TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По само четири кола, „Вардар“ му врачи отказ на тренерот Симов

Бриф - 20.09.2021

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб „Вардар“, кој сезонава за прв пат во својата историја игра во второлигашка конкуренција, денеска му врачи отказ на тренерот Горан Симов по серијата лоши резултати, која кулминираше со саботниот пораз на ...

ФК Вардар го избрка тренерот по само четири кола

Република

Најтрофејниот македонски клуб со проблеми и во втората лига: По само четири кола отказ за тренерот Симов

Lider

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Кајгана

Симов доби отказ од Вардар

Курир

Најтрофејниот македонски клуб Вардар му врачи отказ на тренерот

Скопје24

ФК ВАРДАР ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ СИМОВ Најтрофејниот клуб по само четири кола е седмопласиран во Втората лига

+инфо

Опсервер Скопско Ехо Денешен Дриблинг Либертас Нетпрес OhridNews