TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени осомничени за пукањето во х.Александар Палас

Телма - 02.12.2019

Во полициската станица Карпош приведени се на распит двајца од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас. Други двајца од оштетените утрово биле на распит, дознава Телма.

МВР: Станува збор за опсежна полициска операција, во овој момент детали нема да бидат соопштени

Фокус - 02.12.2019

Од МВР вечерва потврдија дека приведени се две лица поврзани со пукањето во Александар Палас, но повеќе детали не откриваат. Велат дека во тек е опсежна полициска операција. -Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со ...

Полициска акција во Карпош, уапсени двајца од учесниците во пукањето во „Александар Палас“

Фокус - 02.12.2019

Голема полициска акција се одвиваше вечерва во скопски Карпош. Уапсени се двајца од учесниците во пукањето во хотелот „Александар Палас“. Неофицијално, уапсените се дел од групата врз која било пукано, бидејќи испраќале заканувачки пораки до ...

Се апсат напаѓачите кои пукаа во „Александар Палас“

+инфо - 02.12.2019

Приведени се двајца од напаѓачите кои во саботата по полноќ пукаа кон гости, најверојатно со криминално досие, во скопскиот хотел „Александар Палас“. Уапсените се на распит во полициската станица Карпош.

МВР: Две лица приведени на разговор во врска со пукањето во „Александар палас“

360 степени - 02.12.2019

Во полициската станица Карпош вечерва се приведени две лица поврзани со пукањето во хотелот „Александар Палас“ што се случи половина час после полноќ на 1. декември. „Изминатото деноноќие полицијата презеде оперативно- тактички активности за ...

Голема полициска акција, се апсат напаѓачите кои пукаа во Александар Палас

Канал5 - 02.12.2019

Голема полициска акција во скопската населба Карпош, се апсат лицата кои во хотелот Александар Палас пукаа пред два дена. Полициски џипови со припадници од ЕБР го вршат апсењето на лицата кои го извршиле нападот во хотелот Александар Палас.

Двајца приведени за пукањето во „Александар Палас“, им се заканувале на полицајците

Нетпрес - 02.12.2019

Две лица осомничени за вмешаност во вооружената пресметка од ноќта кон неделата во скопскиот хотел „Александар Палас“, се приведени од страна на полициските специјалци, потврди во понеделникот вечерта Министерството за внатрешни работи од каде ...

Голема полициска акција, апсење на лица инволвирани во пукањето кај хотелот „Александар Палас“

Вечер Прес - 02.12.2019

Вечерва во скопската населба Карпош, како што пренесоа повеќе медиуми, беше извршена голема полициска акција при што полициски џипови со припадници од ЕБР вршеа апсење на лицата кои го извршиле нападот во хотелот Александар Палас, кој се случи пред ...

Голема полициска акција во Скопје: Се апсат лицата кои пукаа во Палас

Press24 - 02.12.2019

Во тек е голема полициска акција во скопски Карпош вечерва, каде се апсат луѓето кои пукаа пред два дена во хотелот Александар Палас. Вечер пишува дека Алфи со џипови го вршат апсењето. Се очекуваат ...

Полициска акција во Карпош, приведени две лица учесници во пукањето во „Александар Палас“

MakPress - 03.12.2019

Полициска акција за разоткривање на учесниците кои биле дел од пукањето во хотелот „Александар Палас“ се одвива на територијата на општината Карпош. Пред полициската станица во Карпош обезбедувањето е засилено е полициските сили не дозволуваат ...

Голема полициска акција во скопски Карпош – уапсени лицата кои пукаа во „Александар Палас“

ТВ21 - 02.12.2019

Вечерва во населба Карпош се одвива полициска акција во која се уапсени две ...

МВР не дозволува снимање околу полициската станица Карпош

Алфа - 02.12.2019

Командирот на полициската станица Карпош вечерва им забранил снимање на медиумите на две улици во непосредна близина на полициската станица Карпош. Во оваа станица според повеќе извори се донесени дел од луѓето нападнати во инцидентот во Александар ...

Петмина приведени за пукањето кај Александар Палас

Локално - 02.12.2019

Петмина од лицата во кои беше пукано во хотелот Александар Палас во саботата вечерта се на распит во поливиската станица во Карпош, пишува Стандард повикувајќи се на извори од МВР. Според нашите ифнроамции, двајца оштетени утрово дале исказ во ...

