TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Марк Закерберг се онесвестил на турнир во џиу-џицу, противникот го гушел

Слободен Печат - 08.06.2023

На почетокот на месец мај, Марк Закерберг се натпреварувал на турнир во џиу-џицу каде што се покажал доста добро, освојувајќи два златни и еден сребрен медал. Но, според „Њујорк тајмс“, милијардерот прилично се мачел во натпреварот за сребрениот ...

Закерберг тврди дека не се онесвестил на џиу-џицу турнир, сега се појави снимка (ВИДЕО)

Канал5 - 07.06.2023

Марк Закерберг на почетокот на мај настапи на турнир во џиу-џицу, каде што се покажа доста добро, освојувајќи два златни и еден сребрен медал. Но, според извештајот на Њујорк Тајмс објавен минатата сабота, милијардерот доста се мачел на мечот во кој ...