TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Германија со пресврт до победа над Белорусија

Слободен Печат - 14.01.2022

Во натпреварот од првото коло во групата „Д“ на Европското првенство во Братислава ракометарите на Германија ја совладаа Белорусија со 33:29. Германците до првиот триумф на континенталниот собир дојдоа дури во самата завршница од натпреварот.

Германија се помачи со Белорусија, но ја запиша воведната победа на Европското првенство

Дерби - 14.01.2022

Репрезентацијата на Германија наиде на жилав противник во првиот натпревар од Европското првенство кое се одржува во Унгарија и Слованчка. „Панцирите“потешко од очекувањата, со 33:29 славеа против незгодната Белорусија која не се предаде без борба ...

Бесно второ полувреме на Германците, Белорусите не го издржаа силниот ритам

Sport M - 14.01.2022

По првото полувреме Германија беше во негатива, но во продолжение ја оправда улогата на фаворит. Натпреварувањето започна и во групата Д на Европското првенство во ракомет, а во првиот натпревар од оваа група Германија во Братислава ја совлада ...

Белорусија долго време водеше, ама подмладената Германија впиша стартна победа на ЕП

Gol.mk - 14.01.2022

Ракометната репрезентација на Германија со победа ги започна настапите на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Во рамки од првиот натпревар од групата Д, подмладената Германија иако долго време имаше негатива, во клучен момент заигра ...

Белорусите беа тврд орев, но Германците се израдуваа на прва победа на ЕП

24 Ракомет - 14.01.2022

Репрезентацијата на Германија оствари тешка победа на првиот натпревар на Европското првенствто, откако после голема борба беше совладана Белорусија со 33:29. Почетокот на натпреварот беше перфектен за Белорусија, а после само десетина минути оваа ...