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Точка - 02.12.2019

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во хотелот „Александар Палас“. Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати.

Неколку часа пред пукањето, во Александар Палас повикани Алфите

Алсат-М - 02.12.2019

Два дена по пукотниците во скопскиот хотел, полицијата сѐ уште трага по вооружената група која влета во ресторанот на Александар Палас и почна рафално да пука. Од престрелката повредени нема, но нема ниту одговори.

Се апсат напаѓачите кои пукаа во Александар Палас

Фактор - 02.12.2019

Во тек е голема полициска акција во скопски Карпош, се апсат луѓето кои во хотелот Александар Палас пукаа пред два дена. Таму се случи престрелка помеѓу две криминални групи. Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР го вршат апсењето на лицата ...

За кого била наменета неделната „порака“ од пукањето во „Александар Палас“?

Слободен Печат - 02.12.2019

Дознаваме дека истражителите веќе ги анализираат снимките од безбедносните камери од хотелот, но и од безбедносно-сообраќајните надзорни камери низ градот, посебно тие кои ја покриваат трасата по која избегале напаѓачите.

Се апсат напаѓачите во Александар Палас, Специјалците и Алфите на терен, голема полициска акција

Курир - 02.12.2019

Пет лица се уапсени вечерва од специјалните полициски единици. Во тек е голема полициска акција во скопски Карпош, во хотелот „Александар Палас“ каде што пред два дена се случи престрелка помеѓу две криминални групи, пишува порталот Вечер Повеќе ...

Се апси во Александар Палас

Курир - 02.12.2019

Вечер од читатели на порталот кои се наоѓаат во хотелот Александар Палас во Скопје дознава дека таму се врши акција на апсење. Акцијата ја реалзиираат специјалци на МВР со заштитни маски на лицата а, според очевидците, уапсени се две лица, пишува ...

Скопје како Див Запад: Десетици престрелки ниту една расчистена

Курир - 02.12.2019

Главниот град Скопје се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн филмови. Мирот и безбедноста на граѓаните се загрозени, речиси и да нема месец во годината, а да нема брутална улична престрелка на криминалното подземје во Скопје.

Туарегот со кој избегаа напаѓачите од Александар палас запален

МКД - 02.12.2019

Во близина на скопското село Арачиново полицијата пронајде запалено возило „фолксваген туарег" за кое се сомнева дека било искористено за време на саботната вооружена престрелка во хотелот „Александар Палас". Напаѓачите избегале со „туарег".

„Туарегот“ со кој избегале напаѓачите од „Александар палас“ бил украден пред 8 месеци

Expres - 02.12.2019

Возилото „Фолксваген Туарег“, што е пронајдено запалено во близина на Арачиново и со кое избегале напаѓачите кои пукале со огнено оружје вчера во „Александар палас“, било украдено пред 8 месеци..

Криминална пресметка и рафали во хотелот Александар Палас

Телма - 01.12.2019

Рафали од автомат и истрели од пиштол, ноќеска нешто по полноќ, ги дигнаа на нозе гостите и вработените во скопскиот хотел „Александар Палас“. Во ресторанот во лобито на хотелот, се случи вооружена претсрелка меѓу две криминални групи, неофицијално ...

Вооружена престрелка во „Александар Палас” без жртви и повредени-МВР го расчистува случајот

Канал5 - 01.12.2019

30 минути по полноќ синоќа во „Александар Палас” се случила оружана престрелка за среќа без повредени и жртви. Драма со истрели од огнено оружје во Александар Палас. Непознати вооружени лица доцна синоќа упаднале во ресторанот од хотелот и пукале ...

Пукотници со огнено оружје во „Александар Палас“

Алсат-М - 01.12.2019

Престрелка меѓу две групи во ресторанот на хотелот „Александар Палас“ во Скопје. Инцидентот се случил по полноќ. Нема повредени, но има материјална штета. Во моментот на пукањето, во ресторанот имало и полицаец кој испукал 11 куршуми од службеното ...

Престрелка со автоматско оружје во Александар Палас - според МВР повредени нема

Сител - 01.12.2019

Претходната ноќ не поминала мирно за гостите во хотелот Александар Палас. Истрели од оружје предизвикале вознемиреност кај нив, посебно што во престрелката која се случила во објектот во доцните часови се употребило автоматско оружје.

