TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КОРОНА ВИРУСОТ ПОВТОРНО СЕ ШИРИ: Рекорден број на случаи во Кина, расте вирусот на национално ниво

Фактор - 26.11.2022

Кина го забележа својот најголем број дневни случаи на Ковид од почетокот на пандемијата, и покрај строгите мерки наменети за елиминирање на вирусот. Неколку големи градови, вклучувајќи го главниот град Пекинг и јужниот трговски центар Гуангжу, ...

Рекордни 32.695 случаи на коронавирус во Кина

Курир - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кинезите градат камп за 80.000 луѓе, очајни се поради строгиот карантин (ВИДЕО)

Кумановски м. - 25.11.2022

Расте гневот кај населението и во бизнис секторот поради се построгите ограничувања со кои властите во Кина се обидуваат да го потиснат растот на бројот на заразени со Ковид-19, кој во петокот достигна нов рекорд и ги урна надежите дека мерките ќе ...

Кина со втор ден по ред рекорден број новозаразени со коронавирус

4NEWS - 25.11.2022

Кина денеска одбележа втор ден по ред на рекорден број случаи на СОВИД-19 поради ограничувањата кои се применуваат во голем број градови против ширењето на вирусот, јави БТА, цитирајќи ја Ројтерс.

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

А1 On - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

24Инфо - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Опсервер - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Во Кина рекордни 32 695 нови случаи на инфекција со коронавирус

360 степени - 25.11.2022

Овој рекорд следеше откако вчера беа регистрирани 31 144 случаи на заразени, што е најголем број од средината на април, кога беше прогласен карантин во Шангај, а градот беше затворен два месеца Кина денеска пријави 32 695 случаи на заразени со ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Сител - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Либертас - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Вирусот се врати: Кина објави рекордни 32.695 случаи на ковид-19

Република - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

MakPress - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Бриф - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Рекордни 32.695 случаи на коронавирус во Кина

Нетпрес - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Макфакс - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на инфекција со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Во Кина рекордни 32 695 нови случаи на инфекција со коронавирус

Zoom - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32 695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3 041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29 654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

MTM - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на инфекција со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Во Кина рекордни 32 695 нови случаи на инфекција со коронавирус

Алсат-М - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32 695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3 041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29 654 ...

БРОЈОТ НА ИНФИЦИРАНИ СО КОВИД ВО КИНА УРИВА РЕКОРДИ Денеска пријавени 32.695 нови случаи

+инфо - 25.11.2022

Повеќето од новите случаи се регистрирани во јужниот град Гуангжу и југозападниот Чонгкинг. Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со ковид, објавија ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Канал5 - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Точка - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на инфекција со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина пријави рекордни 32.695 случаи на инфекција со корона

Локално - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на инфекција со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекорден број инфекции со корона

Кумановски м. - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на инфекција со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

OhridNews - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Lider - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Centar - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на инфекција со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...

Кина објави рекордни 32.695 случаи на инфекција со коронавирус

Вечер Прес - 25.11.2022

Кина денеска пријави 32.695 случаи на заразени со коронавирус, не сметајќи ги увезените инфекции, што е нов рекорден број заразени со Ковид, објавија здравствените власти во земјата. Од тој број, 3.041 пријавени случаи биле симптоматски, а 29.654 ...