

+инфо - 21.09.2019

Лично ако ме прашувате како граѓанин на Република Македонија сум очекувал и многу порано, но за жал тоа не се случило порано. Да, очекувам и работиме и ние како ВМРО-ДПМНЕ во таа насока, Македонија, граѓаните на Македонија да добијат датум за ...

Заев и Мицкоски со спротивни процени за договор за законот за ЈО

+инфо - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

Либертас - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Не сме разгледувале имиња за јавен обвинител

Слободен Печат - 21.09.2019

Очекува добивањето на датум за отпочнување преговори, но вели нема да биде вообичаено како што било за другите земји, туку дека ќе биде некој условен помеѓукомпромис. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА посочува дека ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

ММС - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси”, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

24Инфо - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси”, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

Локално - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

Различни ставовите на Мицкоски и Заев за законот за ЈО

Опсервер - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

Слободен Печат - 21.09.2019

Премиерот Заев вчера со порака дека ќе седне на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во врска со законот за јавно обвинителство, но откако работните групи ќе дадат сигнал до него и лидерот на опозицијата за напредок.

Мицкоски за МИА: ВМРО-ДПМНЕ работи во насока за добивање датум за преговори со ЕУ

Локално - 21.09.2019

„Лично ако ме прашувате како граѓанин на Република Македонија сум очекувал и многу порано, но за жал тоа не се случило порано. Да, очекувам и работиме и ние како ВМРО-ДПМНЕ во таа насока, Македонија, граѓаните на Македонија да добијат датум за ...

Мицкоски: Ние сакаме закони и правдина а неспособната власт сака слуги во правосудството

Алфа - 21.09.2019

Борбата за право и правдина е безусловна. Ние зборуваме за принципи и закони, а тие за индивидуи кои му слугуваат на Заев и СДСМ. Немаме никаков договор со власта која сака сите процеси да ги тера насилно и со уцени.

Мицкоски и Заев не можат да се усогласат за законот за ЈО

MakPress - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

За Заев договорот за законот за ЈО е близу, за Мицкоски ставовите се далеку

CivilMedia - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

Договорот за Законот за ЈО за Заев е блиску, за Мицкоски далеку

PressingTV - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

ЗАКОН ЗА ЈО: Заев вели договорот е блиску, а Мицкоски дека власта сака да го закочи оти не и одговара да се донесе ...

Денешен - 21.09.2019

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за лидерот за опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски од Неготино: Заеднички да се избориме за сигурна иднина тука во Макдонија!

Република - 21.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски после посетата на Струмица за големиот празник Мала Богородица се упати во Неготино каде што се дружеше со младите кои што се иднината на Македонија. На средба со младите од Неготино во манастирот „Св.