TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Започна гласањето за локалните избори – Даштевски: Обезбедени сите мерки за да нема проблеми

ТВ21 - 16.10.2021

Гласањето од утрово од 7 часот започна навреме и се одвива во најдобар ред, информираше претседателот на Државната изборна комисија Александар Даштевски. Во денешниот ден гласаат стари, болни и изнемоштени, потоа оние кои се болни од Ковид или се во ...

Локални избори - гласаат болни, немоќни, изолирани и затвореници

24 Вести

Правото на глас денеска може да го искористат 10.653 гласачи, информира ДИК

Радио МОФ

Даштевски: До овој момент гласањето тече без проблеми

OhridNews

ДИК: До овој момент гласањето тече без проблеми

Press24

Болните, изнемоштени и затворениците не гласаат со употреба на биометриска идентификација

ТВ21

Само 476 Ковид позитивни или лица во изолација се пријавиле да гласаат

Фокус

ТВ21 Бриф Независен Нова ТВ Денешен Lider Република Zoom

Седми локални избори, ќе се избираат градоначалници и советници во 80 општини и Скопје

Канал5 - 16.10.2021

Почнаа седмите по ред локални избори, ден пред утрешното гласање денеска своето право на глас го имаат болните, немоќните, затворениците. Во ДИК е Ивана Стојановска. Ивана како поминува денешното гласање? Од ДИК и денеска уверуваат дека се е ...

Гласањето на болните, немоќните, лицата со ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем

Слободен Печат

Без проблеми тече гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците

Локално

(ВИДЕО) ДИК со детали за текот на гласање на изнемоштените, затворениците и лицата во самоизолација

Нова ТВ

Почнува гласањето за локалните избори, се изјаснуваат болните, немоќните, лицата со Ковид-19, з

Канал5

Гласаат 7.921 болни и немоќни лица, како и 476 лица со Ковид-19 и во самоизолација

Локално

Почна гласањето за локалните избори со изјаснување на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците

CivilMedia

Р.С.Европа Press24 Слободен Печат Курир Нетпрес еМагазин ММС MakPress

Без проблеми тече гласањето на болните, затворениците и лицата во изолација

Телма - 16.10.2021

82 годишната Голубинка Мастева и нејзината сосетка 84 годишната Иванка Павлова од старата штипска населба Исар ја имаа привелегијата први да ги пуштат гласачките ливчиња во кутијата за избор на градоначалник и советници.

ГЛАСАА БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 ВО ШТИП Специјален тим посети 19 лица во нивните домови

+инфо

ВИДЕО: Во Кичево без проблеми започна гласањето на болните и изнемоштени лица

ТВ21

ФОТО: Гласаат лицата кои престојуваат во домови за стари лица

ТВ21

Почна гласањето, своето право на глас денеска ќе го искористат болните и немоќни лица, како и заразени со Ковид 19

Zoom

199 болни и немоќни лица и 23 Ковид позитивни во Охрид, а 35 болни и немоќни лица во Дебрца гласаат денес

OhridNews

Денеска изборен молк – гласаат затворениците, болните и лицата со Ковид-19

Точка

Н.Македонија MTM Centar ТВ21 Скопско Ехо Сител Слободен Печат ТВ21