Пеплосаниот Туарег со кој побегнаа напаѓачите од „Александар Палас“, бил украден уште во март

ММС - 01.12.2019

По вооружената престрелка во хотелот „Александар Палас“, Министерството за внатрешни работи, потврди дека е извршен претрес во куќа на лице од Скопје. Се врши вештачење на возилото „Опел Туарег“, кој е пронајдено во близина на Арачиново.

Детали за престрелката во „Александар Палас“: Пет вооружени лица влегле со фантомки и отвориле оган

Press24 - 01.12.2019

Рано утринава околу 00:35 часот добиено е дојава за пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“, лоциран на булЕВАР 8-ми Септември бб, дознава Алсат телевизија. -Додека во ресторанот седеле 5 машки лица, од страна на 5 други машки лица ...

Трагите од пукањето во „Александар Палас“ водат кон Арачиново

+инфо - 01.12.2019

Трагите од пукањето што се случи после полноќ во хотелот „Александар Палас“ водат кон Арачиново, објави Алсат-М . Според извори на телевизијата, во атарот на село Арачиново пронајдено е опожарено возило „фолсваген туарег“ во кое имало две автоматски ...

ПРЕСТРЕЛКА ВО ХОТЕЛОТ „АЛЕКСАНДАР ПАЛАС“: Полицаец пукал кон напаѓачите

Слободен Печат - 01.12.2019

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот. За среќа нема повредени во оружениот инцидент кој се случил ноќеска во Скопје. Од полицијата велат дека триесетина минути после полноќ во полиција е пријавено дека имало пукање од ...

Во Арачиново најдено изгорено возило кое веројатно било користено во нападот во „Алескандар Палас“

Нетпрес - 01.12.2019

Телевизијата Алсат во неделата пренесува дека според нејзини сознанија трагите од синоќешното пукање во хотелот „Александар Палас“ водат кон скопското селоо Арачиново. Според изворите на телевизијата, во атарот на Арачиново пронајдено е опожарено ...

МВР со детали за пукањето кај Александар Палас

ТВ21 - 01.12.2019

На 01.12.2019 околу 00,35 ч. пријавено е пукање од огнено оружје во хотел Александар Палас во Скопје. Повредени лица нема. Според пријавеното, додека во ресторанот на хотелот седеле Е. И. (21), Е. И. (25), О. Б. (35), К.И. (41) и Љ.Ќ.

ВМРО-ДПМНЕ со свој коментар за пукањето во Александар Палас

Курир - 01.12.2019

Доцна синоќа се случи вооружена престрелка во познатиот скопски хотел Александар Палас. Вооружена група со автоматски пушки изврши напад и во хотелот, каде според информациите се наоѓал и еден полициски службеник кој возвратил на оганот.

ФОТО: Пеплосан “Туарегот” и оружјето со кое се пукаше во “Александар Палас”

Магазин - 01.12.2019

Вчера вечер страотна слика од елитниот хотел со 5 ѕвездички Александар Палас ја запрепасти јавноста. Имено нешто по полноќ во познатиот скопски хотел се случила крвава престрелка каде со повеќе од 30-тина чаури беше пукано врз петмина кои во ...

ФОТО: Пеплосан „Туарегот“ и opyжјето од кое се пукаше во „Александар Палас“

Курир - 01.12.2019

Престрелката вчеравечер ја згрози целата македонска јавност. Замислете преполн хотел со пет ѕвездички на само 5 километри од центарот на градот изрешетан со повеќе од 30-тина чаури, ова беше сликата која гостите во Александар Палас ја затекна откако ...

Пронајден „туарегот“ со кој побегнале напаѓачите од „Александар палас“

Expres - 01.12.2019

Трагите од напаѓачите кои синоќа по полноќ стрелале од автоматско орфужје во хотелотѕ „Александар Палас“ , како што и претходно беше јавено, водат кон скопското село Арачиново. Во близина на селото боло пронајдено возилото марка „Фолксваген Туарег“ ...

„Вечер“: Познати имињата на нападнатите во „Александар Палас“

Expres - 01.12.2019

Во ноќешното пукање во хотелот „Александар Палас“ биле нападнати Камер Идризи, Јетон Кривањева, Африм Сулмани и Енсар Исени, дознава „Вечер“. МВР, претпладнево соопшти дека биле нападнати Е.И. (21), Е.И. (25), О.Б. (35), К.И. (41) и Љ.Ќ.

