TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Провокаторите и негаторите на македонскиот народ и држава нема да можат да влезат во земјава, вели Ковачевски

360 степени - 03.02.2023

Премиерот нагласи дека секој странски државјанин за кој МВР има информации оти е лице што со влез во земјава потенцијално би ја нарушило националната безбедност, владеењето на правото, јавното здравје или меѓународните односи на државата, согласно ...

Нема да влезат во државата оние што ги негираат македонски народ и држава, рече Ковачевски

Глас на Америка

(Видео) Костовски: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски прават штета врз ликот и делото на Гоце Делчев

Макфакс

УМС на ВМРО-ДПМНЕ постави 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ и порача „Гоце е Македонија“

Слободен Печат

Одбележан патрониот празник на детската градинка „Гоце Делчев” во општина Илинден

Курир

Младите од опозицијата со порака од студентскиот дом „Гоце Делчев“: Гоце е Македонија!

Скопје инфо

Засилено полициско обезбедување, последни подготовки за чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

24 Вести

24 Вести Во Центар Мета Алсат-М 24 Вести Телма Локално Скопје1

Утре се одбележува 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев

Канал5 - 03.02.2023

Роденденот на Гоце Делчев да се одбележи достоинствено и овој настан да не се искористи за провокации со цел нарушување на македонско-бугарските односи- повика премиерот Димитар Ковачевски на ден пред одбележувањето.

НИТУ ЕДЕН БУГАРСКИ КОЛЕГА НЕ МИ СЕ НАЈАВИЛ НА ГОСТИ Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено

+инфо

Ковачевски: Провокатори и негатори на македонскиот народ нема да влезат во државата на чествувањето на Гоце Делчев

Алсат-М

Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено, во Владата нема најавено присуство на бугарска делегација

Опсервер

Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено

Канал5

Во Владата нема најавено присуство на бугарска делегација – Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено

ТВ21

До овој момент од Кабинетот на премиерот на Бугарија јас немам најава за официјална бугарска делегација којашто би положила цвеќе, вели Ковачевски

Република

Н.Македонија Нова ТВ Либертас 4NEWS еМагазин Во Центар

(Видео) Шамбевски: Градскиот комитет на УМС со 20-метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – „Гоце е ...

Макфакс - 03.02.2023

Градскиот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на утрешното чествување на роденденот на нашиот великан Гоце Делчев во истоимениот студентски дом направи акција за да ги потсетиме сите дека Гоце е Македонија, дека Гоце Делчев е фигура којашто ...

Шамбевски: Градски комитет на УМС порача - Гоце е Македонија

Канал5

Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

24Инфо

Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

Press24

(Видео) Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

Точка

Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

Курир

(Видео) Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

MTM

MakPress

Османи: Нека се слави роденденот на Гоце Делчев на мирен и достоинствен начин

Во Центар - 03.02.2023

Министерот за надворешни работи Бујар Османи апелираше на мирно и достоинствено одбележување на 4 февруари, 151-годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Во видео пораката објавена на неговиот Фејсбук профил, Османи ги ...

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Макфакс

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

ТВ21

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Локално

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Кумановски м.

Османи: На 4 февруари да покажеме зрелост и да не дозволиме да се подгрева национализам

Фокус

Османи ги повика граѓаните да не потклекнуваат на провокации на утрешното чествување за Гоце Делчев

Слободен Печат

24Инфо MTM 4NEWS 360 степени Lider Канал5 Сител Нова ТВ

Се огласи Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на ...

Centar - 03.02.2023

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упатува апел до граѓаните по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на ...

Како министер за внатрешни работи нема да дозволам понижување на македонскиот народ!, ветува Спасовски

Република

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари

Макфакс

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев

24Инфо

Спасовски: Како министер за внатрешни работи нема да дозволам понижување на македонскиот народ

А1 On

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев

Локално

Спасовски упати апел за смиреност по повод чествувањето на 4 Февруари: Никој не смее да биде и нема да биде над државата

Скопје1

Точка ТВ21 Слободен Печат MTM Скопје инфо 4NEWS Кумановски м. Frontline

Не подлегнувајте на провокации од политички субјекти – Спасовски со апел за смиреност до граѓаните пред утрешното ...

