TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кај бараките кои гореа вчера во Парк нема да се гради станбен објект туку градинка и училиште

360 степени - 27.10.2021

Во пожарот немаше ниту жртви ниту повредени, ниту пак, некоја голема материјална штета На местото на напуштените бараки каде беше сместен Судот за прекршоци во Градскиот парк во Скопје, а каде вчера се случи пожарот, нема да се гради станбен објект ...

Обвинителството чека услови за да се направи увид по пожарот, општинатa планира изградба на јавни инситуции

Сител - 27.10.2021

Се уште не е извршен увид на местото на бараките во Градски парк кои изгореа вчера. Од Обвинителството за Сител велат дека дежурен обвинител вчера бил известен за пожарот, но увид ќе има во текот на денешниот ден кога за тоа ќе се создадат услови.

Богдановиќ објави што ќе се гради на местото на бараките кои вчера гореа во Парк

Скопје1 - 27.10.2021

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на социјалните мрежи објави дека на местото каде вчера гореа бараките на поранешен суд за прекршоци, предвидено е да има училиште. „На ова место и во постоечкиот и во Деталниот урбанистички план кој ...

Партиски обвинувања за пожарот во Градскиот парк

Алсат-М - 27.10.2021

Се расчистуваат остатоците од опожарените бараки во близина на Градскиот парк. Пламенот кој беснееше вчера до темел го изгоре времениот објект во кој до пред неколку години беше сместен Судот за прекршоци.

Обвинителството истражува дали пожарот е подметнат?

24 Вести - 27.10.2021

Додека се чека одговор за причините за вчерашниот пожар што до темел ги изгоре бараките на поранешниот суд за прекршоци во Скопје, наместо надлежните да го обезбедат местото, граѓаните почнаа да го расчистуваат и со себе да носат се' што би им ...

Обвинителството истражува дали некој го подметнал пожарот во напуштените бараки на Прекршочниот суд

Слободен Печат - 27.10.2021

Се уште не се итврдени причините за вчерашниот пожар во кој до темел изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци во Скопје. Но, наместо надлежните да го обезбедат местото, граѓани почнаа да го расчистуваат местото и со себе да носат се’ што би ...

Кај бараките кои гореа вчера во Парк нема да се гради станбен објект туку градинка и училиште

Либертас - 27.10.2021

Во пожарот немаше ниту жртви ниту повредени, ниту пак, некоја голема материјална штета На местото на напуштените бараки каде беше сместен Судот за прекршоци во Градскиот парк во Скопје, а каде вчера се случи пожарот, нема да се гради станбен објект ...

Кај изгорените бараки во Парк треба да се градат градинка и училиште

24Инфо - 27.10.2021

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на социјалните мрежи објави дека на местото каде вчера гореа бараките на поранешен суд за прекршоци, предвидено е да има училиште. -На ова место и во постоечкиот и во Деталниот урбанистички план кој ...

Училиште и градинка а не станбени згради ќе се градат кај пеплосаните бараки, тврди градоначалникот Богдановиќ

Телма - 27.10.2021

Дел од бараките на поранешнито Суд за прекршоци ги нема, собирачи на старо железо ги полнат колите и возилата надевајќи се дека барем тие ќе заработат неѓшто од вчерашниот пожар. Во јавноста дилеми, на социјалните мрежи обвинувања и тврдења дека ...

МВР со детали за вчерашниот пожар во бараките кај Градски парк

Сител - 27.10.2021

МВР ги објави деталите за пожарот кој вчера избувна во бараките на поранешниот суд за прекршоци. - На 26.10.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ настанал пожар во бараките на поранешен суд за ...

МВР со детали за вчерашниот пожар во Градски парк

Курир - 27.10.2021

На 26.10.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ настанал пожар во бараките на поранешен суд за прекршоци. Повредени лица нема, а од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил ...

МВР со детали за пожарот кај бараките на поранешниот суд за прекршоци

Centar - 27.10.2021

На 26.10.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ настанал пожар во бараките на поранешен суд за прекршоци. Повредени лица нема, а од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил ...

МВР со детали за вчерашниот пожар во Градски парк

Нетпрес - 27.10.2021

На 26.10.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ настанал пожар во бараките на поранешен суд за прекршоци. Повредени лица нема, а од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил ...

Детали за вчерашниот пожар во Градски парк

Локално - 27.10.2021

На 26.10.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ настанал пожар во бараките на поранешен суд за прекршоци. Повредени лица нема, а од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил ...

Што ќе се гради на местото на вчерашниот пожар?

Телма - 27.10.2021

Во вчерашниот пожар изгореа бараките каде порано беше сместен судот за прекршоци, во близина на градскиот парк во Скопје. Изгоре документација, која била оставена во бараките, а зафатен е и дел од хотел кој се наоѓа во близина.

Што ќе се гради на местото на вчерашниот пожар?

Скопје24 - 27.10.2021

Во вчерашниот пожар изгореа бараките каде порано беше сместен судот за прекршоци, во близина на градскиот парк во Скопје. Изгоре документација, која била оставена во бараките, а зафатен е и дел од хотел кој се наоѓа во близина.

Се уште не се познати причините за пожарот во скопскиот парк

4NEWS - 27.10.2021

Голем пожар во центарот на Скопје. Изгореа неколку напуштени судски бараки за помали прекршоци во градскиот парк. Пламените јазици брзо ја зафатија старата касарна. Се прошири и во ресторанот Томче Софка.

Изгаснат е пожарот во старите бараки во Градски парк

Пулс24 - 26.10.2021

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски вечерва изјави дека на терен интервенирале со седум возила и 20 пожарникари Изгаснат е пожарот што ги зафати напуштените бараки каде беше сместен Судот за ...

Без жртви и материјална штета е резултатот од пожарот во Градскиот парк

MakPress - 27.10.2021

Изгаснат е пожарот што ги зафати напуштените бараки каде беше сместен Судот за прекршоци во Градскиот парк во Скопје, информираат од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје. Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град ...