TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На ГП кај Делчево: Виничанец и двајца Турци сакале да влезат во Бугарија со фалц ПЦР-тестови

360 степени - 25.02.2021

На граничниот премин (ГП) со Република Бугарија, кај Делчево, фатени се тројца патници кои сакале да ја преминат границата со фалсификувани негативни ПЦР-тестови за ковид-19. Станува збор за момче од Виница (20 години) и двајца државјани на Турција ...

Сакале да влезат во Македонија со фалсификувани ПЦР тестови: Уапсени двајца Турци и двајца македонски државјани

Република

Двајца прилепчани приложиле двајца лажни ПЦР тестови на граничниот премин „Деве Баир“

Press24

Двајца прилепчани сакале да преминат граница со лажни ПЦР тестови

Локално

Прилепчани приложиле фалсификувани ПЦР тестови на ГП „Деве Баир“

iPortal

Приведени двајца прилепчани на ,,Деве Баир” со фалсификувани ПЦР тестови

24Инфо

Прилепчани сакале да ја напуштат Македонија со лажни ПЦР тестови

МКД

Опсервер Курир еМагазин 24Инфо

Покажале лажни тестови на аеродромот во Скопје- маж и жена освен забрана за влез во Македонија добија и пеколна ...

Курир - 25.02.2021

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против маж и жена, државјани на Република Германија по потекло од Косово, кои се товарат за кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1 од Кривичниот законик.

За обид за излез од земјава со лажни ПЦР тестови, судот на две лица им досуди условна казна затвор од две години

Мета

не им доаѓа памет: Поради фалц ПЦР – тестови, добија условна казна и протерување од земјава

Скопско Ехо

По обвинителен предлог, изречени казни за употреба на фалсификувани ПЦР тестови

ТВ21

ОЈО: Покренат обвинителен предлог и изречени казни за употреба на фалсификувани ПЦР тестови

Локално

По обвинителен предлог, изречени казни за употреба на фалсификувани ПЦР тестови

Скопје1

Протерани Косовец со сопругата, државјани на Германија, покажале лажни ПЦР тестови

24Инфо

+инфо Press24 360 степени Фокус