TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И покрај налогот за апсење Путин е поканет на самитот на БРИКС во Јужна Африка

МКД - 23.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин е повикан на самитот на БРИКС во Јужна Африка, и покрај налогот за негово апсење кој го издаде Меѓународниот кривичен суд, изјави јужноафриканската министерка за надворешни работи Наледи Пандор.

Медведев: Ако Путин го уапсат во Германија, сите руски ракети ќе летаат кон Бундестагот

Фокус

Медведев: Апсењето на Путин би било „објава на војна“

Сител

Медведев за евентуалното апсење на Путин во Германија: Тоа ќе биде објава на војна и сите наши ракети ќе полетаат кон Бундестагот

Телма

Судот во Хаг изрази загриженост за руските закани поврзани со налогот за апсење на Путин

360 степени

Медведев: Апсење на Путин во странство би било „објава на војна“

Deutsche Welle

Медведев: Секој обид за апсење на Путин би значел објава на војна против Русија

360 степени

А1 On Макфакс Нова ТВ МКД Вечер Прес Кумановски м. Тера Кумановски м.

Кабинетот на Орбан: Не би го уапсиле Путин кога би дошол во Унгарија

МКД - 23.03.2023

Унгарија не би го уапсила рускиот претседател Владимир Путин кога би влегол во таа земја, кажа денес кабинетот на премиерот Виктор Орбан објаснувајќи дека за тоа нема правна основа. Унгарија го потпиша и ратификуваше Римскиот статус со кој е ...

Унгарија не би го уапсила Путин ако влезе на нивна територија

Фокус

АКО ПУТИН СТАПНЕ ВО УНГАРИЈА, НЕ ГО АПСИМЕ Од кабинетот на Орбан велат дека налогот на МКС не важи во земјата

+инфо

Ако Владимир Путин стапне на унгарска почва, нема да биде уапсен, велат од кабинетот на Виктор Орбан

Нова ТВ

Шефот на кабинетот на Орбан: Унгарија нема да го уапси Путин доколку влезе во земјата

Макфакс

Јужна Африка e обврзана да го уапси Путин доколку присуствува на самитот на БРИКС

CivilMedia

Унгарија: Нема да го уапсиме Путин доколку влезе во земјата

Локално

Вечер Прес Република Слободен Печат Опсервер Frontline А1 On Точка Кајгана