TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јокиќ заработи 500.000 долари по меч кој го загуби!

Спортманија - 04.05.2021

Србинот добро се офајди Денвер нагерс неочекувано загуби од Лос Анџелес лејкерс со 93:89 во НБА лигата. Овој резултат е повеќе од неочекуван ако се знае дека Денвер ги доби девет од претходните 10 меча, а Лејкерс загуби на шест од последните седум ...

Дејвис се обиде да го постеризира Јокиќ, Србинот го неутрализираше со школска одбрана (Видео)

Дерби

Шприцер одбрана на Јокиќ со Лејкерс

Оff.net

ВИДЕО: Дејвис лидер во триумфот над Денвер, фантастични партии за Кари и Вестбрук

Gol.mk

ВИДЕО: Лејкерс со шампионска лекција за Денвер и Јокиќ, фантастични партии за Кари и Вестбрук

Sport M

Јокиќ броеше до 32 против Лејкерси, по 25 поени за Бојан и Богдан Богдановиќ

Точка

ВИДЕО: Јокиќ го продолжи патот кон МВП титулата и во поразот од Лејкерси

Слободен Печат

Sport 1 Република Кајгана Дриблинг Спортски Екипа Опсервер MakPress

Преглед НБА: Чудесниот „трипл-дабл“ на Вестбрук ги скрши Пејсерс

Нетпрес - 04.05.2021

Вашингтон Визардс на својот паркет ги совлада Индијана Пејсерс со 154:141, а оваа победа особено ќе ја памети Расел Вестбрук кој имаше извонредно „трипл-дабл“ остварување во кое покрај 14-те коша постигна и лични рекорди во бројот асистенции – 24 и ...

Вестбрук со нов рекорд поблиску до Робертсон

Н.Македонија

Лејкерс без Леброн подобри од Денвер

24 Вести

Вестбрук го направи најлудиот трипл-дабл во својата кариера (ВИДЕО)

МКД

Монструозна партија на Вестбрук - на праг е да го урне Робертсон! (ВИДЕО)

Sport 1

Расел Вестбрук, трипл-дабл машина

Точка

Храбро: Само Меџик е подобар плејмејкер од Вестбрук

Екипа - 04.05.2021

Вашингтон на крилјата на Расел Вестбрук славеше на домашен терен против Индијана со 154-141, со што составот од главниот град на САД стигна до 10. место на табелата кое води во доигрувањето за пласман во плејофот во НБА лигата.

Јокиќ најмногу ја заслужува МВП наградата

Вечер Прес