TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

При ископ пронајдена неексплодирана граната

Скопје1 - 23.06.2022

На 22.06.2022 во СВР Битола било пријавено дека при ископ на патот на крстосницата за с.Могила, битолско, била пронајдена неексплодирана артилериска граната со калибар 105мм од Првата светска војна.

СВР Битола: физички напад на “Дебарска“ и пронајдена стара артилериска граната

Битола Њуз - 21.06.2022

На 20.06.2022 во СВР Битола, М.М. од Битола пријавил дека на ул. “Дебарска“ во Битола бил физички нападнат со остар предмет од лице од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Неексплодирана граната од Првата светска војна откриена на патот кон битолското село Могила

Вечер Прес - 23.06.2022

При ископ на патот кон селото Могила, откриена е артилериска граната од Првата светска војна. „На 22.06.2022 во СВР Битола било пријавено дека при ископ на патот на крстосницата за с.Могила, битолско, била пронајдена неексплодирана артилериска ...