TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Македонија – Бојкотира“ со протест ја одбележа четиригодишнината од неуспешниот референдум за името

360 степени - 30.09.2022

Пред Собранието имаше околу 200 граѓани кои наметнати со знамиња со шеснаесеткрако сонце извикуваа Македонија, а се извикуваа пароли и против Германија, Франција, САД, Европската Унија „Македонија – Бојкотира“ вечерва пред републичкото Собрание ...

ФОТО: „Македонија-Бојкотира“ одбележа четири години од референдумот за промена на името

Press24 - 30.09.2022

Четири години поминаа од референдумот за промена на името, при што само 36 отсто од граѓаните излегоа да дадат поддршка за Преспанскиот договор. Координативното тело на „Македонија-Бојкотира“ вечерва во паркот спроти Собрание го одбележа настанот.

Четири години од референдумот за прифаќање на Договорот меѓу Македонија и Грција

ТВ21 - 30.09.2022

На денешен ден 30. септември во 2018 година се одржа референдум со прашање: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“. Одлуката на референдумот не беше усвоена, поради тоа што не ...

Четири години од референдумот за прифаќање на Договорот меѓу Македонија и Грција

4NEWS - 30.09.2022

На денешен ден 30. септември во 2018 година се одржа референдум со прашање: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“. Одлуката на референдумот не беше усвоена, поради тоа што не ...

„Македонија-Бојкотира“ одбележа четири години од референдумот за промена на името

Република - 30.09.2022

Четири години поминаа од референдумот за промена на името, при што само 36 отсто од граѓаните излегоа да дадат поддршка за Преспанскиот договор. Координативното тело на „Македонија-Бојкотира“ вечерва во паркот спроти Собрание го одбележа настанот.

„Македонија – Бојкотира“ со протест ја одбележа четиригодишнината од неуспешниот референдум за името

Либертас - 30.09.2022

Фото 360 степени Македонија – Бојкотира“ вечерва пред републичкото Собрание одржа протест со кој ја одбележа четиригодишнината од, како што велат, големата реферндумска победа на 30 септември 2018 година.