МВР му служи на криминалот, ништо нема да се дознае за престрелката во „Александар палас“

Република - 01.12.2019

Информациите што ги објави МВР во врска со престрелката во хотелот „Александар Палас“ за Орце Ѓоргиевски од ВМРО-ДПМНЕ е само добро позната фраза на МВР и на Оливер Спасовски дека ќе се работи на разоткривање на сторителите и деталите поврзани со ...

Трагите од престрелката во „Александар Палас“ водат до Арачиново!?

Република - 01.12.2019

Трагите од престрелката во хотелот „Александар Палас“ што се случи половина час по полноќ водат до Арачиново, дознава Алсат М . Според извори на телевизијата, во атарот на Арачиново било пронајдено опожарено возило „фолсваген туарег“, во кое имало ...

Алсат М: Трагите од престрелката во Александар Палас“ водат кон Арачиново!?

Expres - 01.12.2019

Трагите од престрелката во хотелот „Александар Палас“ ноќва, некаде по полно, водат кон Арачиново, јави Алсат М . Според извори на Телевизијата во атарот на Арачиново било пронајдено опожарено возило „Фолсваген Туарег“ во кое имало две автоматски ...

Престрелка во „Александар Палас“

iPortal - 01.12.2019

Вооружена престрелка се случила синоќа во хотелот Александар Палас во Скопје, соопштија МВР. Оттаму велат дека нема повредени лица. „На 01.12.2019 г. околу 00,35 ч. пријавено е пукање од огнено оружје во хотел Александар Палас во Скопје.

Пукање во хотел „Александар Палас“ во Скопје

Опсервер - 01.12.2019

Ноќеска во 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“ во Скопје, а во инцидентот како што информираат од МВР нема повредени. – На 01.12.2019 г. околу 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел ...

Тројца пукале кон петмина гости во хотелот „Александар Палас“

+инфо - 01.12.2019

Ноќеска во 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“ во Скопје, а во инцидентот како што информираат од МВР нема повредени. „На 01.12.2019 г. околу 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел ...

Пукање во хотел „Александар Палас“ во Скопје, нема повредени

А1 On - 01.12.2019

Ноќеска во 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“ во Скопје, а во инцидентот како што информираат од МВР нема повредени. – На 01.12.2019 г. околу 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел ...

Познат идентитетот на нападнатите во „Александар Палас“, нови детали за престрелката

Курир - 01.12.2019

Ноќеска пријавено е пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“ во Скопје, а во инцидентот како што информираат од МВР нема повредени. -На 01.12.2019 г. околу 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел Александар Палас во ...

Детали за пукањето во скопскиот хотел „Александар Палас“, три лица отвориле оган кон пет лица

Сител - 01.12.2019

Ноќеска во 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“ во Скопје, а во инцидентот како што информираат од МВР нема повредени. – На 01.12.2019 г. околу 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел ...

ФОТО: Александар Палас по вчерашната престрелка

Либертас - 01.12.2019

Пукање од огнено оружје било пријавено по полноќ во хотелот „Александар Палас“ во Скопје. Како што информира МВР, три лица отвориле оган кон луѓе кои седеле во ресторанот. „На 01.12.2019 г. околу 00,35 ч.

Познат идентитетот на нападнатите во „Александар Палас“, нови детали за престрелката

Пулс24 - 01.12.2019

Ноќеска пријавено е пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“ во Скопје, а во инцидентот како што информираат од МВР нема повредени. -На 01.12.2019 г. околу 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел Александар Палас во ...

Познат идентитетот на нападнатите во „Александар Палас“, нема повредени

Нетпрес - 01.12.2019

Три вооружени маскирани лица ноќта кон неделата во скопскиот хотел „Алескандар Палас“ отвориле оган кон друга група машки лица, при што во инцедентот нема повредени, соопшти во неделата Министерството за надворешни работи.

Полицаец бил цел на нападот во „Александар Палас“?

24Инфо - 01.12.2019

Нема повредени во оружената престрелка која се случила ноќеска во хотел „Александар Палас” во Скопје, информираат од МВР. -Околу 00.35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел Александар Палас во Скопје. Повредени лица нема.