TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aston Martin ја покажа најмоќната верзија на DB11

Авто Плус - 16.05.2018

Aston Martin ја претстави најмоќната верзија на новиот модел DB11 AMR (кратенка за Aston Martin Racing) Новиот DB11 AMR го менува DB11 V12, а е помоќен и побрз од својот претходник и освен тоа е со нови поставки на системот за управување и ...

Како изгледа „пик-ап“-от на Mercedes по третманот од Brabus? (фото+видео)

Денар - 16.05.2018

Познатата германска тјунерска компанија го надгради моделот „Mrecedes X Сlasѕ“. Покрај дизајнот на возилото, подобрени се и погонските единици. „Brabus“ изврши низа естетски интервенции на надворешноста, вклучувајќи вградување на специјални 20 инчни ...

Во семејството на Mercedes-AMG GT се појави нов Roadster (фото)

Денар - 15.05.2018

Компанијата „Mercedes-Benz“ ја прошири својата гама на спортски автомобили „AMG GT“ со додавање на „S“-верзија на „roadster“. Ова е третата отворена модификација, која ќе го пополни просторот помеѓу основниот „GT Roadster“ со 476 КС и топ-верзијата ...