360 степени - 03.02.2023

Министерот за внатрешни работи им порача на граѓаните кои ќе бидат присутни на утрешното чествување во црквата „Св. Спас“ да не подлегнуваат на евентуални провокации од кои било политички субјекти, а на одговорно однесување и внимателност во ...

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за достоинствено чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Press24

Спасовски: Досега нема најава за присуство на официјална делегација од Бугарија во „Свети Спас“

Фокус

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за достоинствено чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Опсервер

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за достоинствено чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Вечер Прес

Спасовски: Превентивно разговараме со членови на навивачки групи, во Св.Спас влез ќе им биде овозможен само на најавени делегации

MakPress

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за достоинствено чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Во Центар

Република

Спасовски: На 4-ти февруари да покажеме национално единство и да не потпаднеме на пропагандата

Сител - 02.02.2023

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во дневникот на ТВ Сител вечерва, одговарајќи на прашањата во врска со тензиите околу одбележувањето на 151 годишнина од раѓањето на големиот револуционер Гоце Делчев, повика на сплотување и национално ...

Спасовски во дневникот на Сител: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

Бриф

Спасовски: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

ТВ21

Спасовски: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

4NEWS

Спасовски во дневникот на Сител: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

Вести плус

Спасовски: Полицијата жестоко ќе се спротистави ако некој ја понижува Македонија и македонскиот народ во сабота

Слободен Печат - 02.02.2023

Тој, исто така, истакна дека најавите за некакви „ноќни стражи“ се едноставно неприфатливи, а полицијата е таа која ја гарантира безбедноста на ...

Спасовски: Полицијата ќе обезбеди мирно чествување, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ од никого

Скопје инфо

Спасовски: Сите одлуки се во функција на обезбедување мирно и достоинствено чествување на Гоце Делчев

Опсервер

Спасовски: Македонската полиција ќе обезбеди мирно чествување

Кумановски м.

Спасовски во „Македонија наутро” на МТВ: Македонската полиција ќе обезбеди мирно чествување, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ од никого

24Инфо

НЕ ТРЕБА ДА СЕ ВОЗНЕМИРУВАМЕ ШТО ЌЕ ИМА ПОЛИЦАЈЦИ НА ГРОБОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ - министерот Спасовски тврди дека МВР ќе обезбеди достоинствено чествување

Фактор

Министерот Спасовски во „Македонија наутро“ на МТВ: Македонската полиција ќе обезбеди мирно чествување, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ од никого

Centar

Press24 Бизнис Вести Кајгана Либертас Опсервер МКД Frontline MakPress

Спасовски: Гоце Делчев заслужува почит и достоинство

24Инфо - 02.02.2023

Ниедна политичка партија не може да присвои лик, Делчев е великан на македонскиот народ. Едно да бидат сигурни граѓаните – никако нема да дозволиме навреди и организација на понижување на македонската држава и македонскиот народ.

Спасовски: Гоце Делчев заслужува почит и достоинство

Centar

Спасовски: Ниедна партија не може да го присвои Гоце Делчев, граѓаните нека бидат сигурни за одбележувањето

Макфакс

Спасовски: Ниедна партија не може да го присвои Гоце Делчев, граѓаните нека бидат сигурни за одбележувањето

Курир

Спасовски: Граѓаните можат да бидат сигурни – никако нема да дозволиме навреди и организација на понижување на македонската држава и македонскиот народ

Република

Спасовски: Граѓаните можат да бидат сигурни – никако нема да дозволиме навреди и организација на понижување на македонската држава и македонскиот народ

PressingTV

Спасовски: Ниедна партија не може да го присвои Гоце Делчев, граѓаните нека бидат сигурни за одбележувањето

MTM

Press24 Нетпрес Денар Lider Точка Сител

Спасовски: Нема да дозволиме никаква ескалација или инцидент!

Фокус - 03.02.2023

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, упати апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 февруари, денот на раѓањето на нашуот великан Гоце Делчев. -Како министер за внатрешни работи нема да дозволам понижување на ...

Спасовски: Нема да дозволиме никаква ескалација или инцидент!

CivilMedia

Спасовски апелира на смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари

MakPress

Спасовски апелира на смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 февруари

Опсервер

НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ ПОНИЖУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Спасовски ги моли граѓаните да не подлегнуваат на провокации

+инфо

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари

Република

Спасовски апелира на смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 февруари

Press24

Денешен Бриф еМагазин Нетпрес Zoom Либертас Вечер Прес